Startarrow Etap centralny arrow sejm.gov.pl: Konferencja "Lodołamacze - prekursorzy społecznej odpowiedzialności"

Wersja dla osób niedowidzących


Patronat honorowy
Małżonki Prezydenta RP
Pani Agaty Kornhauser-Dudy
Ambasador Konkursu
Anita WłodarczykOgólnopolscy Patroni Medialni
Partner


Sponsor

sejm.gov.pl: Konferencja "Lodołamacze - prekursorzy społecznej odpowiedzialności"
11 kwietnia br. w Sali Kolumnowej Sejmu RP odbyła się konferencja „Lodołamacze prekursorzy społecznej odpowiedzialności” organizowana przez Parlamentarny Zespół ds. Osób Niepełnosprawnych oraz Polską Organizację Pracodawców Osób Niepełnosprawnych. Konferencja objęta była również patronatem marszałek Sejmu Ewy Kopacz.

- Lodołamacze to przedsiębiorstwa, które torują drogę, wyznaczają nowe kierunki i pokazują przykłady pozytywnego działania w przestrzeni gospodarczej – powiedział otwierając spotkanie prezes Zarządu Krajowego POPON Jan Zając.

Podczas Konferencji zaprezentowane zostały doświadczenia firm, instytucji i organizacji, biorących udział w Konkursie LODOŁAMACZE, w zakresie zatrudniania osób niepełnosprawnych. Uczestnicy spotkania dyskutowali m.in. o: polityce społecznej państwa wobec osób mających trudności z wejściem na rynek pracy, społecznej odpowiedzialności w kontekście zatrudnienia osób niepełnosprawnych oraz kształtowaniu relacji pracodawców z pracownikami na przykładzie doświadczeń laureatów Konkursu LODOŁAMACZE.

- Doświadczenia pokazują, że i duże firmy i małe i innowacyjne i te, które prowadzą swoją działalność od wielu dziesięcioleci, to są miejsca, w których na różne sposoby aktywność osób niepełnosprawnych zamienia się w ich życiową szansę – podkreślał przewodniczący Parlamentarnego Zespołu ds. Osób Niepełnosprawnych poseł Marek Plura. Poseł dodał również, że ta różnorodność i pomysły na wspieranie i zatrudnianie osób niepełnosprawnych są zgodne z jego filozofią działania. - System wsparcia musi być tak różnorodny jak rzeczywistość w której żyjemy i funkcjonujemy – powiedział.

Konkurs LODOŁAMACZE organizowany jest przez Polską Organizację Pracodawców Osób Niepełnosprawnych od 2006 r. Inicjatywa ta adresowana jest do firm, instytucji oraz osób prywatnych, które decydują się na zatrudnienie osób niepełnosprawnych i jednocześnie prowadzą wobec nich przyjazną politykę personalną. Celem konkursu jest pomoc w zarządzaniu zasobami ludzkimi osób niepełnosprawnych, promocja przedsiębiorstw, które wyróżniają się profesjonalną polityką personalną oraz propagowanie wśród pracodawców działalności prospołecznej.Zdjęcia: Krzysztof Białoskórski

Retransmisja konferencji »

Źródło: sejm.gov.pl