Startarrow Etap regionalny arrow lub., łódzki., mazow,, podl. arrow Lubelski Urząd Wojewódzki: Regionalna gala Lodołamacze 2017

Wersja dla osób niedowidzących


Ogólnopolscy Patroni MedialniLubelski Urząd Wojewódzki: Regionalna gala Lodołamacze 2017
Wojewoda lubelski profesor Przemysław Czarnek wziął udział w regionalnej gali XII edycji konkursu „Lodołamacze 2017". W Lubelskim Urzędzie Wojewódzkim spotkali się uczestnicy konkursu z województw: lubelskiego, małopolskiego, podkarpackiego i świętokrzyskiego. Patronatem honorowym wydarzenie objął wojewoda lubelski Przemysław Czarnek.


Forma konkursu ma za zadanie głównie uhonorować i docenić pracodawców zatrudniających osoby niepełnosprawne w kategoriach: zatrudnienie chronione, otwarty rynek pracy, instytucja, przyjazna przestrzeń, zdrowa firma, dziennikarz bez barier i dwóch kategoriach specjalnych – Super Lodołamacz i Lodołam Specjalny.


- Ogromnie się cieszę, że mogę Państwa gościć w Lubelskim Urzędzie Wojewódzkim. Lodołamacz to człowiek, który skutecznie przełamuje stereotypy, łamie lody obojętności i niechęci w stosunku do osób niepełnosprawnych. Lodołamacz, na co dzień swoją działalnością pokazuje jednoznacznie, że bez względu na to, jacy jesteśmy, jakie mamy zdolności, jakie mamy możliwości, to wszyscy jesteśmy tacy sami – mamy taką samą godność osoby ludzkiej – mamy taki sam fundament wszystkich naszych wolności i praw, jako osoby ludzkiej. Oto chodzi w tej inicjatywie – powiedział wojewoda lubelski Przemysław Czarnek i jednocześnie pogratulował zwycięzcom tegorocznej edycji konkursu.


Statuetka Lodołamacza przyznawana jest co roku pracodawcom, instytucjom i organizacjom tworzącym odpowiednie warunki pracy dla osób niepełnosprawnych. Kapituła Konkursu nagradza firmy otwarte na zatrudnianie osób niepełnosprawnych, pracodawców wyjątkowych, zaangażowanych i promujących niepełnosprawnych pracowników. W tym roku przyznano ponad 500 statuetek.


Organizatorem konkursu i gali była Polska Organizacja Pracodawców Osób Niepełnosprawnych.


zobacz zdjęcia


źródło: lublin.uw.gov.pl