Startarrow Poprzednie edycje arrow Lodołamacze 2017 arrow Testin: Testin zwycięzcą w wyjątkowym Konkursie Lodołamacze 2017

Wersja dla osób niedowidzących


Patronat honorowy
Małżonki Prezydenta RP
Pani Agaty Kornhauser-Dudy


Ogólnopolscy Patroni Medialni
SponsorzyTestin: Testin zwycięzcą w wyjątkowym Konkursie Lodołamacze 2017
Lodołamacze 2017 – Testin zwycięzcą!
 
 
 

18 września 2017 roku w Lublinie odbyła się Regionalna Gala Konkursu Lodołamacze dla województw: lubelskiego, małopolskiego, świętokrzyskiego i podkarpackiego. Wyjątkowe statuetki i pamiątkowe dyplomy wręczono pracodawcom, przedstawicielom instytucji i organizacji tworzącym odpowiednie warunki pracy dla osób niepełnosprawnych. To XII edycja tego niezwykłego konkursu. Wśród tegorocznych Laureatów znalazła się rzeszowska firma Testin i jej założyciel Krzysztof Samborski. Testin zwyciężył w kategorii Otwarty Rynek Pracy.

 

Kim jest Lodołamacz?

Laureaci Lodołamaczy to wyłaniane przez Kapitułę Konkursu firmy, instytucje i organizacje przełamujące stereotypy i uprzedzenia związane z zatrudnieniem osób niepełnosprawnych. To pracodawcy, którzy integrują osoby niepełnosprawne i stwarzają im szansę na pełne uczestnictwo w życiu społecznym. Statuetki wręczane są w sześciu kategoriach: Zatrudnienie Chronione, Otwarty Rynek Pracy, Instytucja, Przyjazna przestrzeń, Zdrowa Firma oraz Dziennikarz bez barier. Kapituła Konkursu przyznaje również dwie nagrody dodatkowe – Super Lodołamacz oraz Lodołamacz Specjalny dla osoby o wybitnych dokonaniach na rzecz osób niepełnosprawnych.

 

Wszyscy jesteśmy tacy sami

Do tej pory udział w konkursie wzięło ponad 3900 uczestników. Przyznano ponad 550 tytułów „Lodołamacza”. W rozwój plebiscytu od lat zaangażowanych jest wiele osób, które łączy wspólny cel – przełamywanie stereotypów i uprzedzeń związanych z zatrudnianiem osób niepełnosprawnych.

 

Testin łamie lody!

Nasza firma otrzymała statuetkę w kategorii Otwarty Rynek Pracy. W ramach otwartego rynku pracy osoby niepełnosprawne ubiegają się o pracę na takich samych warunkach jak kandydaci pełnosprawni, a pracodawca, wybierając pracownika, bierze pod uwagę doświadczenie zawodowe i kwalifikacje.
Podkarpacie przyjazne osobom niepełnosprawnym

 

Wśród laureatów z naszego województwa w kategorii Instytucja znalazł się Miejski Zespół Żłobków w Rzeszowie. III miejsce wśród Zakładów Pracy Chronionej zajął Zakład Aktywności Zawodowej w Woli Rafałowskiej. Tytuł „Dziennikarz bez barier” przyznano dziennikarce Polskiego Radia Rzeszów Bernadecie Szczypcie.

 

Lodołamacze 2017 – jedziemy do Warszawy!

27 września w Zamku Królewskim w Warszawie odbędzie się ogólnopolska Gala Konkursu. Laureaci czterech szczebli regionalnych będą walczyć o kolejne tytuły i wyróżnienia.

 

źródło: www.testin.pl