Startarrow Press room arrow Media o nas arrow Głos Wielkopolski:Konkurs Lodołamacze w tym roku nie tylko dla pracodawców

Wersja dla osób niedowidzących


Patronat honorowy
Małżonki Prezydenta RP
Pani Agaty Kornhauser-Dudy


Ogólnopolscy Patroni Medialni
Głos Wielkopolski:Konkurs Lodołamacze w tym roku nie tylko dla pracodawców
Konkurs od lat angażuje wiele osób, które łączy wspólny cel - przełamywanie stereotypów związanych z zatrudnianiem osób niepełnosprawnych.


11 edycji, ponad 550 przyznanych tytułów i statuetek, ponad 3900 uczestników. To bilans 11 lat funkcjonowania konkursu dla Pracodawców Wrażliwych Społecznie „Lodołamacze” organizowanego przez Polską Organizację Pracodawców Osób Niepełnosprawnych.


W tym roku zyskał on nową strukturę i nowe zasady. Pracodawcy powalczą jak dotychczas o tytuł Lodołamacza 2017 w kategoriach: Zatrudnienie Chronione, Otwarty Rynek Pracy, Instytucja.


Niezależne kapituły wyłonią również laureatów dwóch nagród dodatkowych: Super Lodołamacz dla przedsiębiorcy, instytucji lub zakładu oraz Lodołamacz Specjalny dla osoby o wybitnych dokonaniach na rzecz osób niepełnosprawnych. Dodano też trzy zupełnie nowe kategorie.


Kategoria „Przyjazna przestrzeń” - im bardziej osoba niepełnosprawna może poruszać się samodzielnie, tym bardziej jest niezależna od innych. Samodzielność fizyczna i psychiczna zwiększa szanse na integrację w społeczeństwie.


Kategoria „Zdrowa Firma” - pracodawcy, którzy promują zdrowie w miejscu pracy, podejmują wysiłki na rzecz poprawy zdrowia swoich pracowników, rozwijają różne aktywności: programy zdrowotne, zajęcia sportowe, badania profilaktyczne, dodatkowa opieka zdrowotna, działania edukacyjne.


Kategoria „Dziennikarz bez barier” - dziennikarze telewizyjni, radiowi i prasowi, którzy poruszają problematykę związaną z osobami niepełnosprawnymi i ich zatrudnianiem. Organizatorzy chcą wyróżnić dziennikarzy, którzy piszą, mówią o osobach niepełnosprawnych pamiętając , że mają one równe prawa, lecz nie mają równych szans społecznych, występują w roli ich rzeczników wobec władz, samorządów pomagając w przełamywaniu barier architektonicznych.


Promują aktywność i działają na rzecz włączenia osób niepełnosprawnych do społeczeństwa. Kandydaci mogą zgłaszać się we wszystkich kategoriach poprzez wypełnienie i przesłanie formularza zgłoszeniowego, który znajduje się na stronie internetowej www.lodolamacze.info.pl.


Zbieranie zgłoszeń potrwa do 15 sierpnia br. We wrześniu rozstrzygną się cztery regionalne etapy Konkursu. Ogólnopolskich laureatów poznamy 27 września w Zamku Królewskim w Warszawie. Konkurs odbywa się pod Honorowym Patronatem żony Prezydenta RP, Agaty Kornhauser-Dudy.


Czytaj cały artykuł

Autor: MILENA KOCHANOWSKA

Źródło: gloswielkopolski.pl