Startarrow Etap regionalny arrow kuj.-pom., podl., pom., warm.-mazur. arrow Metropolia Bydgoska: Bydgoskie muzeum nagrodzone! Za działania z myślą o niepełnosprawnych

Wersja dla osób niedowidzących


Patronat honorowy
Małżonki Prezydenta RP
Pani Agaty Kornhauser-Dudy


Ogólnopolscy Patroni Medialni
Metropolia Bydgoska: Bydgoskie muzeum nagrodzone! Za działania z myślą o niepełnosprawnych
We wtorek w Polskiej Filharmonii Bałtyckiej im. Fryderyka Chopina w Gdańsku odbyła się uroczysta gala wręczenia nagród w XII plebiscycie Pracodawców Wrażliwych Społecznie o tytuł Lodołamacza 2017. Jedno z wyróżnień trafiło do Muzeum Okręgowego im. Leona Wyczółkowskiego w Bydgoszczy.

NA ZDJĘCIU: Nagrody wręczono podczas wtorkowej gali w Gdańsku.
FOT. mat. pras. Polskiej Organizacji Pracodawców Osób Niepełnosprawnych

 

Statuetka jest przyznawana pracodawcom, instytucjom i organizacjom tworzącym odpowiednie warunki pracy dla osób niepełnosprawnych. Kapituły konkursowe nagrodziły firmy otwarte na zatrudnianie osób niepełnosprawnych, pracodawców wyjątkowych, zaangażowanych i promujących niepełnosprawnych pracowników.

 

Bydgoska placówka otrzymała wyróżnienie w kategorii „Przyjazna Przestrzeń". Osoby oceniające instytucję zwróciły uwagę na przystosowanie projektowania uniwersalnego oraz najlepszych rozwiązań urbanistycznych i architektonicznych w zakresie dofinansowania budynków i przestrzeni do potrzeb osób z niepełnosprawnością. – Staramy się sprostać oczekiwaniom i wymaganiom, jakie niesie ze sobą obsługa gości z dysfunkcjami, którzy są mile widziani w naszych progach. Osobom niepełnosprawnym i ich opiekunom, o ile stopień niepełnosprawności wymaga opieki, przysługuje bezpłatny wstęp do muzeum. Dostępność budynków dla osób z dysfunkcjami oraz przystosowanie ich do potrzeb tej grupy społecznej wiąże się z likwidacją barier urbanistycznych, architektonicznych, technicznych, w komunikowaniu się oraz barier mentalnych, dlatego też sukcesywnie staramy się dostosowywać muzealne budynki tak, by były przyjazne dla wszystkich zwiedzających – informuje Natalia Szczerbińska z Muzeum Okręgowego w Bydgoszczy.

 

AUTOR: OPRAC. JW
źródło: metropoliabydgoska.pl