Startarrow Poprzednie edycje arrow Lodołamacze 2012 arrow Ambasadorzy

Wersja dla osób niedowidzących


Ogólnopolscy Patroni MedialniAmbasador Konkursu Lodołamacze

Ambasadorem Konkursu Lodołamacze jest aktor
Pan Zbigniew Zamachowski

ImageZbigniew Zamachowski - polski aktor filmowy i teatralny, kompozytor muzyki do etiud filmowych oraz autor muzyki i tekstów piosenek, które sam wykonuje. Urodził się w Brzezinach koło Łodzi. Jest absolwentem technikum i szkoły muzycznej. W filmie debiutował w 1981 roku rolą w Wielkiej majówce Krzysztofa Rogulskiego. Debiutował w teatrze w grudniu 1983. Dwa lata później otrzymał nagrodę za rolę Pianisty w przedstawieniu „Syn marnotrawny” Łódź – III OPSDST. W tym samym roku ukończył studia na Wydziale Aktorskim PWSFTiT w Łodzi. Jest laureatem Nagrody im. Stanisława Wyspiańskiego I stopnia za osiągnięcia aktorskie w teatrze i filmie. Laureat Nagrody im. Aleksandra Zelwerowicza - przyznawanej przez redakcję miesięcznika „Teatr” - za sezon 1992/1993, za rolę Wojnickiego w „Wujaszku Wani” Antona Czechowa w Teatrze Studio w Warszawie i tytułową w „Płatonowie” Antona Czechowa w Teatrze TV. Jest laureatem licznych nagród krajowych (m.in. Wiktory '93. '96 i '97, Złota Kaczka '93 oraz dyplom mistrzowski – Nagroda im. prof. Aleksandra Bardiniego na XVIII Przeglądzie Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu) i międzynarodowych. Dwukrotnie otrzymał nagrodę za pierwszoplanową rolę męską na Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych. W latach 1985-1997 występował w Teatrze Studio w Warszawie, od 1997 jest aktorem Teatru Narodowego. Występował gościnnie również na deskach Teatru Scena Prezentacje w Warszawie. Aktor znajduje też czas na działalność pedagogiczną – jest wykładowcą piosenki aktorskiej w łódzkiej szkole filmowej. Od kwietnia 2008 roku jest Członkiem Rady Fundacji Centrum Twórczości Narodowej. W wolnym czasie grywa w piłkę nożną, tenisa lub golfa. Jest honorowym mieszkańcem Brzezin. Ma swoją gwiazdę przed Szkołą Podstawową nr 2 w Brzezinach. W 2012 roku zasiada jako juror programu w drugiej edycji Bitwy na głosy za Wojciecha Jagielskiego.
Regionalni Ambasadorzy Konkursu Lodołamacze

Region:

Ambasadorem Konkursu Lodołamacze we Wrocławiu jest
Pani Renata Małgorzata Mauer-Różańska

Image

Renata Małgorzata Mauer-Różańska (ur. 23 kwietnia 1969 w Nasielsku) – polska zawodniczka w strzelectwie, specjalistka w strzelaniu z karabinu pneumatycznego i karabinu kulowego z trzech postaw, dwukrotna mistrzyni olimpijska, trzykrotna medalistka mistrzostw świata.

Początkowo startowała w warszawskim ZKS-ie, a od 1989 we Wrocławiu. Odnosiła sukcesy jako juniorka (srebrny medal na Mistrzostwach Świata Juniorów w Moskwie w 1990 w konkurencji karabinu pneumatycznego). Później musiała poddać się półrocznej rehabilitacji po wypadku samochodowym.

Pierwszy występ olimpijski podczas igrzysk w Barcelonie nie należał do udanych. Dopiero w 1996 podczas igrzysk w Atlancie stanęła na najwyższym stopniu podium w konkurencji karabin pneumatyczny. O zwycięstwie zadecydowała ostatnia runda, w której prowadząca Niemka Petra Horneber nie wytrzymała psychicznie i trafiła zaledwie 8,8 pkt, podczas gdy Polka zachowała spokój i trafiła 10,7 pkt. Kilka dni później Mauer zdobyła brązowy medal w strzelaniu z karabinu standard.

