Startarrow Press room

Wersja dla osób niedowidzących


Patronat honorowy
Małżonki Prezydenta RP
Pani Agaty Kornhauser-Dudy
Ambasadorzy Konkursu
Stanisława Celińska


Urszula DudziakOgólnopolscy Patroni Medialni
Fundacja ECHO: Lodołamacze 2021
piątek, 15 październik 202107.10.2021 na Zamku Królewskim w Warszawie odbyła się Gala Finałowa Konkursu Lodołamacze 2021.

Czytaj całość...
PFRON: Lodołamacze 2021 3 laureatów z Warmii i Mazur
piątek, 15 październik 2021W czwartek 7 października br. na Zamku Królewskim w Warszawie odbyła się Gala Finałowa Konkursu Lodołamacze 2021. Podczas uroczystości nagrodzono 3 podmioty z Warmii i Mazur.

Czytaj całość...
Caritas: Cenna Nagroda Dla WTZ Przemyskiej Caritas
piątek, 15 październik 2021


Warsztat Terapii Zajęciowej Caritas Archidiecezji Przemyskiej w Leżajsku obchodzi w tym roku swoje 20-lecie. Ukoronowaniem wieloletniej działalności stał się sukces w konkursie Lodołamacze 2021.

Czytaj całość...
Zespół Pieśni i Tańca Śląsk: Gala Lodołamacze 2021
wtorek, 12 październik 20217 października na Zamku Królewskim w Warszawie odbyła się gala finałowa konkursu Lodołamacze 2021, nad którą honorowy patronat objęła Małżonka Prezydenta RP Agata Kornhauser-Duda. Zespół Pieśni i Tańca „Śląsk” wzbogacił wydarzeniem koncertem okolicznościowym.

Czytaj całość...
Warmińsko-Mazurski Urząd Wojewódzki w Olsztynie: Lodołamacze 2021. Laureaci także z naszego wojewódz
wtorek, 12 październik 2021Na Zamku Królewskim w Warszawie po raz 16 wręczono nagrody w konkursie Lodołamacze.

Czytaj całość...
INWEMER: Finałowa Gala Konkursu Lodołamacze 2021
wtorek, 12 październik 2021Za nami Gala Finałowa XVI edycji Konkursu Lodołamacze 2021, która odbyła się w czwartek, 7 października, w Zamku Królewskim w Warszawie. Kapituła Konkursu spośród laureatów etapu regionalnego wyłoniła finalistów - zwycięzców tegorocznej edycji Lodołamaczy.

Czytaj całość...
Nasze Sprawy: Znamy Lodołamaczy 2021. Współpraca z osobami z niepełnosprawnością to ogromny potencja
wtorek, 12 październik 20217 października na Zamku Królewskim w Warszawie odbyła się gala finałowa konkursu Lodołamacze 2021. ABC-Service z Wrocławia, FMD Jadwiga Wieczorek z Zielonej Góry, Stowarzyszenie Solidarni „Plus” z siedzibą w Wandzinie, Zakład Aktywności Zawodowej PSONI Koło w Ostródzie, Fundacja Pomocy Dzieciom Niepełnosprawnym „Uśmiech Dziecka”z Miechucina, Grupa Azoty Zakłady Azotowe Kędzierzyn. Tak prezentuje się lista laureatów pierwszego miejsca w 16. edycji konkursu.

Czytaj całość...
Brzeg24: Gala ogólnopolska konkursu LODOŁAMACZE Grupa Azoty ZAK ze statuetką Zdrowej Firmy
wtorek, 12 październik 2021Grupa Azoty Zakłady Azotowe Kędzierzyn S.A. znalazła się w gronie laureatów konkursu LODOŁAMACZE, w którym doceniani są pracodawcy wrażliwi społecznie, wspierający rozwój zawodowy osób niepełnosprawnych. Podczas ogólnopolskiej gali, która odbyła się 7 października 2021 roku na Zamku Królewskim w Warszawie, prezes zarządu spółki Paweł Stańczyk odebrał statuetkę w kategorii „Zdrowa Firma”. Wcześniej Grupie Azoty ZAK przyznano nagrodę na poziomie regionalnym konkursu.
Czytaj całość...
Nysa Hot: Grupa Azoty ZAK S.A. laureatem konkursu LODOŁAMACZE!
wtorek, 12 październik 2021Grupa Azoty Zakłady Azotowe Kędzierzyn S.A. znalazła się w gronie laureatów konkursu LODOŁAMACZE, w którym doceniani są pracodawcy wrażliwi społecznie, wspierający rozwój zawodowy osób niepełnosprawnych. Podczas ogólnopolskiej gali, która odbyła się na Zamku Królewskim w Warszawie, prezes zarządu spółki Paweł Stańczyk odebrał statuetkę w kategorii „Zdrowa Firma”. Wcześniej Grupie Azoty ZAK przyznano nagrodę na poziomie regionalnym konkursu.

Czytaj całość...
TVP 3 - Warszawski Dzień: Krzysztof Kosiński wiceprezes POPON o Konkursie Lodołamacze 2021
poniedziałek, 11 październik 2021

 

Czytaj całość...
World News: Warto promować wrażliwych społecznie pracodawców
poniedziałek, 11 październik 2021

 

– Pomimo pandemii udaje nam się utrzymać dużą frekwencję w konkursie, co potwierdza, że rośnie świadomość społeczna; zwracamy coraz większą uwagę na osoby niepełnosprawne i ich potrzeby – ocenia w rozmowie z „Rzeczpospolitą" Jan Zając, prezes Polskiej Organizacji Pracodawców Osób Niepełnosprawnych (POPON).

Czytaj całość...
Rzeczpospolita: Warto promować wrażliwych społecznie pracodawców
poniedziałek, 11 październik 2021Prawie 400 zgłoszeń wpłynęło do 16. już edycji konkursu Lodołamacze, który wyróżnia pracodawców otwartych na osoby z niepełnosprawnością.

Czytaj całość...
Polskie Radio Program 1: Lodołamacze 2021. Podsumowanie uroczystości (2)
niedziela, 10 październik 2021

 

Czytaj całość...
PIP: Nagrody za wspieranie zatrudnienia niepełnosprawnych
niedziela, 10 październik 2021Na Zamku Królewskim w Warszawie 7 października 2021 roku odbyła się uroczysta gala konkursu dla pracodawców, instytucji i osób wspierających zatrudnianie niepełnosprawnych - Lodołamacze. Główny Inspektor Pracy Katarzyna Łażewska- Hrycko wręczyła statuetkę laureatowi w kategorii Zatrudnienie Chronione.

Czytaj całość...
Gazeta Wrocławska: Wrocławska firma ABC-Service Sp. nagrodzona Statuetką Lodołamacza
niedziela, 10 październik 2021

Wczoraj na Zamku Królewskim w Warszawie odbyła się ogólnopolska gala XVI edycji konkursu Lodołamacze. Tym razem udział przedstawicieli Dolnego Śląska wśród nagrodzonych był raczej skromny.

Czytaj całość...
Jelonka.com: Lodołamacz dla Simetu
niedziela, 10 październik 2021To już czwarte takie wyróżnienie w historii firmy. Przedsiębiorstwo Simet S.A. z Jeleniej Góry zostało wyróżnione w prestiżowym konkursie Lodołamacze, w kat. „Zatrudnienie Chronione” - za szczególną wrażliwość społeczną i promowanie aktywności osób niepełnosprawnych w różnych dziedzinach życia.

Czytaj całość...
TVP 1 Panorama: Lodołamacze 2021 przyznane
piątek, 08 październik 2021

Czytaj całość...
WP Kobieta: Beata Chmielowska-Olech na gali Lodołamacze 2021
piątek, 08 październik 2021

 

Beata Chmielowska-Olech na gali Lodołamacze 2021. Zachwyciła w sukni niszowej projektantki.
Czytaj całość...
Niepełnosprawni.pl: Lodołamacze 2021: Nagrodzono firmy zatrudniające osoby z niepełnosprawnościami
piątek, 08 październik 2021

Pracodawców zatrudniających osoby z niepełnosprawnościami uhonorowano 7 października, na czwartkowej Gali Finałowej XVI edycji Konkursu Lodołamacze 2021. – Współpraca z osobami z niepełnosprawnością to ogromny potencjał – powiedziała wiceminister funduszy i polityki regionalnej Małgorzata Jarosińska-Jedynak.

Czytaj całość...
Polskie Radio.pl: Lodołamacze 2021. Dziś gala finałowa konkursu
piątek, 08 październik 2021Na Zamku Królewskim w Warszawie pod honorowym patronatem małżonki prezydenta Agaty Kornhauser-Dudy rozpocznie się dzisiaj o 15.00 gala finałowa konkursu Lodołamacze 2021
Czytaj całość...
RPO: Lodołamacze 2021 rozdane. Marcin Wiącek wręczył nagrody w kategorii Lodołamacz Specjalny
piątek, 08 październik 2021Statuetka Lodołamacz Specjalny 2021 trafiła w ręce Joanny Mendak - jednej z najbardziej utytułowanych polskich paraolimpijek. Od roku 2004 uczestniczy ona w każdych Igrzyskach Paraolimpijskich. Jej koronny dystans to 100m stylem motylkowym i w nim zdobyła aż 3 złote medale paraolimpijskie (Ateny 2004, Pekin 2008, Londyn 2012). Oprócz tego może pochwalić się srebrnym medalem na 200m stylem zmiennym podczas Igrzysk w Pekinie oraz dwukrotnie stawała również na najniższym stopniu podium na 100m stylem dowolnym (Ateny 2004, Pekin 2008).

Czytaj całość...
wnp.pl: Lodołamacze 2021 - nagrodzono firmy zatrudniające osoby z niepełnosprawnościami
piątek, 08 październik 2021Pracodawców zatrudniających osoby z niepełnosprawnościami uhonorowano na czwartkowej Gali Finałowej XVI edycji Konkursu Lodołamacze 2021. Współpraca z osobami z niepełnosprawnością to ogromny potencjał - powiedziała wiceminister funduszy i polityki regionalnej Małgorzata Jarosińska-Jedynak.

Czytaj całość...
MFiPR: Pracodawcy wrażliwi społecznie
piątek, 08 październik 2021Nagradzamy dziś tych, którzy w szczególny sposób dbają o osoby z niepełnosprawnościami. Tym samym udowadniają, że wszyscy w równym stopniu możemy pracować, podróżować, spędzać wolny czas – po prostu uczestniczyć w życiu społecznym, bez wyłączeń i uprzedzeń – powiedziała wiceminister funduszy i polityki regionalnej Małgorzata Jarosińska-Jedynak podczas gali finałowej konkursu Lodołamacze 2021. Uroczystość odbyła się 7 października 2021 r. na Zamku Królewskim w Warszawie.

