Startarrow Poprzednie edycje arrow Lodołamacze 2008 arrow Magiczny Kraków: Wystartowała XIII edycja konkursu Lodołamacze

Wersja dla osób niedowidzących










Magiczny Kraków: Wystartowała XIII edycja konkursu Lodołamacze
Już po raz trzynasty kapituła konkursu Lodołamacze wybierze firmy, instytucje i osoby najbardziej angażujące się w rozwiązywanie problemów osób niepełnosprawnych. Tworzą dla nich miejsca pracy i pokazują, że takie osoby mogą być doskonałymi pracownikami.

 

 



Od 13 lat Polska Organizacja Pracodawców Osób Niepełnosprawnych nagradza pracodawców zatrudniających osoby niepełnosprawne i podejmujących różne inicjatywy. Od 7 maja można zgłaszać się lub nominować firmy, instytucje i osoby dla których priorytetem jest wrażliwość, eliminowanie barier i podziałów społecznych względem osób z niepełnosprawnościami.


Lodołamacze - co ich wyróżnia?

Doświadczenie, fachowość, tradycja, osiągnięty sukces, ale przede wszystkich wrażliwość społeczna, która przekłada się na odpowiedzialne zatrudnianie osób niepełnosprawnych.


Kampania Społeczna „Pracodawca wrażliwy społecznie” ma na celu przełamywanie barier i uproszczeń w ocenie możliwości osób z niepełnosprawnościami, sprzyja ich zawodowej aktywizacji, daje poczucie bycia potrzebnym, szanse na samodzielne życie i spełnienie ambicji.


Przystąpienie do konkursu będzie nie tylko wyróżnikiem wrażliwości i solidarności społecznej, ale też elastyczności w działaniu i nowoczesnego podejścia do polityki zatrudnienia, bowiem troska o drugiego człowieka jest jedną z najwyższych wartości.


Od 7 maja do 31 lipca można zgłaszać się do tytułu Lodołamacze 2018 w następujących kategoriach:

 

  • zatrudnienie chronione
  • otwarty rynek pracy
  • instytucja
  • przyjazna przestrzeń
  • zdrowa firma
  • dziennikarz bez barier

 


Co roku kapituła stara się ulepszać konkurs w taki sposób, aby odpowiadał na zmieniające się potrzeby i przystosowywał do nowych trendów. Społeczna odpowiedzialność biznesu, tak obecnie ważna w życiu każdej firmy, to także dbałość o życie i zdrowie pracowników. Także pracowników niepełnosprawnych, dla których ten problem ma szczególne znaczenie. „Zdrowa firma” ma za zadanie promować liderów w realizacji tej formy społecznej odpowiedzialności biznesu. Nie możemy zapomnieć, iż współcześnie od mediów oczekujemy ciekawego i rzetelnego podejmowania ważnych społecznie tematów, także tematów dotyczących osób z niepełnosprawnością. Zadaniem współczesnego dziennikarza jest przekraczanie wszelkich barier, także tych związanych z uprzedzeniami i stereotypami wobec osób z niepełnosprawnością. Dlatego w kategorii „dziennikarz bez barier” chcemy takich dziennikarzy pokazać i nagrodzić. Nasze społeczeństwo się zmienia, coraz więcej mamy osób starszych, dlatego „przyjazna przestrzeń” to nie tylko oczekiwanie osób z niepełnosprawnością. Warto promować miejsca gdzie przestrzeń jest przyjazna dla wszystkich. Pamiętajmy przyjazna przestrzeń to przestrzeń społecznej integracji, gdzie wszyscy powinni się czuć dobrze.


Dlaczego warto się zgłosić do konkursu?

Konkurs pokazuje - dzięki szczegółowym kategoriom - jak szeroki zakres może mieć społeczna odpowiedzialność. Laureaci konkursu reprezentują najwyższe standardy w obszarze wrażliwości na potrzeby osób z niepełnosprawnością. Optymizmem napawa fakt istnienia tylu wspaniałych firm otwartych na zrozumienie niepełnosprawności.


Do konkursu dotychczas przystąpiło ponad 4100 firm, a ponad 590 przedsiębiorstw odebrało nagrody w konkursie.


Konkurs podzielony został na dwa etapy: regionalny – wyłaniający laureatów w poszczególnych rejonach kraju oraz centralny, w którym finaliści zmierzą się w walce o laur Lodołamaczy 2018. Statuetki zostaną przyznane w sześciu kategoriach, na laureatów bieżącej edycji Konkursu czekają również dwie kategorie specjalne „Superlodołamacz” i „Lodołamacz specjalny”.


Prestiżową nagrodą Lodołamacza 2018 zostaną wyróżniane firmy podczas uroczystej gali, która odbędzie się 27 września 2018 w Zamku Królewskim w Warszawie.


Szczegółowe informacje znajdują się na stronie internetowej www.lodolamacze.info.pl.


Źródło: http://krakow.pl