Startarrow Etap regionalny arrow dolnoś., lubus., opol., śląs. arrow Aktualności arrow Powiat Wodzisławski: Lodołamacze 2017 - mamy sukces w kategorii: Zakład Pracy Chronionej!

Wersja dla osób niedowidzących


Patronat honorowy
Małżonki Prezydenta RP
Pani Agaty Kornhauser-Dudy
Ambasadorzy Konkursu
Stanisława Celińska


Urszula DudziakOgólnopolscy Patroni Medialni
Powiat Wodzisławski: Lodołamacze 2017 - mamy sukces w kategorii: Zakład Pracy Chronionej!
11 września 2017 roku odbyła się XII Gala Edycji Konkursu „Lodołamacze 2017”. 11 edycji, ponad 550 przyznanych tytułów „ Lodołamacza” i wręczonych statuetek, ponad 3900 uczestników Konkursu. To bilans ostatnich 11 lat funkcjonowania konkursu dla Pracodawców Wrażliwych Społecznie „Lodołamacze”.

Po raz pierwszy etap regionalny został połączony i laureatów wyłoniono w ramach czterech województw: dolnośląskiego, lubuskiego, opolskiego i śląskiego.

 

Jednym z laureatów został Zakład Aktywności Zawodowej Zakład Usług Pralniczych w Wodzisławiu Śląskim w kategorii: Zakład Pracy Chronionej – zajmując trzecie miejsce. Był to jedyny wyróżniony Zakład Aktywności Zawodowej, który został nagrodzony w ramach konkursu.

 

Przewodnicząca Rady Krajowej Barbara Pokorny otwierając Galę powiedziała, że „Przedsiębiorcy w swojej polityce kadrowej biorą pod uwagę zazwyczaj jedynie wymagania rynku. Wielu z nich kieruje się własnym interesem. Dlatego też szczególnie warte zauważania i nagradzania są firmy, które łamią stereotypy, zatrudniają osoby niepełnosprawne i otwierają się na ich problemy. Takie firmy, mamy na celu właśnie dzisiaj nagrodzić -Lodołamaczy 2017

 

Certyfikat odebrał podczas gali w Auli Papieskiego Oddziału Teologicznego w Wrocławiu dyrektor zakładu Dezyderiusz Szwagrzak.

 

To wyróżnienie motywuje nas do dalszej pracy oraz potwierdza, że kierunek działań, który obraliśmy jest właściwy. Cieszy nas fakt, że pomimo tego iż nie jesteśmy dużym zakładem Kapituła konkursu doceniła nasze zaangażowanie w wspieraniu osób niepełnosprawnych w różnych dziedzinach życia, zarówno zawodowego jak i społecznego”: mówi dyrektor Szwagrzak.

I

nformację o tym zaszczytnym tytule wodzisławskiego ZAZ – u członkom Zarządu Powiatu Wodzisławskiego przekazała na posiedzeniu 13 września Janina Chlebik – Turek.

 

 

 

Zarząd powiatu ze starostą Ireneuszem Serwotką wyraził wielkie uznanie dla tego osiągnięcia.

 

zobacz zdjęcia

 

źródło: http://www.powiatwodzislawski.pl