Czytaj całość...
Polskie Radio Jedynka: Lodołamacze 2021. Wojciech Urban z radiowej Jedynki z prestiżowym wyróżnieni
piątek, 08 październik 2021Na Zamku Królewskim w Warszawie odbyła się Gala Finałowa Konkursu Lodołamacze 2021. Podczas uroczystości Wojciech Urban z Programu 1 Polskiego Radia otrzymał wyróżnienie w kategorii "Dziennikarz bez Barier". Konkurs Lodołamacze 2021 patronatem honorowym objęła małżonka prezydenta Agata Kornhauser-Duda.
Czytaj całość...
PulsHR: Nagrodzono firmy zatrudniające osoby z niepełnosprawnościami
piątek, 08 październik 2021ABC-Service, FMD Jadwiga Wieczorek, Stowarzyszenie Solidarni „Plus” z siedzibą w Wandzinie, Zakład Aktywności Zawodowej PSONI Koło w Ostródzie, Fundacja Pomocy Dzieciom Niepełnosprawnym „Uśmiech Dziecka”, Grupa Azoty Zakłady Azotowe Kędzierzyn. Tak prezentuje się lista laureatów pierwszego miejsca w XVI edycji Konkursu Lodołamacze 2021.

Czytaj całość...
Wykluczeni: Gala Finałowa Konkursu Lodołamacze 2021
piątek, 08 październik 2021W czwartek 7 października br., na Zamku Królewskim w Warszawie odbyła się Gala Finałowa Konkursu Lodołamacze 2021. Konkurs patronatem honorowym objęła małżonka prezydenta Agata Kornhauser-Duda.

Czytaj całość...
Radio Maryja: J. Zając: Ludzie z niepełnosprawnością są również bardzo wydajni
piątek, 08 październik 2021Spotykaliśmy się z sytuacjami (w ciągu 16 lat), kiedy pracownicy mówili do własnego pracodawcy: „szefie, nie chcemy osób niepełnosprawnych, bo oni spowodują, że będziemy mieli gorsze wyniki i będziemy mniej zarabiać”. Dzisiaj jest to sytuacja zupełnie niedopuszczalna i nikt tak nawet nie myśli. I to nie jest kwestia jakiejś poprawności społeczno-politycznej.
Czytaj całość...
Radio Maryja: Jan Zając Prezes POPON z audycji Aktualności dnia: Gala Finałowa Lodołamaczy
piątek, 08 październik 2021

Czytaj całość...
TVP3 Warszawa: Lodołamacze 2021. Na Zamku Królewskim wręczono nagrody
piątek, 08 październik 2021Na Zamku Królewskim w Warszawie po raz 16 wręczono nagrody w konkursie Lodołamacze. W konkursie uhonorowani zostali pracodawcy wrażliwi społecznie, zatrudniających osoby niepełnosprawne a także same osoby niepełnosprawne.

Czytaj całość...
Radio Maryja: Gala finałowa Konkursu Lodołamacze 2021
piątek, 08 październik 2021

Czytaj całość...
Polskie Radio Program 4: W Zamku Królewskim uhonorowano pracodawców zatrudniających osoby niepełnos
piątek, 08 październik 2021

Czytaj całość...
RDC: W Warszawie rozdano nagrody lodołamacze 2021
piątek, 08 październik 2021

Czytaj całość...
TV Trwam: Relacja z Gali XVI edycji Lodołamaczy
piątek, 08 październik 2021

Czytaj całość...
Polskie Radio Program 1: Gala finałowa Konkursu Lodołamacze 2021 na Zamku Królewskim
piątek, 08 październik 2021

Czytaj całość...
TVP Info: Uroczysta Finałowa Gala Konkursu Lodołamacz 2021
piątek, 08 październik 2021
Czytaj całość...
Polskie Radio 24.pl: Lodołamacze 2021. Dziś gala finałowa konkursu
czwartek, 07 październik 2021Na Zamku Królewskim w Warszawie pod honorowym patronatem małżonki prezydenta Agaty Kornhauser-Dudy rozpocznie się dzisiaj o 15.00 gala finałowa konkursu Lodołamacze 2021.

Czytaj całość...
Program 1 Polskie Radio: Anna Węgrzynowicz w Ekspresie Jedynki zaprasza na Galę Lodołamacze 2021
piątek, 01 październik 2021

Czytaj całość...
Program 1 Polskie Radio: Gala Finałowa XVI edycji Kampanii Społecznej Lodołamacze 2021
czwartek, 30 wrzesień 2021


Fundacja Aktywizacji Zawodowej Osób Niepełnosprawnych FAZON, której założycielem jest Polska Organizacja Pracodawców Osób Niepełnosprawnych, już od  16 lat przyznaje prestiżowe statuetki dla Pracodawców Wrażliwych Społecznie - Lodołamacze. Ideą konkursu jest "łamanie" stereotypów, uprzedzeń, a przed wszystkim lodów obojętności na los osób z niepełnosprawnością, w szczególności na rynku pracy.

Czytaj całość...
Wieczór RDC: Lodołamacze 2021 Odmrażamy Pracodawców
czwartek, 30 wrzesień 2021W audycji rozmawialiśmy o XVI edycji Konkursu Lodołamacze 2021 – Odmrażamy Pracodawców. Ideą konkursu jest „łamanie” stereotypów, uprzedzeń, a przed wszystkim lodów obojętności na los osób z niepełnosprawnością, w szczególności na rynku pracy.

Czytaj całość...
Radio Lublin: W programie przybliżamy działania wyróżnionych nagrodami Lodołamzcz"
poniedziałek, 27 wrzesień 2021

 

Fundacja Aktywizacji Zawodowej Osób Niepełnosprawnych FAZON, której założycielem jest Polska Organizacja Pracodawców Osób Niepełnosprawnych już od 15 lat przyznaje prestiżowe statuetki dla Pracodawców Wrażliwych Społecznie – Lodołamacze.

Czytaj całość...
KielceInfo: Starostwo Kielce: Lodołamacze 2021: Starostwo Powiatowe przyjazne niepełnosprawnym
poniedziałek, 27 wrzesień 2021

 

Starostwo Powiatowe w Kielcach zostało wyróżnione podczas regionalnej odsłony konkursu LODOŁAMACZE 2021. Podczas gali, która odbyła się w Lublinie członek Zarządu Powiatu Stefan Bąk odebrał dyplom, brązowy medal i gratulacje za zajęcie III miejsca w kategorii Instytucja. Nasz powiat znalazł się wśród laureatów z województw: Lubelskiego, Małopolskiego, Podkarpackiego i Świętokrzyskiego.

Czytaj całość...
Starostwo Powiatowe w Kielcach: Lodołamacze 2021: Starostwo Powiatowe przyjazne niepełnosprawnym
piątek, 24 wrzesień 2021Starostwo Powiatowe w Kielcach zostało wyróżnione podczas regionalnej odsłony konkursu LODOŁAMACZE 2021. Podczas gali, która odbyła się w Lublinie członek Zarządu Powiatu Stefan Bąk odebrał dyplom, brązowy medal i gratulacje za zajęcie III miejsca w kategorii Instytucja. Nasz powiat znalazł się wśród laureatów z województw: Lubelskiego, Małopolskiego, Podkarpackiego i Świętokrzyskiego.

Czytaj całość...
Kurier Lubelski: Lodołamacze wręczone. W auli lubelskiego Caritasu odbyła się uroczysta gala
piątek, 24 wrzesień 2021W Lublinie odbyła się Regionalna Gala XVI Edycji Konkursu Lodołamacze 2021, w trakcie której nagrodzono najlepszych pracodawców zatrudniających w swoich firmach osoby niepełnosprawne z czterech województw: lubelskiego, małopolskiego, świętokrzyskiego i podkarpackiego. W tym roku kapituła konkursowa przyznała wyróżnienia w 9 kategoriach: zatrudnienie chronione, rehabilitacja społeczno-zawodowa, otwarty rynek pracy, instytucja, dziennikarz bez barier, przyjazna przestrzeń, zdrowa firma oraz Super Lodołamacz i Lodołamacz Specjalny.

Czytaj całość...
PFRON: Lodołamacze z Małopolski zostali nagrodzeni
piątek, 24 wrzesień 2021Międzynarodowy Instytut Rozwoju Społecznego sp. z o. o., redaktor Monika Meleń, Helena Maślana – prezes Fundacji Sztuki Osób Niepełnosprawnych w Krakowie, Spółdzielnia Socjalna „OPOKA”, Zakład Aktywności Zawodowej „ILIOS” to małopolscy Laureaci I etapu Konkursu Lodołamacze 2021, nominowani przez Martę Mordarską – dyrektor Oddziału Małopolskiego PFRON.

Czytaj całość...
Radio Kielce: Przedstawiciele naszego regionu zdobyli Lodołamacze
piątek, 24 wrzesień 2021Przedsiębiorstwo Handlowo-Wytwórcze „Starpol” ze Starachowic, Starostwo Powiatowe w Kielcach, Zakład Aktywności Zawodowej w Końskich oraz dziennikarka TVP3 Kielce Katarzyna Kozior, to tegoroczni laureaci 16. regionalnego etapu ogólnopolskiego konkursu „Lodołamacze”, obejmującego województwa małopolskie, podkarpackie, lubelskie i świętokrzyskie.

Czytaj całość...
Echo Dnia: Rozdano Lodołamacze dla tych, co kruszą bariery dla niepełnosprawnych. Kilka trafiło do Ś
piątek, 24 wrzesień 2021Po raz 16. uhonorowano osoby, instytucje i organizacje pozarządowe, które wspierają osoby niepełnosprawne. Gala regionalna plebiscytu Lodołamacz organizowanego przez Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych odbyła się w czwartek, 23 września, w Lublinie, dla województw świętokrzyskiego, lubelskiego, podkarpackiego i małopolskiego - mówił Krzysztof Słoń – senator Prawa i Sprawiedliwości.

