Startarrow Etap regionalny arrow kuj.-pom., podl., pom., warm.-mazur. arrow Gazeta Pomorska: PCPR z Tucholi nagrodzony za pomoc podopiecznym

Wersja dla osób niedowidzących


Patronat honorowy
Małżonki Prezydenta RP
Pani Agaty Kornhauser-Dudy
Ambasador Konkursu
Anita WłodarczykOgólnopolscy Patroni Medialni
Partner


Sponsor

Gazeta Pomorska: PCPR z Tucholi nagrodzony za pomoc podopiecznym
Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie znalazło się w gronie regionalnych laureatów ogólnopolskiego konkursu „Lodołamacze”.


 
Laur został przyznany za łamanie barier, stereotypów i uprzedzeń dotyczących osób niepełnosprawnych. 16 września w Galerii Miejskiej BWA w Bydgoszczy odbyła się Regionalna Gala 14. edycji konkursu „Lodołamacze”.


Konkurs organizowany jest od 2006 r. przez Polską Organizację Pracodawców Osób Niepełnosprawnych. Ma on na celu przełamywanie stereotypów i uprzedzeń związanych z zatrudnianiem i funkcjonowaniem osób niepełnosprawnych w codziennym życiu.


 

Wzorowa instytucja w regionie
Tegoroczne nagrody przyznano w ośmiu kategoriach. W każdej o pierwsze miejsce i statuetkę Lodołamacza rywalizowali przedstawiciele województw: kujawsko-pomorskiego, podlaskiego, pomorskiego i warmińsko-mazurskiego. Tucholski PCPR zajął II miejsce w kategorii „Instytucja”.- Czujemy się bardzo dumni i wyróżnieni, że zauważa się nas na zewnątrz i znaleźliśmy się w tym konkursie na drugim miejscu w kategorii Instytucje – chwaliła załogę Anna Toby, kierowniczka PCPR w Tucholi.
 
- To ciężka praca naszego całego Zespołu oraz wszystkich osób współpracujących z nami na co dzień w obszarze pomocy społecznej. Tylko konsolidacja sił i ścisła współpraca jednostek, poradni, szkół, stowarzyszeń przyniesie trwałe, pozytywne zmiany. Bez niej działania na rzecz różnorakiej aktywizacji osób niepełnosprawnych będą rozproszone, nietrwałe i mało skuteczne. Nagroda ta to jednak również duże zobowiązanie, aby utrzymywać standardy pracy i podnosić je, dlatego życzę moim pracownikom i sobie, aby dalej chciało nam się chcieć.


Tucholski PCPR realizuje różne programy aktywizujące osoby niepełnosprawne. Obecnie „na tapecie” jest zamierzenie „Samodzielnie (nie samemu)”, które ma pomoc w usamodzielnieniu się osób niepełnosprawnych intelektualnie.

 

Aktualnie trwa rekrutacja w powiecie. Dofinansowane są też turnusy rehabilitacyjne i zakup sprzętu pomocniczego. Centrum organizuje też transport osób niepełnosprawnych.