Startarrow Etap regionalny arrow łódzk., mazow., śląsk., świętokrz. arrow Radio Poznań: Nasz redakcyjny kolega Jerzy Łączny ze statuetką Lodołamacza

Wersja dla osób niedowidzących


Patronat honorowy
Małżonki Prezydenta RP
Pani Agaty Kornhauser-Dudy












Ogólnopolscy Patroni Medialni



























Sponsor Główny
"Konkursu Lodołamacze 2023"




Sponsor


Radio Poznań: Nasz redakcyjny kolega Jerzy Łączny ze statuetką Lodołamacza
To nagroda przyznawana osobom i firmom, które przełamują bariery w świecie niepełnosprawnych.

 

 



Jerzy Łączny lodołamacze - Magdalena Konieczna

Fot. Magdalena Konieczna


Jurek od ponad 20 lat prowadzi na naszej antenie cykliczną audycję dla niewidomych i niedowidzących, sam będąc niewidzącym. W "Sygnałach świata - Poznań, Wielkopolska" mówi o problemach osób takich, jak on. Dostał nagrodę Lodołamacza w kategorii "Dziennikarz bez barier".


- Dziennikarzem być dobrze, a jeszcze lepiej być dziennikarzem bez barier. Nagroda Lodołamacze, to jest taka nagroda, która pozwala na to, żeby naładować się energią. Przez tyle lat pracy w radiu, to myślę, że jednak gdzieś tam trzeba było przełamywać różnego rodzaju bariery czy lody. Lodołamacz to taki stateczek, który przełamuje te lody, ale może też uskrzydlać - mówił Jerzy Łączny.


W Poznaniu, podczas gali tegorocznych Lodołamaczy, wręczono nagrody w siedmiu kategoriach osobom i firmom z czterech województw.


Wiceprezes Polskiej Organizacji Pracodawców Osób Niepełnosprawnych Krzysztof Kosiński mówi, że coraz więcej firm chce zatrudniać niepełnosprawnych, a nagrodzeni oferują im coś więcej.


- Ci pracodawcy przede wszystkim działają świadomie. Wybierają doskonałych pracowników, osoby niepełnosprawne. Stwarzają im przyjazne i odpowiedzialne warunki pracy. Dbają o to, żeby ta praca rzeczywiście odbywała się w dobrej atmosferze. To jest bardzo szczegółowo badane - wyjaśnia Krzysztof Kosiński.


- Ze strony samych osób niepełnosprawnych też jest wymagana ta świadomość, żeby oni też chcieli, żeby się kształcili, przekształcali, chcieli po prostu pracować - mówi Zofia Florek-Paszkowska z Agencji Zatrudnienia Osób Niepełnosprawnych "Atrybut".


Wśród zakładów pracy chronionej drugie miejsce zajął Zakład Aktywności Zawodowej z Koźmina Wielkopolskiego. W kategorii "otwarty rynek pracy" także na drugiej pozycji znalazła się firma SEBCAR z Komornik. Wśród instytucji drugie miejsce przypadło Fundacji im. Królowej Polski św. Jadwigi z Puszczykowa.


Autor: Magdalena Konieczna

Źródło: http://radiopoznan.fm