Start

Wersja dla osób niedowidzących










Lodołamacze 2018: Zgłoś kandydatury. Konkurs i kampania na rzecz zatrudniania osób niepełnosprawnych

Do 31 lipca można zgłaszać kandydatury do tytułu "Lodołamacze 2018”. Konkurs i kampania na rzecz zatrudniania osób niepełnosprawnych wystartowała już po raz 13. Tradycyjnie celem jest „łamanie” stereotypów, uprzedzeń i obojętności na los osób z niepełnosprawnością, w szczególności na rynku pracy, ale także wyróżnienie tych, którzy wobec niepełnosprawnych nie pozostają obojętni. W czwartek konkursie była mowa w Katowicach.




Trwa 13. edycja konkursu „Lodołamacze 2018”. Do 31 lipca można zgłaszać się do tytułu "Lodołamacze 2018” w kilku kategoriach: Zatrudnienie Chronione, Otwarty Rynek Pracy, Instytucja, Przyjazna Przestrzeń, Zdrowa Firma oraz Dziennikarz bez Barier. - Ideą Konkursu miało być „łamanie” stereotypów, uprzedzeń a przed wszystkim lodów obojętności na los osób z niepełnosprawnością, w szczególności na rynku pracy. Dzisiaj, po 13 edycjach Konkursu możemy śmiało powiedzie, że słowo „Lodołamacz” nabrało nowego, jeszcze bardziej pozytywnego i ciepłego znaczenia.


Lodołamacz – osoba, firma czy instytucja to wzór do naśladowania i przewodnik po etycznym i wrażliwym społecznie biznesie. Lodołamacz to pracodawca, który angażuje się w rozwiązywanie problemów osób niepełnosprawnych – przypominają organizatorzy. Zwracają przy tym uwagę, że społeczna odpowiedzialność ma wiele wymiarów, stąd też różne kategorie. - Laureaci Konkursu reprezentują najwyższe standardy w obszarze wrażliwości na potrzeby osób z niepełnosprawnością. Optymizmem napawa fakt istnienia tylu wspaniałych firm otwartych na zrozumienie niepełnosprawności – wyjaśniają organizatorzy.


Dodajmy, że „Lodołamacze” to inicjatywa Polskiej Organizacji Pracodawców Osób Niepełnosprawnych. Jak wyliczają do konkursu dotychczas przystąpiło ponad 4100 firm, a ponad 590 przedsiębiorstw odebrało nagrody. Wśród dotychczasowych laureatów znaleźli się między innymi: Polski Komitet Paraolimpijski, Fundacja Anny Dymnej „Mimo Wszystko”, „Gospoda Jaskółeczka” Sp. z o.o. z Radomia, Fabryka Mebli Ryś, Caritas Diecezji Siedleckiej, Limatherm Components Sp. z o.o., Kujawsko-Pomorska Szkoła Wyższa w Bydgoszczy, Muzeum Kinematografii w Łodzi, Politechnika Łódzka, Program Pierwszy Polskiego Radia, Towarzystwo Opieki Nad Ociemniałymi w Laskach, Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie, Irena Santor, Urząd Miejski w Koninie, Martyna Wojciechowska, Niewidzialna Wystawa (Invexhib Warszawa), Politechnika Wrocławska z Wrocławia, Fundacja Ducha na Rzecz Rehabilitacji Naturalnej Ludzi Niepełnosprawnych z Torunia, Bernadeta Szczypta z Radia Rzeszów.


Konkurs Lodołamacze odbywa się pod honorowym patronatem małżonki Prezydenta RP - Agaty Kornhauser-Dudy. Podzielony został na dwa etapy: regionalny – wyłaniający laureatów w poszczególnych regionach oraz centralny – w którym finaliści zmierzą się w walce o laur Lodołamaczy 2018. Statuetki zostaną przyznane w 6 kategoriach, na laureatów czekają również 2 kategorie specjalne „Superlodołamacz” i „Lodołamacz Specjalny”. Uroczysta Gala konkursu odbędzie się 27 września 2018 w Zamku Królewskim w Warszawie.


Czytaj więcej: http://www.dziennikzachodni.pl/wiadomosci/a/lodolamacze-2018-zglos-kandydatury-konkurs-i-kampania-na-rzecz-zatrudniania-osob-niepelnosprawnych,13294109/


Czytaj cały artykuł