Na XXVII Igrzyska w 2000 w Sydney pojechała jako faworytka. Nie obroniła tytułu mistrzyni w strzelaniu z karabinu pneumatycznego - zajęła dopiero 15. miejsce. Kilka dni później zdobyła złoty medal w konkurencji karabinu kulowego w trzech postawach.

Na XXVIII Igrzyskach w 2004 w Atenach w konkurencji strzelania z karabinu pneumatycznego nie dostała się do finału.

Poza sukcesami na olimpiadach Renata Mauer-Różańska zdobywała także tytuły na innych ważnych międzynarodowych zawodach strzeleckich (srebrna 1998 i brązowa 1994 medalistka mistrzostw świata; dwukrotna mistrzyni 1997, wicemistrzyni 1991 i dwukrotna brązowa medalistka 1991, 1992 Mistrzostw Europy, zwyciężczyni Pucharu Świata). Była też wielokrotną medalistką mistrzostw Polski.

W 1996 została wybrana najlepszym sportowcem Polski w Plebiscycie "Przeglądu Sportowego".

Wykładowca w Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu od 2006, a od 2009 także w Dolnośląskiej Szkole Wyższej we Wrocławiu.

W wyborach samorządowych w 2010 startowała z ramienia KWW Rafała Dutkiewicza. Uzyskała mandat radnej Wrocławia.

Biografia »
Artykuł »


Ambasadorem Konkursu Lodołamacze w Łodzi jest
Pani Monika Kuszyńska

Image

Piosenkarka i autorka tekstów, u progu działalności artystycznej, w 2001 r. została - trzecią z kolei - wokalistką powstałej w 1990 r. a odnoszącej wówczas swoje największe sukcesy łódzkiej grupy Varius Manx. Jej debiutancki album, zatytułowany „Eta”, był siódmym w dorobku zespołu, uhonorowanego w tym czasie brylantową płytą. W roku 2002 zostali laureatami Grand Prix Festiwalu Krajów Nadbałtyckich, wkrótce ukazały się dalsze albumy z udziałem wokalistki / m.in. „Eno” 2002, „Emi” na 15-lecie grupy czy „Varius Manx symfonicznie” w 2006 r. oraz kilkanaście singli.

W maju 2006 roku jej karierę przerwał tragiczny w skutkach wypadek samochodowy, który na cztery lata oderwał ją od śpiewania. Pasja jednak okazała się silniejsza od słabości i pomimo faktu poruszania się na wózku inwalidzkim, wokalistka postanowiła wrócić na scenę, już jako solistka.

Pojawiła się gościnnie na płycie Beaty Bednarz, z którą nagrała w duecie piosenkę o wymownym tytule „Nowa rodzę się”. Kolejny utwór pt. „Słabość jest siłą”, znalazł się na składance „Wniebowzięci” . W maju 2012 roku planowana jest premiera pierwszej solowej płyty Moniki.


Ambasadorem Konkursu Lodołamacze w Krakowie jest
Pan Zbigniew Wodecki

Image
fot. Piotr Ratajski

Zbigniew Wodecki (ur. 1950 r. w Krakowie) - muzyk, kompozytor, piosenkarz. Laureat Nagrody Artystycznej Polskiej Estrady Prometeusz. Nagrodzony Złotym Laurem za Mistrzostwo w Sztuce. Uchonorowany medalem Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego Zasłużony Kulturze Gloria Artis


Ambasadorem Konkursu Lodołamacze w Warszawie jest
Pan Mietek Szcześniak

Image
fot. Jacek Poremba

Mietek Szcześniak to artysta wyjątkowy, jego muzykalność, tembr głosu, repertuar, niezależność oraz współpraca z najlepszymi sprawiły, że od wielu lat, niezmiennie, cieszy się szacunkiem znawców i publiczności. Wyznacza trendy, toruje drogę następcom, jest wzorem dla wielu muzyków młodszego pokolenia. Na swoim koncie ma wiele płyt - solowych i udziały w projektach innych artystów. Jego największe przeboje „Dumka na dwa serca” (w duecie z Edytą Górniak), „Przytul mnie mocno”, „Zaczekam”, „No co ty na to?”, „Spoza nas”, „O niebo lepiej”, „Twoja miłość”, czy „Kocham” na stałe wpisały się do kanonu polskiej piosenki. Artysta wielokrotnie był nagradzany na prestiżowych festiwalach. Zdobywca „Bursztynowego Słowika” i wielu innych cennych nagród.

