Startarrow Poprzednie edycje arrow Lodołamacze 2017 arrow Silesion: Spółdzielnia Socjalna Z IKRĄ z nagrodą Lodołamacze 2018

Wersja dla osób niedowidzących


Patronat honorowy
Małżonki Prezydenta RP
Pani Agaty Kornhauser-Dudy
Ambasadorzy Konkursu
Stanisława Celińska


Urszula DudziakOgólnopolscy Patroni Medialni
Silesion: Spółdzielnia Socjalna Z IKRĄ z nagrodą Lodołamacze 2018
Organizacja prowadząca „Bistro z ikrą”, w którym zatrudnione są osoby niepełnosprawne, została uhonorowana trzecim miejscem w kategorii „Otwarty rynek pracy”.

 

 Nagroda „Lodołamacze” jest przyznawanym od trzynastu lat prestiżowym wyróżnieniem dla pracodawców, instytucji i osobowości zatrudniających osoby z niepełnosprawnościami.


– Zostaliśmy wyróżnieni w etapie regionalnym, obejmującym cztery województwa – śląskie, opolskie, dolnośląskie i lubuskie. Nagrody przyznawano w sześciu kategoriach, m.in. Zakład Pracy Chronionej, Otwarty Rynek Pracy, Instytucja czy Dziennikarz bez Barier. Otrzymanie tej prestiżowej nagrody to dla nas ogromna niespodzianka i zaszczyt, ale też mobilizacja do tego, by się rozwijać i pokazywać na co dzień, że w Rybniku można być Lodołamaczem – mówi Piotr Puchała, prezes Spółdzielni Socjalnej „Z IKRĄ”.


Do nagrody Lodołamacze Spółdzielnię Socjalną „Z IKRĄ” zgłosiła Regionalna Izba Gospodarcza w Katowicach. Kapituła Konkursu regionu dolnośląskiego, lubuskiego, opolskiego i śląskiego doceniła Spółdzielnię za szczególną wrażliwość społeczną i promowanie aktywności osób niepełnosprawnych w różnych dziedzinach życia. Zdaniem kapituły działalność Spółdzielni na polu rehabilitacji zawodowej i społecznej osób niepełnosprawnych stanowi wzór godny do naśladowania.


Zobacz zdjęcia


Nagroda wręczona została w środę, 5 września, podczas regionalnej gali laureatów we Wrocławiu.

Spółdzielnię Socjalną „Z IKRĄ” reprezentowali: Piotr Masłowski – wiceprezydent Miasta Rybnika, Lidia Moc – Przewodnicząca rybnickiego koła Polskiego Stowarzyszenia na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną oraz pracownicy „Bistro z Ikrą”.


Spółdzielnię Socjalną „Z IKRĄ” założyło w 2017 roku Miasto Rybnik i rybnickie Koło Polskiego Stowarzyszenia na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną. Od kwietnia 2018 roku organizacja prowadzi „Bistro Z Ikrą” w Rybniku-Niedobczycach, w którym pracuje osiem osób z niepełnosprawnościami.


Autor: Matylda Wieczorek

Źródło: silesion.pl/