Startarrow Poprzednie edycje arrow Lodołamacze 2018 arrow Myslowice.net: Mysłowicki ORO wśród nagrodzonych Lodołamaczy!

Wersja dla osób niedowidzących


Patronat honorowy
Małżonki Prezydenta RP
Pani Agaty Kornhauser-Dudy
Ambasadorzy Konkursu
Stanisława Celińska


Urszula DudziakOgólnopolscy Patroni Medialni
Myslowice.net: Mysłowicki ORO wśród nagrodzonych Lodołamaczy!
W Bibliotece Śląskiej w dniu 10 września nagrodzono laureatów konkursu "Lodołamacze" pod honorowym patronatem małżonki prezydenta RP, Agaty Kornhauser-Dudy. Wśród nagrodzonych był również mysłowicki ośrodek rehabilitacyjno-opiekuńczy przy ul. Laryskiej 7.
10 września br. w Bibliotece Śląskiej odbyła się gala 14 edycji konkursu  Lodołamacze. Podczas uroczystości  nagrodzono laureatów z województwa śląskiego, dolnośląskiego, opolskiego i lubuskiego.

 

Laureatów nagrodzono w kilku kategoriach - Zatrudnienie Chronione, -Otwarty Rynek Pracy,-Instytucja, Przyjazna Przestrzeń, -Zdrowa Firma,- Dziennikarz bez Barier.

 

Wśród nagrodzonych znalazł się  Ośrodek Rechahilitacyjno Opiekuńczy w Mysłowicach. Lodołamacze to konkurs organizowany w Polsce od 2006 roku, podczas  którego  nagradzani są pracodawcy, instytucje i organizacje, które zatrudniają osoby niepełnosprawne, pracuja na rzecz osob niepełnosprawnych  oraz dostosowują przestrzeń do ich potrzeb. Docenia się też promowanie pracy osób z niepełnosprawnościami.

 

Warto dodać, że zatrudnienie osób niepełnosprawnych pozwala przede wszystkim obniżyć koszty pracy.  Pracodawcy zatrudniając osoby niepełnosprawne mogą liczyć na dofinansowanie do wynagrodzenia oraz do składek ZUS. O dofinansowanie może się ubiegać każdy pracodawca zatrudniający osoby niepełnosprawne oraz pracodawca prowadzący zakład pracy chronionej.

 

Organizatorem Lodołamaczy jest Polska Organizacja Pracodawców Osób Niepełnosprawnych.

 

Autor: Iwona Chajto
Źródło: https://myslowice.net