Startarrow Poprzednie edycje arrow Lodołamacze 2014 arrow Gazeta Pomorska, Nowiny,Nto,Echo Dnia o poszukiwaniu wrażliwych pracodawców

Wersja dla osób niedowidzących


Patronat honorowy
Małżonki Prezydenta RP
Pani Agaty Kornhauser-Dudy
Ogólnopolscy Patroni Medialni
Sponsor Główny
"Konkursu Lodołamacze 2023"
Sponsor


Gazeta Pomorska, Nowiny,Nto,Echo Dnia o poszukiwaniu wrażliwych pracodawców

Lodołamacze to konkurs, który od lat cieszy się powodzeniem u pracodawców zatrudniających osoby niepełnosprawne.

Otrzymać statuetkę Lodołamacza to prestiż i potwierdzenie sukcesu w zakresie tworzenia odpowiednich warunków pracy dla osób niepełnosprawnych. Już 3 tys. firm, instytucji i organizacji wzięło udział w konkursie.

 

W tym roku w promocję konkursu zaangażowało się szczególnie dużo znanych przedstawicieli świata artystycznego i sportowego. Wśród nich są: Hanna Banaszak, Paweł i Łukasz Golec, Monika Kuszyńska, Alicja Majewska, Adam Nowak, Natalia Partyka, Rafał Wilk, Jacek Wójcicki, Anna Wyszkoni, Zbigniew Zamachowski.

W dziewięciu regionach, w których odbywa się Konkurs, patronat nad Konkursem przyjęli wojewodowie, marszałkowie, prezydenci miast. Podobnie jak w latach ubiegłych Patronem Honorowym Konkursu jest Małżonka Prezydenta Pani Anna Komorowska.

To jest jedyny taki Konkurs w Polsce, który wyróżnia i promuje pracodawców, którzy zatrudniają osoby niepełnosprawne. Pracodawcom, trzeba powiedzieć: zatrudnianie osób niepełnosprawnych jest nie tylko wyrazem odpowiedzialności społecznej, jest również korzyścią i to dla obu stron. Dla osoby niepełnosprawnej bo może realizować się w pracy zawodowej. Dla pracodawcy, ponieważ ma konkretne korzyści finansowe z tego tytułu – mówi Jan Zając, prezes POPON.

Firmy, które biorą udział w konkursie zwracają uwagę, iż statuetka Lodołamacza to dla nich potwierdzeniem właściwie obranej polityki w zakresie zatrudniania i odpowiedniego kształtowania warunków pracy. Andrzej Kawa z firmy Glutenex znajdującej się pod Poznaniem mówi, iż statuetka Lodołamacza, którą uzyskał w jednej z edycji Konkursu to - potwierdzenie sukcesu oraz motywacja do ciągłego podwyższania standardów. Nagroda dała mi również dużo radości. Potwierdziła, że obrana kilkanaście lat temu droga była słuszna.

Formularze zgłoszeniowe można pobrać ze strony www.lodolamacze.info.pl.