Startarrow Poprzednie edycje arrow Lodołamacze 2017 arrow Polskie Radio Rzeszów: Oto wspaniali podkarpaccy Lodołamacze!

Wersja dla osób niedowidzących


Patronat honorowy
Małżonki Prezydenta RP
Pani Agaty Kornhauser-Dudy
Ogólnopolscy Patroni MedialniSponsor Główny
"Konkursu Lodołamacze 2022"Polskie Radio Rzeszów: Oto wspaniali podkarpaccy Lodołamacze!

 

W "Tu i teraz" rozmawialiśmy podkarpackimi Lodołamaczami, czyli laureatami Konkursu Lodołamacze dla pracodawców wrażliwych społecznie. W Krakowie odbyła się Gala Regionalna Konkursu dla województw lubelskiego, małopolskiego, podkarpackiego i podlaskiego.

 

Marek Piechuta, prezes Stowarzyszenia Dobry Dom w Woli Zarczyckiej otrzymał tytuł Lodołamacza Specjalnego. W kategorii "Instytucja" I miejsce zajął Urząd Gminy w Iwierzycach. Kategorię "Rehabilitacja Społeczno-Zawodowa" wygrał Warsztat Terapii Zajęciowej w Oleszycach prowadzony przez Stowarzyszenie na rzecz Osób Niepełnosprawnych "RAZEM". W kategorii "Zatrudnienie chronione" III miejsce zajęła Cukiernicza Spółdzielnia Roksana w Strzyżowie. Także na III miejscu w kategorii "Otwarty rynek pracy" uplasował się Specjalistyczny Psychiatryczny Zespół Opieki Zdrowotnej w Jarosławiu. Konkurs Lodołamacze to pomysł Polskiej Organizacji Pracodawców Osób Niepełnosprawnych.

 

W "Tu i teraz" naszymi gośćmi byli Marek Piechuta, prezes Stowarzyszenia Dobry Dom w Woli Zarczyckiej, Izabela Krzaczkowska-Szychter, kierownik Warsztatu Terapii Zajęciowej w Oleszycach, wójt gminy Iwierzyce Ryszard Filipek oraz Maciej Szymański, dyrektor Oddziału Podkarpackiego Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych, który od wielu lat zasiada w kapitule konkursu.

 

Posłuchaj


Posłuchaj

 

Rozmawiała Bernadeta Szczypta.