Startarrow Poprzednie edycje arrow Lodołamacze 2017 arrow EM Radio: Wybiorą Lodołamaczy. Ważna nagroda za wsparcie osób niepełnosprawnych

Wersja dla osób niedowidzących


Patronat honorowy
Małżonki Prezydenta RP
Pani Agaty Kornhauser-Dudy
Ambasadorzy Konkursu
Stanisława Celińska


Urszula DudziakOgólnopolscy Patroni Medialni
EM Radio: Wybiorą Lodołamaczy. Ważna nagroda za wsparcie osób niepełnosprawnych
Instytucja, dziennikarz, przedsiębiorca – m.in. w takich kategoriach wybierze nominowanych obradująca dziś Kapituła Lodołamaczy. – To nagroda, która od wielu lat promuje osoby i organizacje stwarzające warunki do funkcjonowania osób niepełnosprawnych – tłumaczy senator Krzysztof Słoń, członek kapituły.

 

 

 

Już po raz czternasty poznamy zwycięzców konkursu Lodomałamacze. W czwartek w Urzędzie Wojewódzkim w Kielcach obradowała regionalna kapituła nagrody. – Mamy osiem kategorii i dwie kategorie specjalne. Nie brakuje nam kandydatów. Coraz więcej pracodawców jest chętnych, żeby współpracować z niepełnosprawnymi, co nawet stało się modne – mówi Anna Węgrzynowicz, rzecznik prasowy Polskiej Organizacji Pracodawców Osób Niepełnosprawnych.

 

Nagrody zostaną przyznane w kategoriach: Zatrudnienie Chronione, Otwarty Rynek Pracy, Instytucja, Przyjazna Przestrzeń, Zdrowa Firma oraz  Dziennikarz bez Barier. W ramach konkursu wręczone będą też wyróżnienia w dwóch kategoriach specjalnych: Super Lodołamacz oraz Lodołam Specjalny.

 

– Inicjatywa promuje pracodawców zatrudniających osoby z niepełnosprawnościami, ale także tych, którzy stwarzają szanse  dla niepełnosprawnych na aktywną działalność w życiu społecznym i zawodowym – wyjaśnia Andrzej Michalski, dyrektor świętokrzyskiego oddziału PFRON.

 

Inicjatorem pierwszego regionalnego posiedzenia kapituły w Kielcach jest senator Prawa i Sprawiedliwości Krzysztof Słoń.  – To, że mamy aż tyle zgłoszeń, a wyjątkowe osoby oraz instytucje zostają doceniane, bardzo cieszy. Nasze społeczeństwo dołącza do najbardziej rozwiniętych i wrażliwych – uważ senator.

 

Laureatów nagrody poznamy 16 września podczas specjalnej gali w Lublinie, zaś zwycięzców ogólnopolskich 26 września na Zamku Królewskim w Warszawie, gdzie statuetki wręczył pierwsza dama Agata Kornhauser-Duda.

Tekst Michał Łosiak
Źródło: em.kielce.pl/