Startarrow Poprzednie edycje arrow Lodołamacze 2017 arrow Gazeta Wrocławska: Łodołamacze 2017

Wersja dla osób niedowidzących


Patronat honorowy
Małżonki Prezydenta RP
Pani Agaty Kornhauser-Dudy
Ambasadorzy Konkursu
Stanisława Celińska


Urszula DudziakOgólnopolscy Patroni Medialni
Gazeta Wrocławska: Łodołamacze 2017
Tegoroczna gala Lodołamacze 2017 odbyła się 11 września o godzinie 13 w Auli Papieskiego Wydziału Teologicznego przy ul. Katedralnej 9 we Wrocławiu.
 


To już XII edycja konkursu dla pracodawców wrażliwych społecznie. Laureatami są firmy, instytucje i organizacje przełamujące stereotypy i uprzedzenia związane z zatrudnieniem osób niepełnosprawnych. Tworzą oni coraz lepsze warunki pracy i prowadzą dojrzałą politykę personalną, która jest otwarta na potrzeby osób niepełnosprawnych.


Nagrody przyznawane są w 6 kategoriach.


Dziennikarzem bez barier został Bartłomiej Skrzyński. Za zdrową firmę uznana została Nutricia Zakłady Produkcyjne, natomiast przyjazną przestrzenią okazały się Katowice. Instytucją Lodołamacza jest Politechnika Wrocławska, a w kategorię otwarty rynek pracy i zatrudnienie chronione nagrodzono Dalej Razem Sp. z o.o i MetalERG. Dodatkowo wyróżniono Super Lodołamacza - Politechnikę Wrocławską i Lodołamacza Specjalnego - Ks. Marka Wójcickiego.


Patronat honorowy nad wydarzeniem objęli wojewodowie i marszałkowie z Dolnego Śląska, woj. opolskiego, lubuskiego i śląska oraz prezydent Wrocławia, Rafał Dutkiewicz.


Galę uświetniła swoim występem Joanna Kwaśnik, absolwentka Akademii Muzycznej w Katowicach i finalistka programu X Factor. Ambasadorem konkursu jest Krzysztof Hołowczyc, polski kierowca rajdowy.


źrósło: gazetawroclawska.pl/