Start

Wersja dla osób niedowidzących


Patronat honorowy
Małżonki Prezydenta RP
Pani Agaty Kornhauser-Dudy


Ogólnopolscy Patroni Medialni
SponsorzyPolskie Radio: Pierwsza dama: pracujący niepełnosprawni w niczym nie ustępują pełnosprawnym
- Laureaci tego wyjątkowego konkursu nagradzani są za upór, niezłomność i ciągłe udowadnianie, że pracujący niepełnosprawni w niczym nie ustępują pełnosprawnym - powiedziała podczas gali "Lodołamacze" małżonka prezydenta Agata Kornhauser-Duda.

Posłuchaj 

 

Konkurs dla pracodawców, instytucji i osób wspierających zatrudnienie osób z niepełnosprawnościami odbywa się pod honorowym patronatem pierwszej damy.


List Agaty Kornhauser-Dudy do uczestników odczytał prowadzący galę Krzysztof Ibisz. Pierwsza dama podziękowała laureatom konkursu za zwracanie uwagi na potrzeby osób niepełnosprawnych.


- Laureaci tego wyjątkowego konkursu nagradzani są za upór, niezłomność i ciągłe udowadnianie, że pracujący niepełnosprawni w niczym nie ustępują pełnosprawnym. Dzisiaj nagrodzeni zostaną ci, którzy pokazali, że można pomagać, że naprawdę warto i że ma to głęboki sens - podkreśliła pierwsza dama.- Dzięki konkursowi znalazło się dotąd wielu pracodawców, którzy ujęli nas swoją wrażliwością i odwagą w przełamywaniu stereotypów i społecznych umiejętności, którzy potrafią stworzyć przyjazne środowisko pracy w duchu równości wszystkich pracowników - zaznaczyła Agata Kornhauser-Duda.


Jak dodała, "kruszenie lodów, zmiana punktu widzenia pracodawców, walka ze schematami myślenia zajmuje wiele czasu, ale włożony trud przynosi zaskakujące rezultaty". - Każda edycja konkursu przyciąga nowe osoby, firmy i organizacje, których postawa zasługuje na szacunek i promocję - napisała małżonka prezydenta.


"Lodołamacze" to ludzie, firmy i instytucje, którzy angażują się w rozwiązywanie problemów osób niepełnosprawnych, tworząc coraz lepsze warunki pracy, prowadząc dobrą politykę personalną i pokazując, że człowiek niepełnosprawny może być doskonałym pracownikiem. "Lodołamacze" to również pracodawcy, którzy w swojej działalności wykraczają poza zakres obowiązków i w szczególny sposób dbają o zdrowie pracowników. To również dziennikarze, którzy w swoich materiałach tworzą klimat sprzyjający zatrudnianiu niepełnosprawnych.


Autor: PAP

Źródło: https://www.polskieradio.pl/