Dzięki swojemu niewątpliwemu talentowi i wybitnym umiejętnościom wokalnym Mietek Szcześniak niejednokrotnie był uznany za najlepszy głos męski w kraju. Artysta ceniony jest za dynamikę i energię oraz pozytywny przekaz i liryzm trafiający wprost do serc słuchaczy.

11.11.2011 miała miejsce premiera nowej płyty „SIGNS” - to już siódma solowa płyta Mietka Szcześniaka, która jest pierwszym anglojęzycznym albumem artysty. Wyjątek stanowi utwór „Rzeczy zmieniają się” - ukłon w kierunku polskiej publiczności.

To nowa odsłona w twórczości Szcześniaka, muzyka gitarowa, akustyczna, organiczna, bogata stylistycznie. Ta wyjątkowa płyta powstawała przez ostatnie cztery lata w polskich studiach oraz w studiach w Los Angeles, w Nashville i w Londynie, z udziałem polskich i amerykańskich muzyków.

Na gitarach zagrali - Kenny Edwards, Brent Rowan, Rob Hoffman, wspaniała Wendy Waldman, Jeff King, Cindy Bullens oraz, Abraham Parker; na bębnach i perkusjonaliach - Aaron Sterling i Scott Babcock; na istrumentach klawiszowych - Paweł Zarecki i Piotr Kominek; na basach - Marcin Pospieszalski i Debra Holland; a kwartet smyczkowy nagrywał pod batutą Krzysztofa Herdzina.

W kilku piosenkach towarzyszy artyście afroamerykański chór „Life Choir” z Los Angeles pod dyrekcją legendarnego, pracującego ostatnio z Arethą Franklin - HB Burnum'a. Całość zrealizował i zmiksował w Los Angeles Rob Hoffman, który jest wspóltwórcą sukcesu pierwszej płyty Christiny Aguilery, a współpracował m.in. z Quincy Jones'em.

Zagościli też wokaliści: w duetach z Mietkiem zaśpiewają Wendy Waldman („Never Be The Same”) i Basia Trzetrzelewska w nowo zaaranżowanym hicie z lat 90-tych „Save The Best For Last” (autorstwa m.in. Wendy Waldman, wylansowanego na świecie przez Vanessa Williams).

Producentem całości została Wendy Waldman.


Ambasadorem Konkursu Lodołamacze w Rzeszowie jest
Pan Stan Borys

Image

Stan Borys, właściwie Stanisław Guzek (ur. 3 września 1941 w Załężu) – polski wokalista, kompozytor, aktor, poeta.

Był uczniem różnych szkół, m.in. technikum rolniczego i budowlanego. Uczył się też grać na skrzypcach, klarnecie i gitarze.

Działalność artystyczną rozpoczął w 1958 w teatrach rzeszowskich. Zaczynał od pracy statysty i rekwizytora, potem grał w przedstawieniach. W 1972 zagrał samego siebie w filmie Uciec jak najbliżej. W sezonie 1974/1975 występował w Teatrze Syrena w Warszawie.

W 1965 współzałożyciel zespołu Blackout, od 1968 związany z formacją Bizony. Karierę solową rozpoczął w 1969, wydając swój pierwszy album. W latach 1975–2004 mieszkał za granicą, najpierw w USA (Chicago), potem w Toronto w Kanadzie i w Las Vegas.

W 2001 przetworzony fragment jego utworu "Chmurami zatańczy sen" został wykorzystany w refrenie piosenki "Głucha noc" rapera Pei. Stan oskarżył wówczas rapera o kradzież własności intelektualnej. 1 września 2011 roku, doszło do zawarcia ugody i wygłoszenie wspólnego oświadczenia, w którym zaznaczono, że to nie Ryszard "Peja" Andrzejewski umyślnie użył bez zgody autora, fragment tekstu piosenki "Chmurami zatańczy sen", wskazując, że raper poprosił swojego wydawcę o dopilnowanie formalności w związku z użyciem tekstu i poinformowania o tym Stana Borysa.