Czytaj całość...
TVP 3 Lublin - Panorama Lubelska: Lodołamacze 2021. Gala rozdania nagród
piątek, 24 wrzesień 2021
Wyróżnienia dla zatrudniających osoby niepełnosprawne. Dziś w Lublinie odbyła się Gala Lodołamacze 2021. Statuetkę Super Lodołamacza otrzymała Fundacja Alpha z Lublina.
Czytaj całość...
Lublin Nasze Miasto: Lodołamacze wręczone. W auli lubelskiego Caritasu odbyła się uroczysta gala
piątek, 24 wrzesień 2021W Lublinie odbyła się Regionalna Gala XVI Edycji Konkursu Lodołamacze 2021, w trakcie której nagrodzono najlepszych pracodawców zatrudniających w swoich firmach osoby niepełnosprawne z czterech województw: lubelskiego, małopolskiego, świętokrzyskiego i podkarpackiego. W tym roku kapituła konkursowa przyznała wyróżnienia w 9 kategoriach: zatrudnienie chronione, rehabilitacja społeczno-zawodowa, otwarty rynek pracy, instytucja, dziennikarz bez barier, przyjazna przestrzeń, zdrowa firma oraz Super Lodołamacz i Lodołamacz Specjalny.

Czytaj całość...
TVP3 Kraków: Monika Meleń laureatką konkursu Lodołamacze w kategorii dziennikarzy bez barier
piątek, 24 wrzesień 2021

Czytaj całość...
TVP3 Lublin: Gala Lodołamacze 2021 - wyróżnienia dla zatrudniających osoby niepełnosprawne
piątek, 24 wrzesień 2021

 

Czytaj całość...
Radio Lublin: Likwidują bariery w naszej mentalności. Wręczono statuetki Lodołamaczy
piątek, 24 wrzesień 2021Lubelskie instytucje i organizacje zostały nagrodzone podczas regionalnej gali 16. konkursu Lodołamacze. Statuetki otrzymały instytucje, organizacje i osoby działające na rzecz aktywizacji osób niepełnosprawnych z regionów: małopolskiego, podkarpackiego, świętokrzyskiego i lubelskiego.

Czytaj całość...
Radio Lublin: Wyróżnienia dla zatrudniających osoby niepełnosprawne. Dziś Gala Lodołamacze 2021
czwartek, 23 wrzesień 2021

 

Regionalna Gala XVI Edycji Konkursu Lodołamacze 2021 odbędzie się dziś (23.09) w Lublinie. Poznamy najlepszych pracodawców zatrudniających osoby niepełnosprawne z województw: lubelskiego, małopolskiego, świętokrzyskiego i podkarpackiego.

Czytaj całość...
Radio Lublin: Lodołamacze 2021 rozdane. Red. Agnieszka Krawiec wśród wyróżnionych
czwartek, 23 wrzesień 2021W Lublinie trwa gala regionalnego konkursu Lodołamacze 2021. Nagrody i wyróżnienia trafiają do najlepszych pracodawców z województwa lubelskiego, małopolskiego, świętokrzyskiego i podkarpackiego zatrudniających osoby niepełnosprawne. Wiele firm z Lubelszczyzny zostało uhonorowanych wyróżnieniami.

Czytaj całość...
Polskie Radio RDC: Siedlecki Caritas zdobył wyróżnienie w konkursie Lodołamacze 2021
wtorek, 21 wrzesień 2021

 

Posłuchaj

Lubuskie.pl: Lodołamacze wśród lubuskich pracodawców
poniedziałek, 20 wrzesień 2021W czwartek, 16 września, w gorzowskim teatrze im. Juliusza Osterwy członek zarządu województwa, Tadeusz Jędrzejczak wziął udział w uroczystej gali XVI Edycji Konkursu „LODOŁAMACZE 2021”.

Czytaj całość...
Radio Opole: Stowarzyszenie Hospicjum Opolskie zajęło III miejsce w regionalnym konkursie Lodołamac
poniedziałek, 20 wrzesień 2021Stowarzyszenie Hospicjum Opolskie zajęło III miejsce w regionalnym konkursie "Lodołamacze 2021" w dwóch kategoriach: instytucja i otwarty rynek. Statuetki wręczono mieszkańcom czterech województw: lubuskiego, dolnośląskiego, opolskiego i śląskiego podczas uroczystej gali w Gorzowie Wielkopolskim.

Czytaj całość...
Metro Warszawskie: Metro Warszawskie wyróżnione podczas Regionalnej Gali 16 edycji konkursu Lodołama
poniedziałek, 20 wrzesień 2021

 

W Łodzi odbyła się regionalna Gala 16 edycji Konkursu Lodołamacze 2021. Gala objęła laureatów konkursu Lodołamacze 2021 z województwa mazowieckiego, łódzkiego, wielkopolskiego i zachodniopomorskiego. Nagrody przyznano w dziewięciu kategoriach, takich jak otwarty rynek pracy, instytucja, przyjazna przestrzeń, zdrowa firma czy zatrudnienie chronione. Metro Warszawskie otrzymało wyróżnienie w kategorii „Przyjazna przestrzeń”.

Czytaj całość...
Grupa Azoty ZAK laureatem konkursu LODOŁAMACZE 2021
poniedziałek, 20 wrzesień 2021W czwartek, 16 września 2021 r., podczas regionalnej gali konkursu LODOŁAMACZE w Gorzowie Wielkopolskim nagrodzono podmioty z województw: dolnośląskiego, lubuskiego, opolskiego i śląskiego za działania wspierające pracowników realizowane w 2020 r. Wśród laureatów znalazła się Grupa Azoty ZAK, której przyznano statuetkę w kategorii „Zdrowa firma”.

Czytaj całość...
ZOO Wrocław nagrodzone za przyjazną przestrzeń
poniedziałek, 20 wrzesień 2021

 

Kapituła konkursu Lodołamacze 2021 doceniła wrocławskie zoo za szereg rozwiązań przyjaznych osobom niepełnosprawnym. Jury konkursu, pod przewodnictwem prof. Alicji Chybińskiej, uznało, że wprowadzone przez zoo rozwiązania zasługują na pierwsze miejsce w kategorii „przyjazna przestrzeń”. W każdą inwestycję i modernizację realizowaną w ciągu ostatnich kilkunastu lat zoo wpisuje jako jedno z kluczowych założeń: bycie dostępnym dla wszystkich.
Czytaj całość...
Radio Rodzina: Dziennikarka Radia Rodzina wyróżniona w konkursie Lodołamacze 17 września 2021
poniedziałek, 20 wrzesień 2021

 

Nasza redakcyjna koleżanka Patrycja Jenczmionka – Błędowska została wyróżniona w konkursie Lodołamacze 2021 w kategorii „Dziennikarz bez barier”.

Czytaj całość...
Doba.pl: ZOO Wrocław nagrodzone za przyjazną przestrzeń
poniedziałek, 20 wrzesień 2021Kapituła konkursu Lodołamacze 2021 doceniła wrocławskie zoo za szereg rozwiązań przyjaznych osobom niepełnosprawnym. Jury konkursu, pod przewodnictwem prof. Alicji Chybińskiej, uznało, że wprowadzone przez zoo rozwiązania zasługują na pierwsze miejsce w kategorii „przyjazna przestrzeń”. W każdą inwestycję i modernizację realizowaną w ciągu ostatnich kilkunastu lat zoo wpisuje jako jedno z kluczowych założeń: bycie dostępnym dla wszystkich.

Czytaj całość...
Wrocławskie Fakty: ZOO Wrocław zostało nagrodzone za przyjazną przestrzeń
poniedziałek, 20 wrzesień 2021Kapituła konkursu Lodołamacze 2021 doceniła wrocławskie zoo za szereg rozwiązań przyjaznych osobom niepełnosprawnym. Jury konkursu, pod przewodnictwem prof. Alicji Chybińskiej, uznało, że wprowadzone przez zoo rozwiązania zasługują na pierwsze miejsce w kategorii „przyjazna przestrzeń”. W każdą inwestycję i modernizację realizowaną w ciągu ostatnich kilkunastu lat zoo wpisuje jako jedno z kluczowych założeń: bycie dostępnym dla wszystkich.

Czytaj całość...
VIP Magazyn: Lubuski Urząd Wojewódzki wrażliwy i odpowiedzialny pracodawca
piątek, 17 wrzesień 2021Rola wrażliwego pracodawcy nigdy nie była tak wymagająca i pełna wyzwań jak obecnie. Rynek pracy zmienia się bardzo szybko. Lubuski Urząd Wojewódzki podjął działania zmierzające do skupienia się na potencjale pracowników, unikaniu dyskryminacji wiekowej, zapewnieniu bezpiecznej pracy

Czytaj całość...
Gmina Paczków: Lodołamacze 2021
piątek, 17 wrzesień 2021W dniu 16 września 2021 r. w Teatrze im. Juliusza Osterwy w Gorzowie Wielkopolskim Burmistrz Gminy Paczków Pan Artur Rolka, Przewodniczący Rady Miejskiej w Paczkowie Pan Wiesław Barabasz oraz Dyrektor Ośrodka Pomocy Społecznej w Paczkowie Pan Gwidon Gulanowski uczestniczyli w Gali Regionalnej XVI edycji Konkursu Lodołamacze 2021.

 

Czytaj całość...
Nysa Info: LODOŁAMACZE 2021 PACZKÓW WYRÓŻNIONY
piątek, 17 wrzesień 2021

 

W dniu 16 września 2021 r. w Teatrze im. Juliusza Osterwy w Gorzowie Wielkopolskim Burmistrz Gminy Paczków Pan Artur Rolka, Przewodniczący Rady Miejskiej w Paczkowie Pan Wiesław Barabasz oraz Dyrektor Ośrodka Pomocy Społecznej w Paczkowie Pan Gwidon Gulanowski uczestniczyli w Gali Regionalnej XVI edycji Konkursu Lodołamacze 2021.

Czytaj całość...
Radio Gorzów: W teatrze rozdano Lodołamacze
piątek, 17 wrzesień 2021

 

W Teatrze im. Juliusza Osterwy nagrodzono laureatów XVI edycji konkursu „LODOŁAMACZE”. To wyróżnienie dla pracodawców, którzy zatrudniają osoby niepełnosprawne, tworząc im przyjazne miejsca pracy.

Czytaj całość...
TVP 3 Gorzów Wlkp.: Lodołamacze 2021 wręczone. Zakończyła się regionalna edycja konkursu
piątek, 17 wrzesień 2021W Gorzowie Wlkp. rozdano wyróżnienia, nagrody i statuetki regionalnej edycji konkursu dla firm, instytucji, organizacji i osób angażujących się w problematykę ludzi niepełnosprawnych. Odebrali je mieszkańcy 4 województw: śląskiego, dolnośląskiego, opolskiego i oczywiście lubuskiego.

