Startarrow Etap regionalny arrow Wielkopolski arrow Ostrów: Odwiedziny w Nadziei

Wersja dla osób niedowidzących


Patronat honorowy
Małżonki Prezydenta RP
Pani Agaty Kornhauser-Dudy


Ogólnopolscy Patroni Medialni


Ostrów: Odwiedziny w Nadziei
Prezydent Ostrowa Beata Klimek odwiedziła pracowników Spółdzielni Inwalidów „Nadzieja”, by osobiście pogratulować zdobycia pierwszego miejsca w konkursie zorganizowanym przez Polską Organizację Pracodawców Osób Niepełnosprawnych.


 Spółdzielnia Inwalidów „Nadzieja” działająca w Ostrowie Wielkopolskim zdobyła pierwsze miejsce oraz statuetkę „LODOŁAMACZ 2016”. Statuetki te wręczane są podmiotom tworzącym coraz lepsze warunki pracy, które stają się symbolem etyki w biznesie i otwarcia na potrzeby osób niepełnosprawnych. Prezydent miasta odwiedziła pracowników i zarząd spółdzielni, by pogratulować im tego trofeum.

- Ta nagroda pokazuje, że jesteście państwo doskonałymi pracownikami zaangażowanymi w budowanie sukcesu firmy, a swoją pracę wykonujecie z wielkim zaangażowaniem. Gratuluję zarówno dyrekcji zakładu, jak i pracownikom osiągniętego sukcesu – mówiła podczas spotkania prezydent miasta.


Prezes zarządu ostrowskiej Spółdzielni Inwalidów Włodzimierz Sosnowski oprowadził prezydent miasta po terenie zakładu przybliżając proces produkcyjny. Spółdzielnia powstała ponad 65 lat temu i dostarcza na rynek krajowy rękawice robocze i ochronne, szeroki asortyment odzieży roboczej i ochronnej w tym odzieży dla spawaczy i zawodów pokrewnych.

- Ostrowska „Nadzieja” doceniona została za swoją bliską 70-letnią działalność na rzecz aktywizacji zawodowej osób niepełnosprawnych, zarówno na stanowiskach kierowniczych, specjalistycznych, jak i robotniczych – wymienia prezes Spółdzielni.


Zakład w 2015 roku wprowadził dodatkową produkcję świec, dzięki czemu udało się zatrudnić pracowników z likwidowanej Spółdzielni Inwalidów Jutrzenka w Krotoszynie oraz wybudować nową halę z nowoczesnym parkiem maszynowym. Dodatkowo pomieszczenia wyposażono w klimatyzację poprawiając warunki pracy. Punkty w konkursie „Nadzieja” uzyskała także za wycieczki dla pracowników, które połączone są z rehabilitacją.


Źródło: naszrynek.pl/