Startarrow Poprzednie edycje arrow Lodołamacze 2017 arrow Radio Poznań: Lodołamacze dla przyjaciół niepełnosprawnych

Wersja dla osób niedowidzących


Patronat honorowy
Małżonki Prezydenta RP
Pani Agaty Kornhauser-Dudy


Ogólnopolscy Patroni Medialni
SponsorzyRadio Poznań: Lodołamacze dla przyjaciół niepełnosprawnych
W Poznaniu przedstawiciele firm, urzędów i osoby prywatne, które zatrudniają i wspierają niepełnosprawnych, odebrały dziś statuetki Lodołamacza.

W Poznaniu przedstawiciele firm, urzędów i osoby prywatne, które zatrudniają i wspierają niepełnosprawnych, odebrały dziś statuetki Lodołamacza.


 


Fot. Magdalena Konieczna

Call center poznańskiego Urzędu Miejskiego okazało się najlepsze w kategorii "instytucja", a spółka Szpot wygrała w kategorii "zdrowa firma".

 

Po raz pierwszy nagrody odebrali w Poznaniu przedstawiciele czterech województw: mazowieckiego, wielkopolskiego, łódzkiego i zachodniopomorskiego. W sumie wyróżniono 14 firm, instytucji i osób prywatnych.

 

Lodołamacz to nagroda symboliczna dla firmy, instytucji, człowieka, który wykazuje się większą wrażliwością na zatrudnienie i problemy osób z niepełnosprawnością - mówi wiceprezes Polskiej Organizacji Pracodawców Osób Niepełnosprawnych Monika Tykarska.

 

W kategorii "otwarty rynek" pierwsze miejsce przypadło organizatorom wyjątkowej ekspozycji w Warszawie. "Niewidzialną wystawę" odwiedziło już ponad 400 tysięcy ludzi.

 

- W całkowicie wyciemnionych pomieszczeniach pokazujemy ludziom widzącym, zdrowym o pełnosprawnym, w jaki sposób wygląda ten sam świat. Zawsze to jest ważne z perspektywy osób z dysfunkcją wzroku. Chodzi o to, by faktycznie "wejść w buty" osoby niewidomej i po prostu to poczuć - mówi dyrektor "Niewidzialnej Wystawy" Małgorzata Szumowska.

 

Statuetkę Lodołamacza Specjalnego dostała dr Justyna Leszka - pedagog i logopeda z Kalisza. Super Lodołamacza odebrali przedstawiciele poznańskiego oddziału organizacji Olimpiady Specjalne.

 

Magdalena Konieczna

źródło: radiopoznan.fm/informacje