Start

Wersja dla osób niedowidzących


Patronat honorowy
Małżonki Prezydenta RP
Pani Agaty Kornhauser-Dudy


Ogólnopolscy Patroni Medialni
SponsorzyRzeczpospolita: Zatrudnianie osób niepełnosprawnych. Lodołamacze zmieniają polski rynek pracy
Tylko 25 proc. niepełnosprawnych osób w wieku produkcyjnym ma w Polsce pracę. Wiele zależy od pracodawców, których nastawienie stara się zmienić konkurs „Lodołamacze".

 

 


– Od 13 lat nagradzamy pracodawców zatrudniających osoby z niepełnosprawnościami i podejmujących różne inicjatywy na ich rzecz – podkreśla Anna Węgrzynowicz, rzeczniczka Polskiej Organizacji Pracodawców Osób Niepełnosprawnych (POPON), która niedawno rozpoczęła XIII edycję „Lodołamaczy", czyli konkursu dla pracodawców wrażliwych społecznie.

 

Jak wynika ze statystyk, w konkursie POPON wystartowało dotychczas 4100 firm, a 590 z nich nagrodzono. W tegorocznej edycji, nad którą patronat medialny objęła „Rzeczpospolita", szansę na nagrody mają nie tylko pracodawcy osób niepełnosprawnych startujący w trzech kategoriach: zakłady pracy chronionej, otwarty rynek pracy i instytucje. Od 2017 r. wszystkie firmy mogą się pochwalić działaniami na rzecz zdrowia pracowników w kategorii zdrowa firma, a na nagrodę mogą też liczyć organizatorzy przyjaznej przestrzeni.


Możliwości wykazania się wrażliwością społeczną jest sporo, bo w konkursie jest sześć kategorii i dwie nagrody specjalne. Firmy, instytucje i osoby, które taką wrażliwość przejawiają, można zgłaszać do 31 lipca.


Czytaj cały artykuł

Autor: Anita Błaszczak

Źródło: rp.pl