W 2004, był gwiazdą festiwalu w Syracuse; największego polskiego festiwalu w północno-wschodniej części USA. Festiwal ten co roku gromadzi ponad 25 000 widzów na placu Clintona. Od 2004 w Łomiankach i w Las Vegas (w zimniejsze miesiące). W 2006 zaczął występować z zespołem Imię Jego 44 z Wrocławia, a 5 listopada 2006 w Filharmonii w Rzeszowie obchodził 45-lecie pracy artystycznej.

Biografia na stronie artysty »


Ambasadorem Konkursu Lodołamacze w Gdańsku jest
Pani Anna Rogowska

Image

Anna Rogowska (ur. 21 maja 1981 w Gdyni) - polska lekkoatletka, tyczkarka, brązowa medalistka igrzysk olimpijskich, mistrzyni świata, halowa mistrzyni Europy oraz wicemistrzyni świata. Reprezentuje klub sportowy SKLA Sopot.

Jako sportowiec wiem, jak ważne jest pokonywanie własnych słabości i ograniczeń. Niezależnie od tego czym zajmuje się w swoim życiu, każdy z pewnością przeżył chwile gdy musiał zmierzyć się z niesprzyjającą aurą, zawodzącym sprzętem, wrogo nastawionym otoczeniem czy słabością własnego organizmu. Dla większości z nas są to jedynie trudne chwile, dla osób z niepełnosprawnością jest to często codzienność. Sport jest moją pasją i moją pracą. To praca daje nam szansę na samorealizację, rozwój i niezależność, osobom niepełnosprawnym często się tej szansy odmawia. Wspieram Konkurs Lodołamacze bo promuje on w polskim społeczeństwie postawę, która ciągle jest zbyt rzadko spotykana – otwartość. Być otwartym na ludzką różnorodność oznacza skruszenie stereotypów, uprzedzeń i lęków. Być otwartym oznacza także nie bycie obojętnym. Konkurs Lodołamacze od lat zachęca nas do otwartości hasłem «przełam z nami lody obojętności», do czego w tym roku także ja Państwa zachęcam.

Anna RogowskaAmbasadorem Konkursu Lodołamacze w Katowicach jest
Pan Piotr Kupicha z Zespołem Feel

Image Image

Katowicki kwartet FEEL powstał w roku 2005, założony przez wokalistę, kompozytora, autora tekstów i gitarzystę Piotra Kupichę. Oprócz niego zespół tworzą: Michał Nowak (basista), Łukasz Kożuch (keyboardzista) oraz Michał Opaliński (perkusista) i w takim niezmiennym składzie komponują razem do dnia dzisiejszego. Początkowo tworzyli pod szyldem Q2, następnie Q3, Q4, a nawet Kupicha Band. Ostatecznie zespół przyjął nazwę FEEL. Muzycznie oscylują pomiędzy rockiem a popem.

Grupa zadebiutowała w roku 2007 singlem: A gdy jest już ciemno. Utwór został zauważony przez dziennikarzy muzycznych, dzięki czemu usłyszaną ją m. in. w Radio Zet, RMF FM, Radio ESKA. Z tym utworem zaprezentowali się na 44. Międzynarodowym Festiwalu w Sopocie i wywalczyli Bursztynowego Słowika oraz Słowika Publiczności. Pierwszy krążek zespołu zatytułowany po prostu Feelwydany został przez EMI MUSIC Poland w 2007 roku. Album sprzedał się w taki licznym nakładzie, iż uzyskał status diamentowej płyty.

Feel 2 – drugi album zespołu wydano w 2009 roku. Już w pierwszym dniu swej premiery osiągnął status złotej płyty, a w kolejnych miesiącach od ukazania się w sprzedaży pokrył się platyną.Singlem promującym album został utwór Pokaż mi niebo. Do owego kawałka został nakręcony teledysk, w którym gościnnie wystąpił Andrzej Grabowski. Klip zrealizowano w katowickiej dzielnicy Nikszowiec. Kolejny wideoklip powstał do piosenki No kochaj mnie, gdzie został nakręcony na planie polskiego serialu „Tancerze”. Na płycie znajduje się 12 kompozycjiw tym utwór pt. Tylko powiedz czego chcesz, w którymgościnnie wystąpił Sebastian Riedel.

