Startarrow Poprzednie edycje arrow Lodołamacze 2017 arrow TVS: Lodołamacze 2020 rozdane! Wyjątkowe nagrody dla wyjątkowych ludzi i firm

Wersja dla osób niedowidzących


Patronat honorowy
Małżonki Prezydenta RP
Pani Agaty Kornhauser-Dudy
Ambasador Konkursu
Anita WłodarczykOgólnopolscy Patroni Medialni
Partner


Sponsor

TVS: Lodołamacze 2020 rozdane! Wyjątkowe nagrody dla wyjątkowych ludzi i firm

 

 

Znani są już laureaci regionalnego etapu konkursu „Lodołamacze 2020”. To pracodawcy z województw dolnośląskiego, lubuskiego, opolskiego i śląskiego, którzy sprzyjają aktywizacji zawodowej osób niepełnosprawnych. Gala wręczenia nagród odbyła się dziś w siedzibie Teatru Korez w Katowicach.

 

Zobacz materiał fimowy


– Bardzo dużo znaczy takie wyróżnienie. Z jednej strony dzięki temu wyróżnieniu mogę pokazać innym ludziom z niepełnosprawnością, poważną niepełnosprawnością, że jeżeli tylko człowieku chcesz, to możesz. Czasami możesz potrzebować wsparcia, ale nie wstydź się tego, że tego wsparcia potrzebujesz – mówi Krzysztof Wostal, laureat w kat. „Dziennikarz bez barier”.

 

– Lodołamacze to konkurs wyjątkowy. Bo u nas w naszym konkursie laureatów zawsze wybierają kapituły. Najpierw na poziomie regionalnym, później na poziomie centralnym. Kapituły to jest kilkanaście, kilkadziesiąt osób, z różnych obszarów, które biorą pod uwagę oczywiście dokonania w różnych kategoriach – mówi Krzysztof Kosiński, Polska Organizacja Pracodawców Osób Niepełnosprawnych.

 

„Lodołamacze 2020”. Gala wręczenia nagród odbyła się dziś w siedzibie Teatru Korez w Katowicach.


Tych było dziewięć, wśród nich „zakład pracy chronionej”, „instytucja”, „otwarty rynek”, czy „zdrowa firma”. Zdaniem jurorów w zasadzie wszędzie można stworzyć warunki do pracy dla osób niepełnosprawnych. Trzeba tylko zlikwidować bariery.

 

– Niekoniecznie te architektoniczne, bo ich na szczęście coraz mniej. Ale te bariery w naszych głowach, które jeszcze wciąż w wielu firmach, instytucjach nie pozwalają nieco rozwinąć fantazji i wykorzystać talentów i zaangażowania pracowników z niepełnosprawnościami – mówi Marek Plura, europoseł, juror.

 

Konkurs „Lodołamacze” odbywa się już po raz 15. Ogólnopolskich zwycięzców poznamy w październiku.

 

autor: Paweł Jędrusik
źródło: https://tvs.pl/