Startarrow Press room arrow Media o nas arrow VIP: Lodołamacze 2017  nowa formuła, wartości bez zmian

Wersja dla osób niedowidzących


Patronat honorowy
Małżonki Prezydenta RP
Pani Agaty Kornhauser-Dudy


Ogólnopolscy Patroni Medialni
SponsorzyVIP: Lodołamacze 2017  nowa formuła, wartości bez zmian
Przed nami XII edycji konkursu Lodołamacze. W porównaniu z dotychczasowymi odsłonami nieco się ona zmieniła – zyskała nową strukturę i nowe zasady. Niezmienne pozostało to, że laureatami konkursu są ludzie, firmy i instytucje, które angażują się w rozwiązywanie problemów osób niepełnosprawnych.Lodołamacze 2017 rozpoczęły się 15 maja. Zbieranie zgłoszeń do konkursu potrwa do 15 sierpnia. We wrześniu będą miały miejsce cztery regionalne rozstrzygnięcia. Ogólnopolskich laureatów poznamy 27 września w Zamku Królewskim w Warszawie.


Pracodawcy powalczą jak co roku o tytuł „Lodołamacz” w kategoriach: „zatrudnienie chronione”, „otwarty rynek pracy”, „instytucja”. Niezależne kapituły wyłonią również laureatów dwóch nagród dodatkowych: Super Lodołamacza dla przedsiębiorcy, instytucji lub zakładu oraz Lodołamacza Specjalnego dla osoby o wybitnych dokonaniach na rzecz osób niepełnosprawnych.


Lodołamacze w nowej odsłonie z rozszerzoną formułą zostały wzbogacone o trzy nowe kategorie. Pierwsza z nich to „przyjazna przestrzeń” – znajdą się w niej obiekty, przestrzenie publiczne i komunikacyjne, które są dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych.


Druga to „zdrowa firma”, czyli pracodawcy, którzy promują zdrowie w miejscu pracy, podejmują wysiłki na rzecz poprawy zdrowia swoich pracowników. Pracodawcy, którzy rozwijają różnego rodzaju aktywności – programy zdrowotne, zajęcia sportowe, badania profilaktyczne, dodatkowa opieka zdrowotna, działania edukacyjne.


Ostatnią jest „dziennikarz bez barier” – o to miano mogą ubiegać się dziennikarze telewizyjni, radiowi i prasowi, którzy poruszają w swoich audycjach, programach, artykułach problematykę związaną z osobami niepełnosprawnymi i ich zatrudnianiem.


Kandydatów do tytułu „Lodołamacz” w poszczególnych kategoriach nominuje powołana przez organizatora kapituła. Jej zadaniem jest też czuwanie nad przebiegiem konkursu oraz jego rozstrzygnięcie w głosowaniu. Kandydaci mogą też zgłaszać się osobiście poprzez wypełnienie i przesłanie formularza, który znajdującego się na stronie internetowej www.lodolamacze.info.pl.


Źródło: magazynvip.pl