Startarrow Poprzednie edycje arrow Lodołamacze 2017 arrow Codzienny Poznań: Biuro Kontakt Poznań wyróżnione przez POPON

Wersja dla osób niedowidzących


Patronat honorowy
Małżonki Prezydenta RP
Pani Agaty Kornhauser-Dudy


Ogólnopolscy Patroni Medialni
SponsorzyCodzienny Poznań: Biuro Kontakt Poznań wyróżnione przez POPON
Biuro Poznań Kontakt zostało wyróżnione statuetką „Lodołamacza", przyznawaną przez Polską Organizację Pracodawców Osób Niepełnosprawnych. To ważna nagroda dla firm i instytucji, które zatrudniają osoby z niepełnosprawnością.

Biuro zajmuje się udzielaniem informacji na pytania dotyczące załatwiania spraw w Urzędzie Miasta. Zarówno jeśli chodzi o miejsce i czas, jak i tryb, potrzebne dokumenty, opłaty, druki czy pomoc w rezerwacji wizyt.

 

W Biurze zatrudnionych jest kilkadziesiąt osób, z czego 37 stanowią osoby z orzeczeniem o niepełnosprawności.

 

W konkursie, Biuro zostało wyróżnione w kategorii „Instytucja". To wyjątkowa nagroda, ponieważ do je otrzymania nie wystarczy jedynie zatrudnienie osób niepełnosprawnych. Jury zwraca także uwagę na zaangażowanie pracodawców i promocję pracowników z orzeczeniem.

 

W uzasadnieniu podano, że w Biurze Kontakt Poznań Kapituła Konkursowa doceniła „szczególną wrażliwość społeczną i promowanie aktywności osób niepełnosprawnych w różnych dziedzinach życia. Działalność Biura Poznań Kontakt Urzędu Miasta Poznania na polu rehabilitacji zawodowej i społecznej osób niepełnosprawnych stanowi wzór godny naśladowania".

 

Autor: AK

źródło: codziennypoznan.pl