Zespół zdobył niebotyczną ilość nagród i wyróżnień. Należy tutaj wymienić: statuetkę Złote Dzioby wręczoną przez Elżbietę Zapendowską w kategorii „ odkrycie roku”. Następnie Feel został nagrodzony Telekamerą w kategorii„muzyka”. Kolejno był Fryderyk, trzy Super Jedynki, w trakcie trwania XLV Krajowego festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu. Grupa jest również laureatem „Eski Music Awards2008”, „ Mikrofonów Popcornu 2008”, „ VivaComet 2008”, „ MTV Europe Music Awards”.

Formacja Piotra Kupichy to jedna z wiodących kapel na polskim rynku muzycznym. Zespół ma na swoim koncie wiele tras koncertowych. 18 października 2011 do sklepów muzycznych trafił nowy krążek zespołu Feel. Wydawnictwo zatytułowane Feel 3 zawiera 10 nowych utworów w tym Weekend (utwór pojawił się w filmie Cezarego Pazury o tym samym tytule). Dodatkowo na płycie znalazły się też dwa utwory bonusowe - Więcej jeśli się da (piosenka z serialu Rodzinka.pl) oraz Zwycięstwa smakw wersji nagranej z gościnnym udziałem 16 członków zwycięskiej ekipy Piotra Kupichy z programu "Bitwa na głosy".


Ambasadorem Konkursu Lodołamacze w Poznaniu jest
zespół Lombard

Image

Zespół Lombard należy do grona najważniejszych zespołów w historii polskiej muzyki. Powstał w 1981 roku w Poznaniu. Nagrał 20 płyt w tym złotą „Śmierć dyskotece” za 400 000 sprzedanych egzemplarzy (dziś wynik nieosiągalny) i wielokrotnie nagradzane DVD „W hołdzie Solidarności – drogi do wolności. Na każdej znajdują się dobrze znane i lubiane przeboje: Przeżyj to sam, Szklana pogoda, Nasz ostatni taniec, Śmierć dyskotece, Adriatyk ocean gorący, Kto mi zapłaci za łzy, Gołębi puch, Kryształowa, Deja’vu, Patrz! Patrz! Zespół zagrał tysiące koncertów w Polsce i dla Polonii na całym świecie, gromadząc na nich rzesze publiczności. W swojej historii Lombard istniał w ok 30 różnych składach. Z zespołem współpracowali m.in. niezapomniane wokalistki: Wanda Kwietniewska i Małgorzata Ostrowska, gitarzyści: Piotr Zander, Jacek Królik, Paweł Klimczak, Sławka Kosińskie, basiści: Zbigniew Foryś, Henryk Baran, Michał Burzymowski, Grzegorz Warchoł, perkusiści: Przemysław Pahl, Włodek Kempf, Artur Malik, Paweł Świca... Niezmiennym liderem zespołu jest Grzegorz Stróżniak, wokalista grający na instrumentach klawiszowych, kompozytor wszystkich hitów Lombardu. To On nadaje zespołowi charakterystyczne brzmienie łączące gitarowe rockowe granie z dźwiękami instrumentów klawiszowych. Od 1999 roku towarzyszy mu niezwykle charyzmatyczna wokalistka Marta Cugier. W 2011 roku Lombard obchodził 30-lecie powstania.

W 2012 roku ukazała się 15 płyta zespołu Lombard ShowTime.

LOMBARD od 5 lat występuje w składzie: Marta Cugier - wokal, Grzegorz Stróżniak – wokal, instrumenty klawiszowe, Daniel GOLA Patalas – gitara, Michał GUMA Kwapisz – bas, Mirosław Kamiński - perkusja

Biografia zespołu Lombard 2012 »
Rozmowa z Martą Cugier i Grzegorzem Stróżniakiem »


<< « start < wstecz 1 dalej » > koniec » >>

Pozycje :: 1 - 2 z 2