Startarrow Poprzednie edycje arrow Lodołamacze 2017 arrow Radio Maryja: Mija termin zgłoszeń do Xii Edycji Konkursu Lodołamacze 2017

Wersja dla osób niedowidzących


Patronat honorowy
Małżonki Prezydenta RP
Pani Agaty Kornhauser-Dudy


Ogólnopolscy Patroni Medialni
Radio Maryja: Mija termin zgłoszeń do Xii Edycji Konkursu Lodołamacze 2017

Jeszcze tylko dziś pracodawcy, instytucje, organizacje ale również sami pracownicy mogą zgłaszać kandydatów do XII edycji konkursu „Lodołamacze 2017”. To okazja do walki o prestiżową nagrodę dla Osób Wrażliwych Społecznie.

 

Chodzi o łamanie stereotypów, tworzenie dobrych warunków pracy dla osób niepełnosprawnych i promowanie ich jako pracowników. Pracodawcy jak w poprzednich edycjach mogą starać się o tytuł „Lodołamacza 2017” w trzech kategoriach: Zatrudnienie Chronione, Otwarty Rynek Pracy, oraz Instytucja.

 

Jak mówi Monika Tykarska, prezes Fundacji Aktywizacji Zawodowej Osób Niepełnosprawnych, organizatora konkursu, niezależne kapituły wyłonią również laureatów dwóch nagród dodatkowych.

 

W tym roku poprosiliśmy kapituły o to, (ponieważ oni są w tych lokalnych środowiskach) żeby to oni nominowali pracodawców, których widzą, że warto docenić. Właśnie po to żeby osoby z niepełnosprawnością nie bały się wyjść z domu i zacząć pracować, a nie tylko przebywać na rencie, żeby pokazać takich pracodawców, z których warto wziąć przykład. Dodaliśmy w tym roku dwie kategorie. Dziennikarz, czyli osoba, która najwięcej, w sposób najbardziej zaangażowany pisze o niepełnosprawności. Dodaliśmy też kategorię – przyjazna przestrzeń – dla wszystkich właściwie, którzy chcą się zgłosić i pokazać, że ich budynek użyteczności publicznej jest dostosowany do potrzeb osób z niepełnosprawnością i nie chodzi tylko o niepełnosprawność ruchową – podkreśla Monika Tykarska.

 

Kandydatów do miana „Lodołamacza 2017” można zgłaszać na stronie www.lodolamacze.info.pl. Laureaci zostaną ogłoszeni 27 września na Zamku Królewskim w Warszawie.  Honorowy patronat nad konkursem objęła małżonka prezydenta RP, Agata Kornhauser-Duda.

 

źródło:radiomaryja.pl