Startarrow Etap centralny arrow Aktualności arrow Polska Times, Dziennik Bałtycki, Express Ilustrowanyl: Sukces Pomorza w konkursie Lodołamacze

Wersja dla osób niedowidzących


Patronat honorowy
Małżonki Prezydenta RP
Pani Agaty Kornhauser-Dudy


Ogólnopolscy Patroni Medialni
SponsorzyPolska Times, Dziennik Bałtycki, Express Ilustrowanyl: Sukces Pomorza w konkursie Lodołamacze
Wielki sukces odniosło Pomorskie w ogólnopolskim konkursie „Lodołamacze” - dla osób i instytucji, zatrudniających osoby niepełnosprawne. W jednej z kategorii zwyciężyła nasza reprezentantka.

 

 


- Pierwsze miejsce na etapie ogólnopolskim Konkursu Lodołamacze w Kategorii Zatrudnienie Chronione zdobyła Chojnicka Spółdzielnia Socjalna - dowiedzieliśmy się od Anny Skupień - dyrektor do spraw kontaktów z mediami Polskiej Organizacji Pracodawców Osób Niepełnosprawnych. - Wręczenie nagród miało miejsce w Zamku Królewskim w Warszawie, we wtorek 29 września.


Spółdzielnia wykazuje wysoki wskaźnik zatrudnienia osób z umiarkowanym stopniem niepełnosprawności oraz ze schorzeniami specjalnymi.


Doceniono również utworzenie w ubiegłym roku dużej liczby nowych stanowisk pracy dla osób niepełnosprawnych, dzięki otwarciu drugiego punktu spółdzielni na terenie miasta Chojnice. Zwrócono szczególną uwagę na w pełni przystosowane stanowiska pracy i infrastrukturę sprzyjającą osobom niepełnosprawnym, a także na integrowanie tych osób społecznie i zawodowo poprzez kulturę, sztukę oraz pracę.


Zdobycie tak wysokiej nagrody było dla nas zupełną niespodzianką – mówi Marek Pestka, prezes zarządu Chojnickiej Spółdzielni Socjalnej. - Otrzymaliśmy zaproszenie do Warszawy, więc spodziewaliśmy się, że być może jakieś wyróżnienie nam przypadnie. Ale, że tak wysokie, nie spodziewaliśmy się!


LODOŁAMACZE to ludzie, firmy, instytucje, które angażują się w rozwiązywanie problemów osób niepełnosprawnych. Tworząc coraz lepsze warunki pracy i prowadząc dojrzałą politykę personalną stają się symbolem etyki w biznesie i otwarcia na potrzeby osób niepełnosprawnych. Jednocześnie pokazują, że człowiek niepełnosprawny może być doskonałym pracownikiem zaangażowanym w budowanie sukcesu firmy – informuje dyrektor Anna Skupień. Konkurs LODOŁAMACZE organizowany jest corocznie od 2006 r. W tym roku realizowana jest X edycja tej konkursowej Kampanii.


Autor: Kazimierz Netka