Startarrow Press room arrow Media o nas arrow Radio RDN: Przełamywać bariery  ruszyła XIV edycja konkursu Lodołamacze 2019

Wersja dla osób niedowidzących


Patronat honorowy
Małżonki Prezydenta RP
Pani Agaty Kornhauser-Dudy


Ogólnopolscy Patroni Medialni
Radio RDN: Przełamywać bariery  ruszyła XIV edycja konkursu Lodołamacze 2019
W tym roku pod hasłem – Pękający lód obojętności. W siedzibie Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych w Krakowie zaprezentowano szczegóły przedsięwzięcia.

Posłuchaj


– Chodzi o przełamywanie stereotypów i uprzedzeń związanych z zatrudnianiem osób niepełnosprawnych, ich integrację, tworzenie szans na pełne uczestnictwo w życiu społecznym oraz zachętę do tworzenia nowych miejsc pracy dla osób niepełnosprawnych – wylicza szefowa Funduszu w Krakowie, Marta Mordarska.


– Ten projekt podkreśla i wyłania instytucje, podmioty i pracodawców, którzy w sposób autentyczny, nie tylko zgodny z prawem działają dla chorych. To otwarcie na nowe środowiska i propozycja nowej jakości, która warta jest podkreślenia, upowszechnienia i nagrodzenia po to, by stanowiła dobra praktykę dla innych.


Udział w konkursie można zgłaszać do połowy sierpnia w kategoriach: zatrudnienie chronione, otwarty rynek pracy, instytucja, przyjazna przestrzeń, zdrowa firma i dziennikarz bez barier.


Konkurs Lodołamacze 2019 odbywa się pod Honorowym Patronatem Małżonki Prezydenta RP Pani Agaty Kornhauser-Dudy.


W zmaganiach przed rokiem udział wzięło blisko trzysta firm. W ciągu 13 lat – ponad 4500 firm.


Autor: Dorota Kunc

Źródło:rdn.pl