Wersja dla osób niedowidzących
Kurier Lubelski: Lubelskie firmy i uczelnia wśród nagrodzonych Lodołamaczami" |
Przełamywanie stereotypów i uprzedzeń związanych z zatrudnianiem osób niepełnosprawnych to główne cele konkursu „Lodołamacze".
- Osobie niepełnosprawnej trudno znaleźć pracę, bo część pracodawców nadal obawia się, że się nie sprawdzimy - mówi Barbara, pracowniczka lubelskiej Fundacji Fuga Mundi.
Jak przyznaje organizatorka wydarzenia, dużo też zależy od samych kandydatów.
- Zatrudnienie wśród osób niepełnosprawnych rośnie, ale bardzo powoli. Wielu boi się wyjść z domu, pokonać swoje lęki i poszukać pracy. Staramy się ich zachęcić do aktywności - przyznaje Monika Tykarska, prezes Fundacji Aktywizacji Zawodowej Osób Niepełnosprawnych „FAZON".
Wśród wyróżnionych przez kapitułę w ośmiu kategoriach znalazły się firmy z naszego regionu: Powiatowy Zakład Aktywności Zawodowej w Janowie Lubelskim (pierwsze miejsce w kategorii zakład pracy chronionej), Drukarnia Dako Kozioł i Wspólnicy Sp.J. z Lubartowa (druga pozycja w kategorii otwarty rynek), MPK w Lublinie (trzecie miejsce w kategorii instytucja) i KUL (Super „Lodołamacz 2017"). To już dwunasta edycja tego ogólnopolskiego konkursu. Finał odbędzie się 27 września w Warszawie. Patronat honorowy nad wydarzeniem objęła Agata Kornhauser-Duda, małżonka prezydenta Rzeczypospolitej.
Autor: PIOTR NOWAK |
Copyright © Polska Organizacja Pracodawców Osób Niepe3nosprawnych