Czytaj całość...
PZN: Placówki PZN laureatami konkursu regionalnego LODOŁAMACZE 2021
piątek, 17 wrzesień 2021
 
 
Dwie jednostki Polskiego Związku Niewidomych z Olsztyna − Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej z Ośrodka Mieszkalno – Rehabilitacyjnego oraz Zakład Aktywności Zawodowej zostali laureatami regionalnego etapu Konkursu Lodołamacze 2021. Wręczenie wyróżnień miało miejsce 10 września br. w Filharmonii Bałtyckiej w Gdańsku.
Czytaj całość...
PFRON: Pomorscy Laureaci XVI Edycja konkursu Lodołamacze
środa, 15 wrzesień 2021

 

W Polskiej Filharmonii Bałtyckiej im. Fryderyka Chopina w Gdańsku po raz kolejny odbyła się Gala Regionalna XVI edycji Konkursu Lodołamacze 2021.

Czytaj całość...
esopot.pl: Sopocki MOSiR z nagrodą Super Lodołamacza
środa, 15 wrzesień 2021
 
 
Podczas Gali Regionalnej XVI edycji Konkursu Lodołamacze 2021, która odbyła się 10 września w Gdańsku, Super Lodołamacza zdobył Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Sopocie. 
Czytaj całość...
eKai: Wyróżnienie za rehabilitację dla Zakładu Aktywności Zawodowej
środa, 15 wrzesień 2021

 

Zakład Aktywności Zawodowej w Siedlcach, prowadzony przez Caritas Diecezji Siedleckiej, został wyróżniony na szczeblu regionalnym w konkursie „Lodołamacze 2021” w kategorii Rehabilitacja Społeczno-Zawodowa. Jednostka działa na zasadach ekonomii społecznej i zatrudnia osoby z niepełnosprawnościami, angażując je zawodowo w gastronomii i odnowie biologicznej.

Czytaj całość...
Echo Katolickie: Wyróżnienie za rehabilitację dla ZAZ!
środa, 15 wrzesień 2021

 

Zakład Aktywności Zawodowej prowadzony przez Caritas Diecezji Siedleckiej został wyróżniony na szczeblu regionalnym w konkursie „Lodołamacze 2021” w kategorii „rehabilitacja społeczno-zawodowa”.

 

Czytaj całość...
PIP Gdańsk: Uroczysta Regionalna Gala XVI edycji Konkursu LODOŁAMACZE 2021
wtorek, 14 wrzesień 2021

 

W dniu 10 września 2021 roku w Polskiej Filharmonii Bałtyckiej w Gdańsku odbyła się uroczysta regionalna Gala XVI edycji Konkursu LODOŁAMACZE 2021.

Czytaj całość...
TVP 3 Gdańsk: Panorama- relacja w Gali Lodołamaczy 2021 w Gdańsku
poniedziałek, 13 wrzesień 2021

 

 

Czytaj całość...
Sopot.pl: Super Lodołamacz dla Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Sopocie
poniedziałek, 13 wrzesień 2021
 
 
Podczas Gali Regionalnej XVI edycji Konkursu Lodołamacze 2021, która odbyła się 10 września w Gdańsku, Super Lodołamacza zdobył Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Sopocie.
Czytaj całość...
TVP 3 Bydgoszcz: Zakład Aktywności Zawodowej w Radziejowie wyróżniony w konkursie Lodołamacze 2021
poniedziałek, 13 wrzesień 2021
 
 
Firma przełamuje stereotypy i uprzedzenia związane z zatrudnianiem osób niepełnosprawnych. Wręczenie nagród odbyło się w Gdańsku.
Czytaj całość...
Media.gdansk.pl: Nagrodzono pracodawców wrażliwych społecznie
poniedziałek, 13 wrzesień 2021


 

Przyznano Lodołamacze - statuetki dla pracodawców, którzy przełamują stereotypy i uprzedzenia związane z zatrudnianiem osób z niepełnosprawnościami. Nagrodzono 19 osób, firm i instytucji. Regionalna gala konkursu odbyła się w piątek, 10 września w Filharmonii Bałtyckiej w Gdańsku.

Czytaj całość...
PORTAL MIASTA GDAŃSKA: Lodołamacze 2021. Nagrodzono pracodawców wrażliwych społecznie
poniedziałek, 13 wrzesień 2021
 
 
Statuetki przedstawiające lodołamaczy po raz kolejny przyznano pracodawcom, którzy przełamują stereotypy i uprzedzenia związane z zatrudnianiem osób z niepełnosprawnościami. Nagrodzono 19 osób, firm i instytucji. Regionalna gala konkursu odbyła się w piątek, 10 września w Filharmonii Bałtyckiej w Gdańsku.
Czytaj całość...
Fundacja MIR:Na regionalnej gali konkursu Lodołamacze nagrodzono pracodawców wrażliwych społecznie
poniedziałek, 13 wrzesień 2021

 

Przyznano Lodołamacze – statuetki dla pracodawców, którzy przełamują stereotypy i uprzedzenia związane z zatrudnianiem osób z niepełnosprawnościami. Nagrodzono 19 osób, firm i instytucji. Regionalna gala konkursu odbyła się w piątek, 10 września w Filharmonii Bałtyckiej w Gdańsku.

Czytaj całość...
Radio Gdańsk: Rozdano Lodołamacze 2021. Wśród laureatów dziennikarka Radia Gdańsk Joanna Matuszewska
poniedziałek, 13 wrzesień 2021
 
 
To już szesnasta edycja konkursu, w którym nagradzane są instytucje, osoby i przedsiębiorstwa likwidujące bariery społeczne przy zatrudnianiu i wspieraniu osób niepełnosprawnych. Nasza redakcyjna koleżanka Joanna Matuszewska otrzymała nagrodę "Lodołamacz 2021" w kategorii "Dziennikarz bez barier".
Czytaj całość...
Radio PIK: Już po regionalnej gali konkursu Lodołamacze". Gratulacje dla Radziejowa!
poniedziałek, 13 wrzesień 2021

 

Zakład Aktywności Zawodowej z Radziejowa zajął drugie miejsce w kategorii „Rehabilitacja Społeczno-Zawodowa" w ogólnopolskim konkursie „Lodołamacze". Laureatów poznaliśmy na gali w Gdańsku.

Czytaj całość...
Truvant Polska świętuje sukces
czwartek, 09 wrzesień 2021

 

 

Z ogromną przyjemnością informujemy, że firma Truvant Europe zajęła drugie miejsce w konkursie Lodołamacze 2021 w kategorii: otwarty rynek pracy!

Czytaj całość...
Łódzki Urząd Wojewódzki wyróżniony w konkursie Lodołamacze
czwartek, 09 wrzesień 2021

 

 

Za nami 16. edycja konkursu Lodołamacze, w którym nagrody wędrują do instytucji, osób i przedsiębiorstw, które najlepiej realizują ideę likwidacji barier społecznych.


Czytaj całość...
TV TOYA: GALA LODOŁAMACZY
poniedziałek, 06 wrzesień 2021

 

Czytaj całość...
Bomega.pl: Lodołamacze wyróżnieni już po raz 16
wtorek, 07 wrzesień 2021

 

 

W Łodzi odbyła się regionalna gala konkursu Lodołamacze, który wspiera aktywizację osób z niepełnosprawnościami. Objęła laureatów z województwa łódzkiego, mazowieckiego, wielkopolskiego i zachodniopomorskiego.

Czytaj całość...
Radio Łódź: Lodołamacze wyróżnieni już po raz 16
wtorek, 07 wrzesień 2021

W Łodzi odbyła się regionalna gala konkursu Lodołamacze, który wspiera aktywizację osób z niepełnosprawnościami. Objęła laureatów z województwa łódzkiego, mazowieckiego, wielkopolskiego i zachodniopomorskiego.


 

 (Fot. Dagmara Kendzior,)


 
Czytaj całość...
Radio Łódź, wiadomości: W Łodzi wręczono nagrody w regionalnym konkursie Lodołamacze
wtorek, 07 wrzesień 2021
Czytaj całość...
TVP 3 Łódź: Niepełnosprawność nie powinna wykluczać - Gala Lodołamaczy w Łodzi
wtorek, 07 wrzesień 2021

Czytaj całość...
Gazeta Wrocławska: Patrycja Kamola została ambasadorem Lodołamaczy 2021
środa, 18 sierpień 2021

 

Niewiele czasu już zostało, aby zgłosić swój udział lub wybranego kandydata do udziału w 16 Edycji Kampanii Społecznej Lodołamacze 2021. Zgłoszenie można przesłać do 15 sierpnia. Ambasadorem Konkursu została pochodząca z Legnicy Patrycja Kamola – wokalistka, instrumentalistka, kompozytorka i autorka tekstów.

Czytaj całość...
Gazeta Piastowska: Patrycja Kamola zaprasza do Kampanii Społecznej Lodołamacze
środa, 18 sierpień 2021
 
 
 
Kampania na rzecz zatrudniania osób niepełnosprawnych Lodołamacze propaguje ideę likwidacji barier przez przedsiębiorstwa, instytucje, osoby oraz wspiera aktywizację osób z niepełnosprawnością do pełnoprawnego funkcjonowania w codziennym życiu – mówi Patrycja Kamola, Ambasador Konkursu Lodołamacze.
Czytaj całość...
Radio Kraków: Lodołamacze w Radiu Kraków
poniedziałek, 16 sierpień 2021
Czytaj całość...
Polskie Radio Rzeszów: Konkurs "Lodołamacze"
poniedziałek, 16 sierpień 2021

Jeszcze tylko do jutro można przesłać zgłoszenie do konkursu „Lodołamacze”. Jest skierowany do firm, instytucji i osób, które zatrudniają pracowników z niepełnosprawnościami lub działają na rzecz tych osób. Chodzi o przełamywanie lodów obojętności wobec takich osób - mówi Anna Węgrzynowicz z Polskiej Organizacja Pracodawców Osób Niepełnosprawnych. I dodaje, że wystarczy wejść na stronę www.lodolamacze.info.pl, wybrać jedną z 9 kategorii konkursowych i wypełnić wniosek online.

Czytaj całość...
TVP3 Gorzów Wielkopolski: Upływa termin składania zgłoszeń do konkursu Lodołamacze
czwartek, 12 sierpień 2021
 

Jeszcze do końca tygodnia można zgłaszać się do konkursu „Lodołamacze”. Chodzi o przełamywanie lodów obojętności na los osób z niepełnosprawnością, w szczególności na rynku pracy. Ogólnopolski plebiscyt i kampania społeczna organizowane są po raz 16. W tym roku w 9 kategoriach.
Czytaj całość...
Polskie Radio RDC Warszawa: Lodołamacze 2021 w Radiu RDC
czwartek, 05 sierpień 2021
Czytaj całość...
Polskie Radio Program 3: Anna Węgrzynowicz achęca do zgłaszania się do Konkursu Lodołamacze
czwartek, 05 sierpień 2021
Czytaj całość...
TVP 3 Kraków: Zostań lodołamaczem
czwartek, 05 sierpień 2021


"Lodołamacze" - bo łamią stereotypy, uprzedzenia, a przede wszystkim lody obojętności na los osób z niepełnosprawnością. Zgłosić się lub nominować wybraną osobę do tegorocznej edycji konkursu można jeszcze przez 11 dni.
Czytaj całość...
Radio Zachód: Szukają lodołamaczy
środa, 04 sierpień 2021

Do połowy sierpnia można zgłaszać kandydatów do Konkursu Lodołamacze 2021.

