Startarrow Poprzednie edycje arrow Lodołamacze 2014 arrow Zgłoś Lodołamacza. Zachęca Gazeta Pomorska

Wersja dla osób niedowidzących


Ogólnopolscy Patroni Medialni


Zgłoś Lodołamacza. Zachęca Gazeta Pomorska

To pracodawca, który kruszy lody, czyli zatrudnia osoby niepełnosprawne, które dzięki temu mają szansę na lepsze życie. Znasz takiego, zgłoś jego kandydaturę do 15 sierpnia.

To jedyny taki konkurs w Polsce. Statuetki „Lodołamaczy" otrzymują firmy, które wyróżniają się szczególnym zaangażowaniem w problematykę zatrudniania osób niepełnosprawnych. Za to, że przełamują stereotypy i uprzedzenia oraz integrują niepełnosprawnych, a także wyróżniają się ciągłym podnoszeniem standardów miejsc pracy dla takich osób.

 

Udział w konkursie mogą wziąć: firmy, instytucje, organizacje bez względu na reprezentowaną branżę i wielkość.

 

Można startować w trzech kategoriach: Zakład Pracy Chronionej, Otwarty Rynek oraz Instytucja.

 

Najpierw odbędą się etapy regionalne zakończone uroczystymi galami w 9 miastach kraju, m.in. w Bydgoszczy 8 października, na gali ogólnopolskiej w Zamku Królewskim w Warszawie wyłonieni zostaną zwycięzcy, którzy dotarli do etapu ogólnopolskiego.

 

Organizatorem konkursu jest, w ramach kampanii na rzecz zatrudniania osób niepełnosprawnych, Fundacja Aktywizacji Zawodowej Osób Niepełnosprawnych, której twórcą jest Polska Organizacja Pracodawców Osób Niepełnosprawnych. „Lodołamacze 2014" to jego IX edycja.

 

Formularze można wysyłać do 15 sierpnia. Są dostępne na www, lodolamacze.info.pl. Tutaj również znajdują się szczegóły na temat tego konkursu.

 

Autor: Agnieszka Domka-Rybka

Źródło: Gazeta Pomorska