Startarrow Poprzednie edycje arrow Lodołamacze 2017 arrow TVP Kielce: Lodołamacze. Konkurs dla przedsiębiorców przyjaznych niepełnosprawnym

Wersja dla osób niedowidzących


Patronat honorowy
Małżonki Prezydenta RP
Pani Agaty Kornhauser-Dudy
Ambasadorzy Konkursu
Stanisława Celińska


Urszula DudziakOgólnopolscy Patroni Medialni
TVP Kielce: Lodołamacze. Konkurs dla przedsiębiorców przyjaznych niepełnosprawnym
W Świętokrzyskim Urzędzie Wojewódzkim odbyło się posiedzenie kapituły regionalnej konkursu "Lodołamacze 2019" dla pracodawców wrażliwych na potrzeby osób niepełnosprawnych. Obrady odbyły się po raz pierwszy w Kielcach z inicjatywy senatora Krzysztofa Słonia. Do konkursu stanęło 400 osób.

 

 

Ci przedsiębiorcy inspirują, stwarzają możliwości i dają szansę - szansę na pierwszy krok na rynku pracy. „Lodołamacze” pokazują, że nie można pozostawać obojętnym na potrzeby osób niepełnosprawnych. Ich zaangażowanie doceniane jest od 14 lat.

 

- Konkurs „Lodołamacze” ma przede wszystkim wypromować pracodawców, którzy zatrudniają osoby z niepełnosprawnościami, ale także te osoby i instytucje działające na rzecz tych osób – mówi Andrzej Michalski, dyrektor świętokrzyskiego oddziału Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych, członek kapituły konkursu „Lodołamacze”. - Nasz konkurs też miał za zadanie przełamywać takie bariery mentalne w głowach pracodawców, to nie tylko kwestia przełamywania barier architektonicznych, ale głównie mentalnych – dodaje Anna Węgrzynowicz, rzecznik prasowy Polskiej Organizacji Pracodawców Osób Niepełnosprawnych.

 

Laureaci konkursu z województw świętokrzyskiego, małopolskiego, podkarpackiego oraz lubelskiego zostaną wyłonieni w sześciu kategoriach: Zatrudnienie chronione, Otwarty rynek pracy, Instytucja, Przyjazna przestrzeń, Zdrowa firma, a także Dziennikarz bez barier. Wyróżnienia powędrują też do „Lodołamacza specjalnego” oraz „Super lodołamacza”.

 

- To, że jest tylu nominowanych to także znak czasu, że nasze społeczeństwo dołącza do tych najbardziej rozwiniętych, najbardziej wrażliwych społeczeństw Europy i świata – uważa Krzysztof Słoń, senator Prawa i Sprawiedliwości.

 

Organizatorem konkursu jest Fundacja Aktywizacji Zawodowej Osób Niepełnosprawnych. Przedsięwzięcie jest realizowane ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych. Finalistów poznamy 16 września.

 

Zobacz materiał filmowy przygotowany przez Katarzynę Kazusek.

 


Autor: Katarzyna Kazusek, dar
Źródło: kielce.tvp.pl