„Głównym celem konkursu odbywającego się pod patronatem małżonki prezydenta Agaty Kornhauser-Dudy jest wyróżnianie pracodawców, osób i instytucji działających na rzecz aktywności osób niepełnosprawnych” – wyjaśnia rzeczniczka Polskiej Organizacji Pracodawców Osób Niepełnosprawnych Anna Węgrzynowicz:

Czytaj całość...
INFOR: Lodołamacze 2021 - zgłoszenia do 15 sierpnia!
środa, 04 sierpień 2021

Lodołamacze 2021 - zapraszamy do udziału w 16 edycji konkursu! Patronem medialnym wydarzenia jest portal Infor.pl.

Fundacja Aktywizacji Zawodowej Osób Niepełnosprawnych FAZON, której założycielem jest Polska Organizacja Pracodawców Osób Niepełnosprawnych już od 16 lat przyznają prestiżowe statuetki dla Pracodawców Wrażliwych Społecznie – Lodołamacze. 16 lat temu zastanawialiśmy się nad wyborem nazwy naszego Konkursu, wybór padł na słowo „Lodołamacz”. Ideą Konkursu miało być „łamanie” stereotypów, uprzedzeń, a przed wszystkim lodów obojętności na los osób z niepełnosprawnością, w szczególności na rynku pracy.

Czytaj całość...
Lodołamacze 2021 w Sygnałach Dnia w Polskim Radiu Jedynka
środa, 04 sierpień 2021
Już tylko kilka dni pozostało, aby zgłosić się do Konkursu Lodołamacze 2021- Radio Parada
wtorek, 03 sierpień 2021
Odmrażamy pracodawców - Lodołamacze 2021 | Radio Łódź na wieczór
poniedziałek, 19 lipiec 2021
Kampania "Lodołamacze" ma przełamywać stereotypy i uprzedzenia związane z zatrudnianiem i integracją osób niepełnosprawnych oraz stworzyć im szansę na pełne uczestnictwo w życiu społecznym. Jest też zachętą do tworzenia nowych miejsc pracy dla osób niepełnosprawnych oraz podnoszenia standardu już istniejących stanowisk.
Czytaj całość...
Wykluczeni: Konkurs Lodołamacze 2021. Do 15 sierpnia można zgłaszać kandydatury
wtorek, 13 lipiec 2021
„Lodołamacze” to przedsięwzięcie, którego ideą jest „łamanie” stereotypów, uprzedzeń, a przede wszystkim lodów obojętności na los osób z niepełnosprawnością, głównie na rynku pracy. Trwają zgłoszenia do tego konkursu.
Czytaj całość...
Strefa Biznesu: Do 15 sierpnia możesz zgłosić swojego kandydata do konkursu Lodołamacze 2021
wtorek, 13 lipiec 2021
Jest jeszcze czas, aby zgłosić swoją kandydaturę lub nominować wybraną osobę, organizację czy firmę do udziału w XVI edycji konkursu Lodołamacze. Kandydatury przyjmowane będą do 15 sierpnia br. Laureaci konkursu nagrodzeni zostaną podczas Ogólnopolskiej Gali Lodołamacze 2021, która odbędzie się 7 października w Zamku Królewskim w Warszawie.
Czytaj całość...
Niepełnosprawni.pl: Odmrażamy Pracodawców Lodołamacze wypłynęły. Zgłoś kandydatów do 15 sierpnia
poniedziałek, 12 lipiec 2021
„16 lat temu zastanawialiśmy się nad wyborem nazwy naszego Konkursu, wybór padł na słowo „Lodołamacz”. Ideą Konkursu miało być „łamanie” stereotypów, uprzedzeń, a przed wszystkim lodów obojętności na los osób z niepełnosprawnością, w szczególności na rynku pracy” – pisze w informacji prasowej Polska Organizacja Pracodawców Osób Niepełnosprawnych.
Czytaj całość...
Fundacja MIR: Lodołamacze poszukiwani! Ruszyła szesnasta edycja konkursu
poniedziałek, 12 lipiec 2021

To oni kruszą lody ludzkiej obojętności i przełamują stereotypy i uprzedzenia związane z zatrudnianiem osób niepełnosprawnych.

• 15 lat trwania konkursu;
• 3050 firm uczestniczących w konkursie;
• 1450 nagród i 181 wyrużnień.

Czytaj całość...
Wrocław.pl: Lodołamacze 2021 trwa konkurs dla firm przyjaznych niepełnosprawnym
poniedziałek, 12 lipiec 2021
„Lodołamacze” to przedsięwzięcie, którego ideą jest „łamanie" stereotypów, uprzedzeń, a przed wszystkim lodów obojętności na los osób z niepełnosprawnością, głównie na rynku pracy. Trwają zgłoszenia do tego konkursu.
Czytaj całość...
TVP3 Warszawa: Odmrażamy Pracodawców - Lodołamacze wypłynęły. XVI edycja Konkursu Lodołamacze 2021
czwartek, 08 lipiec 2021
- 16 lat temu zastanawialiśmy się nad wyborem nazwy naszego Konkursu, wybór padł na słowo „Lodołamacz”. Ideą Konkursu miało być „łamanie” stereotypów, uprzedzeń, a przed wszystkim lodów obojętności na los osób z niepełnosprawnością, w szczególności na rynku pracy - piszą organizatorzy.
Czytaj całość...
UM Kielce: XVI edycja Konkursu Lodołamacze 2021
poniedziałek, 05 lipiec 2021
Fundacja Aktywizacji Zawodowej Osób Niepełnosprawnych oraz Polska Organizacja Pracodawców Osób Niepełnosprawnych zachęcają do wzięcia udziału w XVI edycji Konkursu Kampanii Społecznej Lodołamacze 2021.
Czytaj całość...
ckinfo.pl: XVI edycja Konkursu Lodołamacze 2021
poniedziałek, 05 lipiec 2021

Fundacja Aktywizacji Zawodowej Osób Niepełnosprawnych FAZON, której założycielem jest Polska Organizacja Pracodawców Osób Niepełnosprawnych już  od  16 lat  przyznaje  prestiżowe statuetki dla Pracodawców Wrażliwych Społecznie – Lodołamacze. Kandydatów można zgłaszać do 15 sierpnia.


Czytaj całość...
Poznań.pl: Trwa przyjmowanie zgłoszeń do XVI edycji Konkursu Lodołamacze 2021
czwartek, 24 czerwiec 2021
Fundacja Aktywizacji Zawodowej Osób Niepełnosprawnych oraz Polska Organizacja Pracodawców Osób Niepełnosprawnych, zapraszają do wzięcia udziału w XVI edycji Konkursu Kampanii Społecznej Lodołamacze 2021 dla Pracodawców Wrażliwych Społecznie.
Czytaj całość...
Miasto Rzeszów: XVI edycja Konkursu Lodołamacze
czwartek, 24 czerwiec 2021
Kampania na rzecz zatrudniania osób niepełnosprawnych „Lodołamacze” propaguje ideę likwidacji barier przez przedsiębiorstwa, instytucje, osoby oraz wspiera aktywizację osób z niepełnosprawnością do pełnoprawnego funkcjonowania w codziennym życiu. Istotą Kampanii jest przełamywanie stereotypów i uprzedzeń związanych z zatrudnianiem osób niepełnosprawnych, integracja osób niepełnosprawnych i stworzenie im szansy na pełne uczestnictwo w życiu społecznym, zachęta do tworzenia nowych miejsc pracy dla osób niepełnosprawnych oraz podnoszenia standardu już istniejących stanowisk. Idea Konkursu ma zainteresować również tych pracodawców, którzy z problematyką zatrudniania osób niepełnoprawnych jeszcze się nie zetknęli, by poprzez wymianę doświadczeń mogli się przekonać, że osoby z niepełnosprawnością są wspaniałymi pracownikami zaangażowanymi w sprawy firmy.
Czytaj całość...
Pomoże Zachodnie: Nabór zgłoszeń do konkursu LODOŁAMACZE
czwartek, 24 czerwiec 2021
Po raz kolejny Województwo Zachodniopomorskie bierze aktywny udział w Konkursie dla Pracodawców Wrażliwych Społecznie LODOŁAMACZE. W tym roku to już XVI edycja  konkursu!
Czytaj całość...
Lubuskie.pl: XVI Edycja Konkursu dla Pracodawców Wrażliwych Społecznie Lodołamacze 2021
czwartek, 24 czerwiec 2021

Celem konkursu Lodołamacze jest wyłonienie i nagradzanie osób prywatnych i pracodawców wybitnie angażujących się w rozwiązywanie problemów osób niepełnosprawnych w różnych dziedzinach życia społecznego i zawodowego, a także podkreślenie wagi problematyki zatrudniania osób niepełnosprawnych.


Czytaj całość...
PFRON: Trwają zgłoszenia do konkursu Lodołamacze 2021
czwartek, 24 czerwiec 2021
Do 15 sierpnia 2021 roku można zgłaszać udział w konkursie Lodołamacze 2021. Tegoroczne hasło brzmi: „Odmrażamy Pracodawców – Lodołamacze 2021 wypłynęły”.
Czytaj całość...
Mazowiecki Urząd Wojewódzki w Warszawie: XVI edycja konkursu LODOŁAMACZE
czwartek, 24 czerwiec 2021
Już po raz 16-ty Fundacja Aktywizacji Zawodowej Osób Niepełnosprawnych FAZON, której założycielem jest Polska Organizacja Pracodawców Osób Niepełnosprawnych, organizuje konkurs dla pracodawców wrażliwych społecznie „Lodołamacze”. Honorowym Patronem inicjatywy jest Małżonka Prezydenta RP Agata Kornhauser-Duda.
Czytaj całość...
Radio Poznań: XVI edycja Konkursu Lodołamacze 2021
środa, 16 czerwiec 2021
16 lat temu zastanawialiśmy się nad wyborem nazwy naszego Konkursu, wybór padł na słowo „Lodołamacz". Ideą Konkursu miało być „łamanie" stereotypów, uprzedzeń, a przed wszystkim lodów obojętności na los osób z niepełnosprawnością, w szczególności na rynku pracy.
 

