Startarrow Etap regionalny arrow lub., łódzki., mazow,, podl. arrow Kurier Lubelski: Lubelskie firmy i uczelnia wśród nagrodzonych Lodołamaczami"

Wersja dla osób niedowidzących


Ogólnopolscy Patroni MedialniKurier Lubelski: Lubelskie firmy i uczelnia wśród nagrodzonych Lodołamaczami"
Przełamywanie stereotypów i uprzedzeń związanych z zatrudnianiem osób niepełnosprawnych to główne cele konkursu „Lodołamacze".


Po raz pierwszy w Lublinie odbył się finał regionalny ogólnopolskiego konkursu „Lodołamacze 2017". Wśród 14 wyróżnionych firm, instytucji i osób znalazły się firmy z województw małopolskiego, podkarpackiego, świętokrzyskiego i lubelskiego. Na gali pojawili się wyróżnieni pracodawcy i niepełnosprawni pracownicy. 

 

 

- Osobie niepełnosprawnej trudno znaleźć pracę, bo część pracodawców nadal obawia się, że się nie sprawdzimy - mówi Barbara, pracowniczka lubelskiej Fundacji Fuga Mundi.

 

Jak przyznaje organizatorka wydarzenia, dużo też zależy od samych kandydatów.

 

- Zatrudnienie wśród osób niepełnosprawnych rośnie, ale bardzo powoli. Wielu boi się wyjść z domu, pokonać swoje lęki i poszukać pracy. Staramy się ich zachęcić do aktywności - przyznaje Monika Tykarska, prezes Fundacji Aktywizacji Zawodowej Osób Niepełnosprawnych „FAZON".

 

Wśród wyróżnionych przez kapitułę w ośmiu kategoriach znalazły się firmy z naszego regionu: Powiatowy Zakład Aktywności Zawodowej w Janowie Lubelskim (pierwsze miejsce w kategorii zakład pracy chronionej), Drukarnia Dako Kozioł i Wspólnicy Sp.J. z Lubartowa (druga pozycja w kategorii otwarty rynek), MPK w Lublinie (trzecie miejsce w kategorii instytucja) i KUL (Super „Lodołamacz 2017"). To już dwunasta edycja tego ogólnopolskiego konkursu. Finał odbędzie się 27 września w Warszawie. Patronat honorowy nad wydarzeniem objęła Agata Kornhauser-Duda, małżonka prezydenta Rzeczypospolitej.

 

Zobacz zdjęcia

Autor: PIOTR NOWAK
Źródło: kurierlubelski.pl