Startarrow Etap regionalny arrow kuj.-pom., podl., pom., warm.-mazur. arrow Aktualności arrow PFRON: Lodołamacze" 2017 - regionalna Gala Konkursu w Gdańsku

Wersja dla osób niedowidzących


Patronat honorowy
Małżonki Prezydenta RP
Pani Agaty Kornhauser-Dudy


Ogólnopolscy Patroni Medialni
SponsorzyPFRON: Lodołamacze" 2017 - regionalna Gala Konkursu w Gdańsku
XII edycja konkursu „Lodołamacze" była świetną okazją do uhonorowania działań osób prywatnych oraz instytucji, które swoim działaniem i zachowaniem przełamują i zmieniają uprzedzenia oraz stereotypy związane z zatrudnianiem osób z niepełnosprawnościami.

 

Tegoroczna edycja odbyła się w dniu 12.09.2017 r. w siedzibie Polskiej filharmonii Bałtyckiej w Gdańsku. Przedstawicielami Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych byli dyrektorzy dwóch Oddziałów: Oddziału Kujawsko – Pomorskiego – Aleksandra Gierej oraz Oddziału Pomorskiego – Dariusz Majorek.

 

Wśród laureatów XII edycji konkursu znalazły się osoby oraz instytucje, które swoimi działaniami i postawą integrują osoby z niepełnosprawnościami i dzięki swojej postawie stwarzają takim osobom szansę na pełne uczestnictwo w życiu społecznym.

 

W ramach konkursu „Lodołamacze" kapituła przyznaje nagrody w 5 następujących kategoriach:

kategoria I – „Zatrudnienie Chronione"
kategoria II – „Otwarty Rynek Pracy"
kategoria III – „Instytucja"
kategoria IV –„Przyjazna Przestrzeń"
kategoria V-„ Zdrowa Firma"

Dodatkowo kapituła konkursu przyznaje nagrody dodatkowe w kategoriach:

„Lodołamacza Specjalny"
„Super Lodołamacz"
„Dziennikarz bez barier"

 

W tej edycji kapituła konkursu wyróżniła aż 4 laureatów z województwa kujawsko – pomorskiego. Wśród laureatów znaleźli się:

  • Stowarzyszenie „Tilia" z Torunia – III miejsce w kategorii „Instytucja"
  • Fundacja „Ducha" na Rzecz Rehabilitacji Naturalnej Ludzi Niepełnosprawnych z Torunia – I miejsce w kategorii „Przyjazna Przestrzeń"
  • Muzeum Okręgowe im. Leona Wyczółkowskiego w Bydgoszczy – II miejsce w kategorii „Przyjazna Przestrzeń"
  • Stowarzyszenie TŁOK z Torunia – nagroda specjalna „Super Lodołamacz"

 

Uroczystą galę występem muzycznym uświetniła pani Zuzanna Kotecka – uczestniczka VII edycji programu „The Voice of Poland" z drużyny Marii Sadowskiej.

 

Wszystkim laureatom XII edycji konkursu „Lodołamacze" serdecznie gratulujemy. Jesteśmy niezwykle dumni z wyróżnień przyznanych instytucjom z Naszego województwa. Jest to nie tylko podziękowania za ich dotychczasowe osiągnięcia ale również motywacja do dalszych wspaniałych i szlachetnych poczynań.

 

Galeria

 

Autor: Karolina Glinkau

źródło: www.pfron.org.pl