Startarrow Etap centralny arrow Aktualności arrow Pion.pl: Gala Finałowa XII edycji Konkursu Lodołamacze 2017

Wersja dla osób niedowidzących


Patronat honorowy
Małżonki Prezydenta RP
Pani Agaty Kornhauser-Dudy


Ogólnopolscy Patroni Medialni
SponsorzyPion.pl: Gala Finałowa XII edycji Konkursu Lodołamacze 2017
Dnia 27 września 2017 roku na Zamku Królewskim w Warszawie odbyła się Ogólnopolska Gala wręczenia nagrody „lodołamacza".

 

Uhonorowani zostali pracodawcy, którzy - jak mówiła Pierwsza Dama - „umiejętnie i konsekwentnie kruszą lody obojętności wobec osób z niepełnosprawnościami".


Konkurs dla pracodawców, instytucji i osób wspierających zatrudnienie niepełnosprawnych już po raz trzeci odbywał się pod honorowym patronatem Pierwszej Damy Agaty Kornhauser-Dudy.


Podczas gali wręczono statuetki pracodawcom w kategoriach: Zatrudnienie Chronione, Otwarty Rynek Pracy oraz Lodołamacz Instytucja.


Kapituła przyznała tytuły honorowe: Lodołamacz Specjalny 2017 Bartłomiejowi Skrzyńskiemu - rzecznikowi Wrocławia ds. Osób Niepełnosprawnych, dziennikarzowi i społecznikowi oraz Super Lodołamacz 2017 - Fundacji Bez Tajemnic organizującej ogólnopolską inicjatywę „Zakrętki.info".


Podczas uroczystości wręczone zostały również odznaczenia państwowe: dwa Złote Krzyże Zasługi oraz dwa Srebrne Krzyże Zasługi.


Organizatorem konkursu „Lodołamacze" jest Fundacja Aktywizacji Zawodowej Osób Niepełnosprawnych założona przez Polską Organizację Pracodawców Osób Niepełnosprawnych. W 2017 roku odbyła się jego XII edycja.


W przemówieniu Pani Prezydentowej nie zabrakło krzepiących słów o odwadze, jakiej z pewnością nie brakuje pracodawcom, którzy są otwarci i łamią stereotypy, dając przy tym szansę i udowadniając, że praca jest dla każdego, a osoby z niepełnosprawnościami są nierzadko znakomitymi pracownikami, w których warto inwestować.


Więcej informacji można znaleźć tutaj i tutaj.

źródło: pion.pl