Startarrow Etap regionalny arrow dolnoś., lubus., opol., śląs. arrow Aktualności arrow TVS: Katowice: Łamią stereotypy i bariery, dostają LODOŁAMACZE!

Wersja dla osób niedowidzących


Patronat honorowy
Małżonki Prezydenta RP
Pani Agaty Kornhauser-Dudy
Ambasadorzy Konkursu
Stanisława Celińska


Urszula DudziakOgólnopolscy Patroni Medialni
TVS: Katowice: Łamią stereotypy i bariery, dostają LODOŁAMACZE!
Nagradzają osoby, pracodawców i organizacje pozarządowe oraz instytucje działające na rzecz społecznej i zawodowej aktywności osób niepełnosprawnych. Dziś w Bibliotece Śląskiej w Katowicach po raz czternasty odbyła się regionalna gala konkursu Lodołamacze.


Zobacz

 

- Cały czas próbujemy zwrócić uwagę na problemy osób z niepełnosprawnością, chcemy ich integrować z osobami pełnosprawnymi. To jest najważniejsze, oni muszą się czuć w społeczeństwie tak samo jak osoby pełnosprawne – mówi Barbara Pokorny, przewodnicząca Rady Krajowej Polskiej Organizacji Pracodawców Osób Niepełnosprawnych.

 

-Zatrudnienie osób niepełnosprawnych wzrasta, wzrasta wskaźnik aktywności zawodowej – kiedy w 2016 r wskaźnik wynosił 23 proc., aktualnie zbliżamy się do 30 procent – podkreśla Jan Wroński, dyrektor oddziału śląskiego PFRON.

 

Wyróżnienia przyznano w 6 kategoriach. Złotą statuetkę w kategorii zatrudnienie chronione otrzymało Bytomskie Stowarzyszenie Pomocy Młodzieży Niepełnosprawnej przy którym 8 lat temu powstał zakład aktywności zawodowej.

 

-Praca naszych podopiecznych została doceniona. Bardzo się starają i sumiennie wykonują swoje obowiązki. Czują się potrzebni,wiadomo – każdy człowiek potrzebuje pracy i oni też czują się potrzebni z racji tego, że mogą pracować – mówi Anna Kandziora, Zakład Aktywności Zawodowej w Bytomiu.

 

W kategorii dziennikarz bez barier nagrodę odebrała TV Przystań z Wrocławia, którą tworzą dziennikarze z niepełnosprawnością intelektualną.

 

autor: Monika Herman
źródło: https://tvs.pl