Startarrow Poprzednie edycje arrow Lodołamacze 2017 arrow PFRON: Lodołamacze 2020 - start 15. edycji

Wersja dla osób niedowidzących


Patronat honorowy
Małżonki Prezydenta RP
Pani Agaty Kornhauser-Dudy
Ambasador Konkursu
Anita WłodarczykOgólnopolscy Patroni Medialni
PFRON: Lodołamacze 2020 - start 15. edycji
Fundacja Aktywizacji Zawodowej Osób Niepełnosprawnych FAZON, której założycielem jest Polska Organizacja Pracodawców Osób Niepełnosprawnych po raz piętnasty nagrodzi statuetkami Pracodawców Wrażliwych Społecznie w ramach konkursu "Lodołamacze".


Od 15 lat Fundacja FAZON nagradza pracodawców zatrudniających osoby niepełnosprawne oraz podejmujących inicjatywy na rzecz przeciwdziałania dyskryminacji i działania prozdrowotne. W tym roku po raz kolejny w konkursie wezmą udział firmy, instytucje i osoby dla których priorytetem jest wrażliwość, eliminowanie barier i podziałów społecznych względem osób z niepełnosprawnościami.

Zgłoszenia kandydatur pracodawców rozpocznie się 15 maja i potrwa do 15 sierpnia. Kandydatury do konkursu "Lodołamacze 2020” można zgłaszać w następujących kategoriach:

  • Zatrudnienie Chronione;
  • Otwarty Rynek Pracy;
  • Instytucja;
  • Przyjazna Przestrzeń;
  • Zdrowa Firma;
  • Dziennikarz bez Barier.

Ponadto nagrody zostaną przyznane także w kategoriach Rehabilitacja Społeczno-Zawodowa, Lodołamacz Specjalny i Super Lodołamacz. Konkurs został podzielony na etap regionalny i etap centralny, a o przyznaniu nagród i wyróżnień zdecydują powołane w tym celu Kapituły.

 

Kandydaci mogą zgłaszać się we w, który znajdującego się pod adresem http://www.lodolamacze.info.pl/index.php?option=com_wrapper&Itemid=447. Istnieje także możliwość zgłoszenia kandydata przez inny podmiot lub osobę, co wiąże się z uzyskaniem zgody zgłaszanego kandydata.

 

Regionalne rozstrzygnięcia zapadną we wrześniu, natomiast ogólnopolskich laureatów Konkursu poznamy 8 października 2020 r. w Warszawie.

 

Konkurs Lodołamacze odbywa się pod Honorowym Patronatem Małżonki Prezydenta RP, Pani Agaty Kornhauser-Dudy.

źródło: PFRON