Czytaj całość...
Kielceinfo.pl: UM Kielce: XVI edycja Konkursu Lodołamacze 2021
środa, 09 czerwiec 2021

Fundacja Aktywizacji Zawodowej Osób Niepełnosprawnych oraz Polska Organizacja Pracodawców Osób Niepełnosprawnych zachęcają do wzięcia udziału w XVI edycji Konkursu Kampanii Społecznej Lodołamacze 2021.

 


Czytaj całość...
UM Kielce: XVI edycja Konkursu Lodołamacze 2021
środa, 09 czerwiec 2021

Fundacja Aktywizacji Zawodowej Osób Niepełnosprawnych oraz Polska Organizacja Pracodawców Osób Niepełnosprawnych zachęcają do wzięcia udziału w XVI edycji Konkursu Kampanii Społecznej Lodołamacze 2021.

 


Czytaj całość...
Pion.pl: Lodołamacze wypłynęły
poniedziałek, 07 czerwiec 2021
Fundacja Aktywizacji Zawodowej Osób Niepełnosprawnych oraz Polska Organizacja Pracodawców Osób Niepełnosprawnych zachęcają do wzięcia udziału w XVI edycji Konkursu Kampanii Społecznej Lodołamacze 2021.
Czytaj całość...
Gmina i Miasto Przysucha: XVI edycja konkursu LODOŁAMACZE
środa, 02 czerwiec 2021
Już po raz 16-ty Fundacja Aktywizacji Zawodowej Osób Niepełnosprawnych FAZON, której założycielem jest Polska Organizacja Pracodawców Osób Niepełnosprawnych, organizuje konkurs dla pracodawców wrażliwych społecznie „Lodołamacze”. Honorowym Patronem inicjatywy jest Małżonka Prezydenta RP Agata Kornhauser-Duda.
Czytaj całość...
Niewidzialni.eu: Lodołamacze 2021
wtorek, 25 maj 2021
16 lat temu zastanawialiśmy się nad wyborem nazwy naszego Konkursu, wybór padł na słowo „Lodołamacz”. Ideą Konkursu miało być „łamanie” stereotypów, uprzedzeń, a przed wszystkim lodów obojętności na los osób z niepełnosprawnością, w szczególności na rynku pracy.
Czytaj całość...
PUP Bochnia: XVI edycja Konkursu Lodołamacze 2021
wtorek, 25 maj 2021
Wystartowała XVI edycja konkursu Lodołamacze 2021 pod hasłem "Odmrażamy Pracodawców - Lodołamacze 2021 wypłyneły".

Czytaj całość...
Urząd Miasta Rzeszów: XVI edycja Konkursu Lodołamacze
wtorek, 25 maj 2021
Kampania na rzecz zatrudniania osób niepełnosprawnych „Lodołamacze” propaguje ideę likwidacji barier przez przedsiębiorstwa, instytucje, osoby oraz wspiera aktywizację osób z niepełnosprawnością do pełnoprawnego funkcjonowania w codziennym życiu.
Czytaj całość...
Leczenie w domu.pl: Lodołamacz 2020 dla Przemysława Kossakowskiego za Down the road
czwartek, 22 październik 2020Przemysław Kossakowski, dziennikarz, osobowość telewizyjna, człowiek, którego trudno opisać za pomocą powszechnie stosowanych przymiotników kilka dni temu został uhonorowany nagrodą “dziennikarz bez barier” w konkursie Lodołamacze 2020.
 

Czytaj całość...
Weekendfm: Zakład Aktywności Zawodowej w Tucholi z nagrodą "Lodołamacze"
poniedziałek, 19 październik 2020
 
 
Byli pierwsi w regionie, a teraz są trzeci w kraju.
 
Zakład Aktywności Zawodowej w Tucholi otrzymał prestiżową nagrodę "Lodołamacze" - zajął trzecie miejsce w kraju w XV edycji konkursu organizowanego przez Fundację Aktywizacji Zawodowej Osób Niepełnosprawnych, której założycielem i fundatorem jest Polska Organizacja Pracodawców Osób Niepełnosprawnych.
Czytaj całość...
Powiat Tucholski: Gratulacje: ZAZ w Tucholi Lodołamaczem 2020
piątek, 16 październik 2020


29 września złoty medal w Gdańsku w etapie regionalnym, 8 października trzecie  miejsce w kraju w kategorii Rehabilitacja Społeczno-Zawodowa – to nagrody w tegorocznym konkursie Lodołamacze dla Zakładu Aktywności Zawodowej w Tucholi prowadzonego przez Powiat Tucholski.
Czytaj całość...
TVP3 Warszawa: Małgorzata Szumowska Dyrektor Niewidzialnej Wystawy Warszawa o Konkursie Lodołamacze
piątek, 16 październik 2020


 

 

Czytaj całość...
PFRON: Lodołamacze 2020 gala finałowa w Warszawie
czwartek, 15 październik 2020

 

Wczoraj, 8 października br., na Zamku Królewskim w Warszawie, odbyła się gala finałowa konkursu „Lodołamacze 2020”, którego organizatorem jest Polska Organizacja Pracodawców Osób Niepełnosprawnych.

Czytaj całość...
Dziennik Polski: Wielicka Kopalnia Soli uhonorowana krajowym Lodołamaczem
środa, 14 październik 2020


Kopalnia Soli w Wieliczce otrzymała nagrodę „Lodołamacza 2020” na szczeblu ogólnopolskim, w kategorii „Zdrowa firma”. To laury ochronę zdrowia pracowników oraz działania i inwestycje zapewniające bezpieczeństwo pracy, a także za programy i akcje edukacyjno-zdrowotne. Prestiżowy „Lodołamacz” powędrował do wielickiej kopalni już po raz czwarty.
Czytaj całość...
PIP: Doceniono pracodawców wrażliwych społecznie
wtorek, 13 październik 2020

 

Już po raz piętnasty wręczono „Lodołamacze”, nagrody dla pracodawców, instytucji i osób wspierających zatrudnianie niepełnosprawnych. Podczas uroczystej gali, która odbyła się 8 października 2020 r. na Zamku Królewskim w Warszawie, nagrody w jednej z kategorii wręczał Główny Inspektor Pracy Andrzej Kwaliński.

Czytaj całość...
Łączy nas piłka.pl: Futbolowa Banda nagrodzona Super Lodołamaczem
wtorek, 13 październik 2020

 

Futbolowa Banda – pierwsza w Polsce akademia piłkarska dla dzieci z różnymi niepełnosprawnościami ruchowymi otrzymała wyjątkową nagrodę Super Lodołamacza. Przedstawiciele tej niezwykłej drużyny statuetkę odebrali z rąk Pani Prezydentowej Agaty Kornhauser-Dudy podczas uroczystej gali zorganizowanej na Zamku Królewskim już po raz 15.

Czytaj całość...
Nakło 24.pl: Centrum Akceptacji i Aktywności Społecznej ponownie nagrodzone
poniedziałek, 12 październik 2020

 

8 października w Warszawie odbyła się Gala Finałowa Konkursu Lodołamacze, podczas której wyróżniono te osoby i instytucje, które w sposób odpowiedzialny i godny naśladowania podchodzą do zatrudniania i rehabilitacji zawodowej osób niepełnosprawnych.

Czytaj całość...
Krosno.pl: Warsztat Terapii Zajęciowej PSONI Koło w Krośnie wśród laureatów Konkursu Lodołamacze
poniedziałek, 12 październik 2020

 

Już po raz piętnasty nagrodzono pracodawców wrażliwych społecznie. Podczas Gali Finałowej Konkursu Lodołamacze wyróżniono te osoby i instytucje, które w sposób odpowiedzialny i godny naśladowania podchodzą do zatrudniania i rehabilitacji zawodowej osób niepełnosprawnych.

Czytaj całość...
TTV: Przemek Kossakowski otrzymał wyjątkowy tytuł "Dziennikarza Bez Barier"!
poniedziałek, 12 październik 2020


Bohaterowie "Down the road. Zespól w trasie" w składzie: Agnieszka, Dominika, Ola, Grzesiek i Michał odebrali w imieniu Przemka Kossakowskiego statuetkę "Lodołamacza" w kategorii "Dziennikarz bez barier". Uroczysta gala odbyła się w Zamku Królewskim. Emocji i wzruszeń było wiele. Nasi bohaterowie kochają Przemka. Jest ich najlepszym przyjacielem, wsparciem i osobą, która pokazała im, że życie może mieć wiele barw.
Czytaj całość...
Pudelek: Uzbrojona w maseczkę i rękawiczki Agata Duda przemawia na gali Lodołamacze 2020
poniedziałek, 12 październik 2020

 

Ubrana w czerwony komplet pierwsza dama zaszczyciła swoją obecnością konkurs adresowany do pracodawców, którzy wyróżniają się wrażliwością społeczną.

Czytaj całość...
Razem z Tobą: Lodołamacze nagrodzeni!
poniedziałek, 12 październik 2020
 
 
 
Już po raz piętnasty nagrodzono pracodawców wrażliwych społecznie. Podczas Gali Finałowej Konkursu Lodołamacze wyróżniono te osoby i instytucje, które w sposób odpowiedzialny i godny naśladowania podchodzą do zatrudniania i rehabilitacji zawodowej osób niepełnosprawnych. – Przez 15 lat konkurs z pewnością zyskał swoją markę i stał się jedną z ważniejszych inicjatyw promujących integrację społeczną i aktywizację zawodową osób z niepełnosprawnościami – mówiła w Zamku Królewskim w Warszawie Agata Kornhauser-Duda.
Czytaj całość...
Kancelaria Prezydenta: Już po raz piętnasty nagrodzono pracodawców wrażliwych społecznie
poniedziałek, 12 październik 2020Czytaj całość...
Wykluczeni: Gala finałowa konkursu Lodołamacze 2020. Laureaci odebrali nagrody
poniedziałek, 12 październik 2020


 

Uhonorowanie i docenienie pracodawców oraz instytucji i organizacji, które wyróżnia wrażliwość społeczna na potrzeby innych to główna idea konkursu Lodołamacze. 8 października br., na Zamku Królewskim w Warszawie na gali finałowej konkursu zwycięzcy odebrali dyplomy i statuetki.

 

Czytaj całość...
PAP: Lodołamacze 2020
poniedziałek, 12 październik 2020
Czytaj całość...
Pomponik: Agata Duda dawno tak nie zaszalała! Na jej widok ludzie aż zamarli
poniedziałek, 12 październik 2020


Czytaj całość...
Mazowiecki Urząd Wojewódzki: Gala Finałowa Konkursu LODOŁAMACZE 2020 udział Wicewojewody Mazowieck
poniedziałek, 12 październik 2020


 

Wicewojewoda Mazowiecki Artur Standowicz wziął udział w Gali Finałowej Jubileuszowej XV edycji Konkursu Lodołamacze 2020 r. Patronat nad wydarzeniem objęła Małżonka Prezydenta RP Pani Agata Kornhauser – Duda. Uroczystość odbyła się 8 października w Zamku Królewskim.

