Startarrow Etap centralny arrow Aktualności arrow Polskie Radio PIK: Tabemax z Białych Błot wśród laureatów X edycji konkursu "Lodołamacze"

Wersja dla osób niedowidzących


Patronat honorowy
Małżonki Prezydenta RP
Pani Agaty Kornhauser-Dudy


Ogólnopolscy Patroni Medialni
SponsorzyPolskie Radio PIK: Tabemax z Białych Błot wśród laureatów X edycji konkursu "Lodołamacze"
Firma Tabemax z Białych Błot zdobyła II nagrodę w kategorii "Otwarty rynek" w X edycji konkursu "Lodołamacze", promującego osoby, instytucje i firmy, które przełamują uprzedzenia związane z zatrudnianiem niepełnosprawnych.

 


Podbydgoska spółka działa w branży elektronicznej i elektrotechnicznej. 88 osób spośród liczącej ponad 200 pracowników załogi to osoby niepełnosprawne; są zatrudniane zarówno na stanowiskach kierowniczych, specjalistycznych jak i pracowniczych.


Uroczysta gala konkursu, pod honorowym patronatem małżonki prezydenta RP Agaty Kornhauser-Dudy, odbyła się na Zamku Królewskim w Warszawie.


"Lodołamacz Specjalny" przyznano Irenie Santor - za wspieranie utalentowanych wokalnie osób niepełnosprawnych. Statuetkę "Super Lodołamacza" odebrali Związku Harcerstwa Polskiego za działalność jego gromad zuchowych i drużyn harcerskich "Nieprzetarty Szlak".


Laureatom gratulowała prezydentowa Agata Kornhauser-Duda. "To państwa wrażliwa postawa i to, że stwarzacie dobry klimat dla pracy osób niepełnosprawnych sprawia, że przełamywane są bariery i sprawia to, że wspólnie z osobami niepełnosprawnymi się integrujemy" - powiedziała.


Konkurs "Lodołamacze" organizowany od 2006 r. ma na celu przełamywanie uprzedzeń związanych z zatrudnianiem osób niepełnosprawnych. Składa się z dwóch etapów: regionalnego i centralnego. Podczas pierwszego kapituły w całej Polsce wyłaniają finalistów regionalnych. Regionalni zwycięzcy poszczególnych kategorii biorą udział w centralnym etapie konkursu, w którym wybierani są ogólnopolscy Lodołamacze. Organizatorem konkursu jest Fundacja Aktywizacji Zawodowej Osób Niepełnosprawnych założona przez POPON.


Autor: Ireneusz Sanger na podstawie PAP

Źródło:Polskie Radio PIK