Startarrow Poprzednie edycje arrow Lodołamacze 2017 arrow Radio Gdańsk: "Kruszymy lody obojętności". Nagrody Lodołamaczy za wrażliwość społeczną przyznane

Wersja dla osób niedowidzących


Patronat honorowy
Małżonki Prezydenta RP
Pani Agaty Kornhauser-Dudy
Ambasador Konkursu
Anita WłodarczykOgólnopolscy Patroni Medialni
Partner


Sponsor

Radio Gdańsk: "Kruszymy lody obojętności". Nagrody Lodołamaczy za wrażliwość społeczną przyznane
 
 
Doświadczenie, fachowość, ale przede wszystkim wrażliwość społeczna, która przekłada się na odpowiedzialne zatrudnianie osób niepełnosprawnych - tym pochwalić mogą się laureaci konkursu Lodołamacze. Gala przyznania nagród na poziomie regionalnym odbyła się w Filharmonii Bałtyckiej w Gdańsku.


Nagrody trafiły m. in. do Miejskiego Ośrodka Społecznego w Gdyni, Zakładu Aktywności Zawodowej w Tucholi czy Elbląskiej Spółdzielni Niewidomych "Elsin".

 

- Jestem wzruszony, bo nasza firma funkcjonuje od 1954 roku, a od 30 lat zatrudniamy niewidomych, epileptyków oraz inne osoby, które nie znajdują pracy na otwartym rynku. Cieszy mnie, że mogą czuć się pełnoprawnymi członkami zespołu - mówił Ryszard Waranków, prezes Elbląskiej Spółdzielni Niewidomych "Elsin".

 

SOLIDARNOŚĆ SPOŁECZNA I NOWOCZESNE PODEJŚCIE

- Przystąpienie do konkursu jest nie tylko wyróżnikiem wrażliwości i solidarności społecznej, ale też elastyczności w działaniu i nowoczesnego podejścia do polityki zatrudnienia, bowiem troska o drugiego człowieka jest jedną z najwyższych wartości - mówią organizatorzy.

 

Organizatorem wydarzenia jest Fundacja Aktywizacji Zawodowej Osób Niepełnosprawnych "Fazon", której założycielem jest Polska Organizacja Pracodawców Osób Niepełnosprawnych. Konkurs podzielony został na etapy: regionalny i centralny. W tym roku gala końcowa zaplanowana jest na 8 października 2020 w Zamku Królewskim w Warszawie. W tym roku konkurs Lodołamacze odbywa się po raz 15.

 

autor: Anna Moczydłowska/am
źródło: https://radiogdansk.pl/