Czytaj całość...
PFRON: Kolejny Lodołamacz dla Kopalni Soli "Wieliczka"
poniedziałek, 12 październik 2020

 

Kopalnia Soli „Wieliczka” po raz kolejny otrzymała nagrodę w ogólnopolskim Konkursie Lodołamacze, tym razem w kategorii "Zdrowa Firma". W 2017 roku małopolski Laureat odebrał statuetkę w kategorii "Przyjazna Przestrzeń. 

Czytaj całość...
Polskie Radio RDC Warszawa: Na zamku Królewskim w Warszawie wręczono nagrody laureatom Lodołamaczy
poniedziałek, 12 październik 2020
Czytaj całość...
Polskie Radio Program 1: Nagrody dla organizacji zatrudniających osoby niepełnosprawne
poniedziałek, 12 październik 2020

 

 

Czytaj całość...
Polskie Radio 24: Uroczysta Gala finałowa Konkursu Lodołamacze 2020
poniedziałek, 12 październik 2020Czytaj całość...
Polskie Radio Rzeszów: Lodołamacze mamy laureatów!
poniedziałek, 12 październik 2020


Warsztat Terapii Zajęciowej przy Polskim Stowarzyszeniu na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną Koło w Krośnie oraz Arboretum i Zakład Fizjografii w Bolestraszycach zostały laureatami ogólnopolskiego Konkursu Lodołamacze. Statuetkę Lodołamacza WTZ otrzymał w kategorii Rehabilitacja Społeczno-Zawodowa, a bolestraszyckie Arboretum w kategorii Przyjazna Przestrzeń.
Czytaj całość...
Niepełnosprawni Lublin: LODOŁAMACZE 2020. Znamy laureatów konkursu
poniedziałek, 12 październik 2020


Lodołamacze to konkurs adresowany do pracodawców oraz instytucji i organizacji, które wyróżnia wrażliwość społeczna na potrzeby innych. Dzisiaj poznaliśmy zwycięzców XV edycji konkursu. Przełamują oni stereotypy i uprzedzenia związane z zatrudnianiem osób z niepełnosprawnościami. W wydarzeniu uczestniczyła wiceminister funduszy i polityki regionalnej Anna Gembicka.
Czytaj całość...
Polskie Radio Rzeszów: Mamy ogólnopolskich Lodołamaczy
poniedziałek, 12 październik 2020Czytaj całość...
Polskie Radio Rzeszów: Wręczono nagrody laureatom Konkursu Lodołamacze
poniedziałek, 12 październik 2020

 

 

Czytaj całość...
Nasze Sprawy: Lodołamacze 2020 dla wrażliwych i przełamujących bariery
poniedziałek, 12 październik 2020

 

Już po raz piętnasty nagrodzono pracodawców wrażliwych społecznie. 8 października podczas Gali Finałowej Konkursu Lodołamacze wyróżniono te osoby i instytucje, które w sposób odpowiedzialny i godny naśladowania podchodzą do zatrudniania i rehabilitacji zawodowej osób niepełnosprawnych. Jego organizatorem jest Fundacja Aktywizacji Zawodowej Osób Niepełnosprawnych, której założycielem i fundatorem jest Polska Organizacja Pracodawców Osób Niepełnosprawnych.

Czytaj całość...
Polskie Radio Lublin: Warszawa: Lodołamacz dla Caritas Archidiecezji Lubelskiej
piątek, 09 październik 2020
Caritas Archidiecezji Lubelskiej nagrodzona w ogólnopolskim konkursie „Lodołamacze 2020”.
Czytaj całość...
Polskie Radio Opole: Na zamku Królewskim w Warszawie Gala finałowa Konkursu Lodołamacze 2020
piątek, 09 październik 2020
Czytaj całość...
Polskie Radio RDC Warszawa: Gala Finałowa Konkursu Lodołamacze 2020
piątek, 09 październik 2020
Czytaj całość...
Polskie Radio Program 1, W Samo Południe: Gala finałowa konkursu "Lodołamacze 2020"
piątek, 09 październik 2020
Czytaj całość...
Polskie Radio Program 1, Wiadomości: Gala finałowa konkursu lodołamacze 2020
piątek, 09 październik 2020
Czytaj całość...
Polskie Radio: Gala finałowa konkursu Lodołamacze 2020 za nami. Laureaci odebrali nagrody
piątek, 09 październik 2020


Uhonorowanie i docenienie pracodawców oraz instytucji i organizacji, które wyróżnia wrażliwość społeczna na potrzeby innych to główna idea konkursu Lodołamacze. Na Zamku Królewskim w Warszawie na gali finałowej konkursu zwycięzcy odebrali dyplomy i statuetki.
 
Czytaj całość...
Polskie Radio Program 3: Gala finałowa Konkursu Lodołamacze na Zamku Królewskim w Warszawie
piątek, 09 październik 2020
Czytaj całość...
Polskie Radio Program 4: Gala finałowa Konkursu Lodołamacze 2020
piątek, 09 październik 2020

 

Czytaj całość...
Radio Słupsk: Konkurs Lodołamacze 2020
piątek, 09 październik 2020


Czytaj całość...
gov.pl: LODOŁAMACZE 2020. Znamy laureatów konkursu
piątek, 09 październik 2020


 

Lodołamacze to konkurs adresowany do pracodawców oraz instytucji i organizacji, które wyróżnia wrażliwość społeczna na potrzeby innych. Dzisiaj poznaliśmy zwycięzców XV edycji konkursu. Przełamują oni stereotypy i uprzedzenia związane z zatrudnianiem osób z niepełnosprawnościami. W wydarzeniu uczestniczyła wiceminister funduszy i polityki regionalnej Anna Gembicka.

Czytaj całość...
TVP INFO: Przyznano Lodołamacze
piątek, 09 październik 2020
Czytaj całość...
Teleekspress: Wręczono nagrody w konkursie Lodołamacze
piątek, 09 październik 2020

 

Czytaj całość...
TVP 2 Panorama: Nagrodzeni "Lodołamaczami" za przełamywanie barier
piątek, 09 październik 2020


"Lodołamacze" rozdane. Laureaci tych wyjątkowych wyróżnień to osoby szczególnie wrażliwe i zaangażowane społecznie skuteczne w swej pracy dla drugiego człowieka. Wśród nagrodzonych z czego jesteśmy bardzo dumni jest nasza redakcyjna koleżanka Anna Morawska-Borowiec.
 
Czytaj całość...
Polskie Radio Program 1: Nagrody dla organizacji zatrudniających osoby niepełnosprawne
piątek, 09 październik 2020
Czytaj całość...
Polskie Radio 24: Na Zamku Królewskim w Warszawie wręczono nagrody laureatom Konkursu Lodołamacze
piątek, 09 październik 2020


Czytaj całość...
Radio Maryja: Gala Finałowa 15 Edycji Konkursu Lodołamacze 2020 Na Zamku Królewskim w Warszawie
piątek, 09 październik 2020
Czytaj całość...
East News: Relacja fotograficzna z Gali Lodołamacze 2020
piątek, 09 październik 2020
Czytaj całość...
Reporter: Fotorelacja z Gali Lodołamacze 2020
piątek, 09 październik 2020
Czytaj całość...
TVP Parlament: Gala finałowa konkursu Lodołamacze 2020 z udziałem Agaty Kornhauser-Dudy
piątek, 09 październik 2020


Czytaj całość...
TVp Parlament:Wystąpienie pierwszej damy Agaty Kornhauser-Dudy podczas gali Lodołamacze 2020
piątek, 09 październik 2020
Czytaj całość...
Prezydent.pl: Pierwsza Dama: Zatrudnianie osób niepełnosprawnych to zawsze dobra decyzja
piątek, 09 październik 2020
Już po raz piętnasty nagrodzono pracodawców wrażliwych społecznie. Podczas Gali Finałowej Konkursu Lodołamacze wyróżniono te osoby i instytucje, które w sposób odpowiedzialny i godny naśladowania podchodzą do zatrudniania i rehabilitacji zawodowej osób niepełnosprawnych. – Przez 15 lat konkurs z pewnością zyskał swoją markę i stał się jedną z ważniejszych inicjatyw promujących integrację społeczną i aktywizację zawodową osób z niepełnosprawnościami – mówiła w Zamku Królewskim w Warszawie Agata Kornhauser-Duda.

 

Czytaj całość...
Polskie Radio RDC Warszawa: Gala Finałowa Konkursu Lodołamacze 2020
piątek, 09 październik 2020

 

Czytaj całość...
Publicystyka NGO: Lodołamacze 2020. Znamy laureatów konkursuLodołamacze to konkurs adresowany do pra
piątek, 09 październik 2020 Lodołamacze to konkurs adresowany do pracodawców oraz instytucji i organizacji, które wyróżnia wrażliwość społeczna na potrzeby innych. Dzisiaj poznaliśmy zwycięzców XV edycji konkursu. Przełamują oni stereotypy i uprzedzenia związane z zatrudnianiem osób z niepełnosprawnościami.
 

Czytaj całość...
PFRON: 15 lat kruszenia lodów obojętności. Gala Finałowa XV edycji konkursu Lodołamacze za nami
piątek, 09 październik 2020

 

8 października na Zamku Królewskim w Warszawie odbyła się Gala Finałowa Konkursu Lodołamacze 2020. Główną ideą konkursu organizowanego przez Polską Organizację Pracodawców Osób Niepełnosprawnych jest uhonorowanie i docenienie pracodawców wrażliwych społecznie, którzy zatrudniają osoby niepełnosprawne.

Czytaj całość...
Nowiny.pl: Sukces Zakładu Aktywności Zawodowej Wspólna Pasja
piątek, 02 październik 2020
 
 
W czwartek, 24 września w Teatrze Korez w Katowicach odbyła się uroczysta Regionalna Gala XV edycji konkursu Lodołamacze, podczas której uhonorowano żorski Zakład Aktywności Zawodowej „Wspólna Pasja”.
Czytaj całość...
Powiat 24.pl: Kolejna nagroda dla Centrum Akceptacji i Aktywności Społecznej w Paterku!
czwartek, 01 październik 2020

 29 września w Polskiej Filharmonii Bałtyckiej im. Fryderyka Chopina w Gdańsku odbyła się uroczysta gala wręczenia nagród w konkursie Lodołamacze 2020.

Czytaj całość...
Tuchola Nasze Miasto: Tucholski Zakład Aktywności Zawodowej z regionalną nagrodą Lodołamacze!
czwartek, 01 październik 2020
 
 
Kolejna tucholska placówka opiekuńcza może poszczycić się tytułem „Lodołamacza Roku”. Ten laur przypadł w udziale Zakładowi Aktywności Zawodowej w Tucholi podczas gali w Gdańsku. Nagroda ta została przyznana w kategorii Rehabilitacja Społeczno-Zawodowa.
Czytaj całość...
Dziennik Bałtycki: Lodołamacze 2020 dla pracodawców wrażliwych społecznie
czwartek, 01 październik 2020

 
 W Gdańsku w Filharmonii Bałtyckiej odbyła się Gala XV Edycji Konkursu Lodołamacze 2020. Nagrody za wrażliwość społeczną otrzymały firmy z Pomorza, Kujaw, Podlasia oraz Warmii i Mazur.
Czytaj całość...
Gazeta Pomorska: Super Lodołamacz - UKW z prestiżową nagrodą za działania na rzecz osób niepełnosp
czwartek, 01 październik 2020

 

 

Nagrodę w kategorii specjalnej „Super Lodołamacz 2020” - dla najlepszego z najlepszych przyznano Uniwersytetowi Kazimierza Wielkiego. To nagroda w kategorii regionów: kujawsko-pomorskiego, pomorskiego, podlaskiego i warmińsko-mazurskiego. Statuetkę odebrali mgr Radosław Cichański - pełnomocnik rektora ds. osób niepełnosprawnych oraz Dawid Krasiński - prezes Zrzeszenia Studentów Niepełnosprawnych UKW.

Czytaj całość...
Radio 5: MOPR Lodołamaczem 2020
czwartek, 01 październik 2020


 

Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie w Suwałkach „Lodołamaczem 2020”.

Czytaj całość...
PFRON: Pomorscy Laureaci XV Edycji konkursu Lodołamacze 2020
czwartek, 01 październik 2020

 

 

W Polskiej Filharmonii Bałtyckiej im. Fryderyka Chopina w Gdańsku odbyła się jubileuszowa gala wręczenia regionalnych wyróżnień laureatom w XV edycji Konkursu Lodołamacze 2020.

Czytaj całość...
PFRON: 15. edycja Lodołamaczy za nami
czwartek, 01 październik 2020

 

 

Gdańsk, niezwykle urokliwe miasto nad Bałtykiem, a dokładniej Polska Filharmonia Gdańska im. Fryderyka Chopina – to tu wczoraj odbyła się regionalna gala wręczenia nagród w konkursie „Lodołamacze”, którego organizatorem jest Polska Organizacja Pracodawców Osób Niepełnosprawnych.

Czytaj całość...
Sopot.pl: Hipodrom Sopot uhonorowany Lodołamaczem 2020
czwartek, 01 październik 2020

 

 

Podczas Gali Regionalnej XV edycji Konkursu Lodołamacze 2020, która odbyła się 29 września 2020 r. w Gdańsku, III miejsce w kategorii Przyjazna przestrzeń dostępna dla osób z niepełnosprawnościami zdobył sopocki Hipodrom. Nagrodę odebrała Kaja Koczurowska-Wawrzkiewicz, prezes Hipodromu.

Czytaj całość...
Portel.pl: Elbląscy Lodołamacze 2020
czwartek, 01 październik 2020
 
 
Elbląska Spółdzielnia Niewidomych ELSIN oraz IKS Atak zostali laureatami regionalnej edycji konkursu "Lodołamacze 2020". W tym prestiżowym konkursie nagradzane są firmy i instytucje społecznie wrażliwe na potrzeby osób niepełnosprawnych. Wręczenie nagród odbyło się wczoraj w Filharmonii Bałtyckiej.
Czytaj całość...
Biskupiec.pl: Jadwiga Marzjan wyróżniona
środa, 30 wrzesień 2020
 
 Przewodnicząca Zarządu Koła PSONI w Biskupcu Jadwiga Marzjan otrzymała wyjątkowe wyróżnienie – Lodołamacz Specjalny 2020.
Czytaj całość...
Suwałki.info: Suwalski MOPR nagrodzony
środa, 30 wrzesień 2020
 
 
Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie w Suwałkach zajął trzecie miejsce w kategorii instytucja podczas tegorocznej edycji konkursu "Lodołamacze 2020".
Czytaj całość...
Kurier Nakielski: I miejsca dla Centrum Akceptacji i Aktywności Społecznej w Paterku
środa, 30 wrzesień 2020
 
 
Wczoraj, 29 września 2020 roku w Polskiej Filharmonii Bałtyckiej im. Fryderyka Chopina w Gdańsku odbyła się gala wręczenia regionalnych wyróżnień laureatom w XV edycji Konkursu Lodołamacze. Fundacja Aktywizacji Zawodowej Osób Niepełnosprawnych FAZON, której założycielem jest Polska Organizacja Pracodawców Osób Niepełnosprawnych już  od  15 lat  przyznają  prestiżowe statuetki dla Pracodawców Wrażliwych Społecznie – Lodołamacze.
Czytaj całość...
Polskie Radio PIK: Michał Zaremba ze statuetką Lodołamacza
środa, 30 wrzesień 2020

Czytaj całość...
Radio Gdańsk: "Kruszymy lody obojętności". Nagrody Lodołamaczy za wrażliwość społeczną przyznane
wtorek, 29 wrzesień 2020
 
 
Doświadczenie, fachowość, ale przede wszystkim wrażliwość społeczna, która przekłada się na odpowiedzialne zatrudnianie osób niepełnosprawnych - tym pochwalić mogą się laureaci konkursu Lodołamacze. Gala przyznania nagród na poziomie regionalnym odbyła się w Filharmonii Bałtyckiej w Gdańsku.
Czytaj całość...
Polskie Radio PIK: Lodołamacze - nagrody za pomoc w pokonywaniu życiowych przeszkód
wtorek, 29 wrzesień 2020
W Polskiej Filharmonii Bałtyckiej w Gdańsku odbywa się we wtorek, 29 września, Gala Regionalna Konkursu Lodołamacze. Wśród laureatów są osoby i instytucje z naszego regionu, także nasz dziennikarz, Michał Zaręba.
Czytaj całość...
Polskie Radio PIK: Gala Lodołamacze 2020 w Gdańsku
wtorek, 29 wrzesień 2020

Posłuchaj 

Głos Powiatu: Brzeskie Stowarzyszenie Chorych na SM uhonorowane podczas Regionalnej Gali Lodołamaczy
poniedziałek, 28 wrzesień 2020


W czwartek, 24 września br. w Teatrze Korez w Katowicach odbyła się uroczysta Regionalna Gala XV Edycji LODOŁAMACZY. W kategorii Instytucja II miejsce i srebrny medal otrzymało Brzeskie Stowarzyszenie Chorych na SM!
Czytaj całość...
PFRON: Regionalna dolnośląsko, lubusko, opolsko, śląska Gala XV edycji KONKURSU LODOŁAMACZE 2020
poniedziałek, 28 wrzesień 2020


Uroczystość wręczenia nagród odbyła się 24 września 2020 r. w Teatrze Korez w Katowicach. Nagrodzeni zostali pracodawcy zatrudniający osoby niepełnosprawne. Przez 15 lat istnienia konkursu Lodołamaczy wręczono ponad 1300 nagród w konkursie. Od samego początku Państwowy Fundusz Rehabilitacji osób Niepełnosprawnych aktywnie wspiera konkurs i uczestniczy w pracach kapituły konkursu Lodołamaczy.
Czytaj całość...
PFRON: Dolnośląska, Lubuska, Opolska, Śląska Regionalna Gala Jubileuszowej Konkursu LODOŁAMACZE 2020
poniedziałek, 28 wrzesień 2020
 
 
W Teatrze Korez w Katowicach w czwartek 24 września odbyła się gala jubileuszowej XV edycji konkursu Lodołamacze. Fundacja Aktywizacji Zawodowej Osób Niepełnosprawnych FAZON, której założycielem jest Polska Organizacja Pracodawców Osób Niepełnosprawnych, od 15 lat przyznają prestiżowe statuetki dla Pracodawców Wrażliwych Społecznie - Lodołamacze.
Czytaj całość...
InfoKatowice.pl: Dziennikarz InfoKatowice.pl nagrodzony. Krzysztof Wostal laureatem Lodołamaczy 2020
piątek, 25 wrzesień 2020
 
 
Dziennikarz InfoKatowice.pl nagrodzony. Krzysztof Wostal laureatem Regionalnego Konkursu Lodołamacze 2020 w kategorii „Dziennikarz bez barier”. Nagrodę autorowi audycji „Czas na Społeczeństwo” wręczono w Teatrze Korez.
Czytaj całość...
TVP 3 Katowice: Przełamują bariery .Lodołamacze 2020
piątek, 25 wrzesień 2020
TVS: Lodołamacze 2020 rozdane! Wyjątkowe nagrody dla wyjątkowych ludzi i firm
piątek, 25 wrzesień 2020

 

 

Znani są już laureaci regionalnego etapu konkursu „Lodołamacze 2020”. To pracodawcy z województw dolnośląskiego, lubuskiego, opolskiego i śląskiego, którzy sprzyjają aktywizacji zawodowej osób niepełnosprawnych. Gala wręczenia nagród odbyła się dziś w siedzibie Teatru Korez w Katowicach.

 

Zobacz materiał fimowy


Czytaj całość...
Polskie Radio Katowice: Znamy laureatów śląskiej Regionalnej Gali XV Edycji Lodołamaczy
piątek, 25 wrzesień 2020
 
 
Zakończył się regionalny etap konkursu "Lodołamacze 2020". Podczas jubileuszowej gali wieńczącej XV edycję konkursu zostali nagrodzeni pracodawcy zatrudniający osoby niepełnosprawne.
Czytaj całość...
Polskie Radio Katowice: Zakończył się regionalny etap konkursu Lodołamacze 2020
piątek, 25 wrzesień 2020
Dziennik Zachodni: Jubileuszowa XV edycja konkursu Lodołamacze 2020
piątek, 25 wrzesień 2020
 
 
W Teatrze Korez w Katowicach odbyła się, 24 września, gala jubileuszowej XV edycji konkursu Lodołamacze. Podczas uroczystości wręczono nagrody dla pracodawców zatrudniających osoby niepełnosprawne. To firmy i instytucje wrażliwe społecznie, które pokazują, że niepełnosprawność nie jest barierą na rynku pracy.
Czytaj całość...