Patronat honorowy
Małżonki Prezydenta RP Pani Agaty Kornhauser-Dudy
Ogólnopolscy Patroni Medialni
Sponsor Główny
"Konkursu Lodołamacze 2023"
Sponsor
Laureaci Regionalnej Gali XIV Edycji Konkursu LODOŁAMACZE 2019 - Bydgoszcz
Galeria Miejska BWA w Bydgoszczy, ul.: Gdańska 20, Bydgoszcz, 16 września 2019 r. o godz. 1200
Kapituła Konkursu Lodołamacze 2019 regionu kujawsko-pomorskiego, podlaskiego, pomorskiego, warmińsko-mazurskiego
Mikołaj Bogdanowicz- Wojewoda Kujawsko-Pomorski Reprezentant – Aleksandra Poeplau – Pełnomocnik Wojewody ds. ON i Rodziny
Artur Chojecki- Wojewoda Warmińsko-Mazurski
Piotr Całbecki- Marszałek Województwa Kujawsko-Pomorskiego Reprezentant - Krystyna Żejmo-Wysocka - Dyrektor Dep. Spraw Społecznych Urzędzie Marszałkowskim Województwa Kujawsko-Pomorskiego
Mieczysław Struk- Marszałek Województwa Pomorskiego Reprezentant - Katarzyna Weremko - Dyrektor ROPS w Gdańsku
Artur Kosicki – Marszałek Województwa Podlaskiego
Rafał Bruski- Prezydent Miasta Bydgoszcz Reprezentant - Agnieszka Bańkowska - Dyrektor Biura ds. Zdrowia i Polityki Społecznej
Aleksandra Dulkiewicz- Prezydent Miasta Gdańska Reprezentant - Ewa Kamińska - Pełnomocnik Prezydenta Miasta Gdańska ds. osób niepełnosprawnych
Ryszard Brejza – Prezydent Miasta Inowrocławia Reprezentant - Grzegorz Gąsiorek - Naczelnik Wydz. Spraw Społecznych i Promocji Zdrowia
Marek Wojtowski- Prezydent Miasta Włocławka
Tadeusz Truskolaski- Prezydent Miasta Białystok
Jacek Karnowski- Prezydent Miasta Sopotu Reprezentant - Marlena Waruszewska- Jewsienia – Pełnomocnik Prezydenta ds. osób niepełnosprawnych
Aleksandra Gierej - Dyrektor PFRON oddział Kujawsko-Pomorski
Dariusz Majorek - Dyrektor PFRON oddział Pomorski
Janusz Surmacz- p.o. Dyrektora PFRON oddział Warmińsko-Mazurski
Artur Janas- Dyrektor WUP w Toruniu
Janina Mironowicz - Dyrektor WUP w Białymstoku
Joanna Witkowska – Dyrektor WUP w Gdańsku Reprezentant - Michał Bruski - Kierownik Wydziału Programów Rynku Pracy WUP Gdańsk
Zbigniew Studziński- Okręgowy Inspektor Pracy w Bydgoszczy
Mariusz Pokrzywiński- Okręgowy Inspektora Pracy w Gdańsku
Marek Aleksiejuk- Okręgowy Inspektor Pracy w Białymstoku
LAUREACI
Kategoria Zakład Pracy Chronionej
I miejsce i Statuetkę LODOŁAMACZ 2019 otrzymuje: Handlowa Spółdzielnia Inwalidów, 86-300 Grudziądz, ul: Nad Torem 10
II miejsce i srebrny medal: STAPOL Piotr Staszków, 77-300 Człuchów, ul: Sienkiewicza 48a
III miejsce i brązowy medal: Fundacja ,,Praca dla Niewidomych" Centrum Turystyczno-Rehabilitacyjne ZAZ Krzyżewo, Krzyżewo 30, 18-218 Sokoły
Kategoria Otwarty Rynek
I miejsce i Statuetkę LODOŁAMACZ 2019 otrzymuje: Kancelaria Prawno-Finansowa „Partnerzy” Adam Kucharski z siedzibą w Gdańsku, 80-219 Gdańsk, al. Zwycięstwa 35/2
II miejsce i srebrny medal: nie przyznano
III miejsce i brązowy medal: nie przyznano
Kategoria Instytucja
I miejsce i Statuetkę LODOŁAMACZ 2019 otrzymuje: Wyższa Szkoła Gospodarki, 85-224 Bydgoszcz, ul: Garbary 2
II miejsce i srebrny medal: Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Tucholi, 89-500 Tuchola, ul: Pocztowa 7
III miejsce i brązowy medal (dwa trzecie miejsca): Towarzystwo Wspierania Inicjatyw Społecznych ALPI w Białymstoku, 15-207 Białystok, ul: Piastowska 3B/79
Towarzystwo Rodziców Dzieci Specjalnej Troski Warsztat Terapii Zajęciowej, 87-300 Brodnica, ul: Wyspiańskiego 13
Kategoria Przyjazna Przestrzeń
I miejsce i Statuetkę LODOŁAMACZ 2019 otrzymują (dwa pierwsze miejsca): Opera Leśna w Sopocie, 81-829 Sopot, ul: Stanisława Moniuszki 12
Warsztat Terapii Zajęciowej przy Stowarzyszeniu „Dorośli-Dzieciom” w Sępólnie Krajeńskim, 89-400 Sępólno Krajeńskie, ul. Kościuszki 3
Kategoria Zdrowa Firma
I miejsce i Statuetkę LODOŁAMACZ 2019 otrzymuje: W tej Kategorii Kapituła regionalna konkursu postanowiła nie przyznawać nagród
Kategoria Dziennikarz bez Barier
I miejsce i Statuetkę LODOŁAMACZ 2019 otrzymuje: Magdalena Świerczyńska-Dolot z Radia Gdańsk
Ponadto Kapituła przyznała tytuły honorowe:
SUPER LODOŁAMACZ 2019
Arkadia Fundacja na Rzecz Osób Niepełnosprawnych z Torunia
Wyróżnienie: Fundacja Pro Omnis z Bydgoszczy
LODOŁAMACZ SPECJALNY 2019
Jolanta Pisarska-Bitowt
Wyróżnienia: Krystyna Kalańska Rafał Średziński
Galę poprowadził Maciej Wilkowski dziennikarz Radia PIK
Patronat honorowy
Mikołaj Bogdanowicz – Wojewoda Kujawsko-Pomorski
Dariusz Drelich – Wojewoda Pomorski
Bohdan Paszkowski – Wojewoda Podlaski
Artur Chojecki – Wojewoda Warmińsko–Mazurski
Artur Kosicki – Marszałek Województwa Podlaskiego
Mieczysław Struk – Marszałek Województwa Pomorskiego
Piotr Całbecki – Marszałek Województwa Kujawsko-Pomorskiego
Aleksandra Dulkiewicz – Prezydent Miasta Gdańska
Rafał Bruski – Prezydent Bydgoszczy
Patroni medialni
Sponsorzy
Kontakt: Anna Węgrzynowicz Rzecznik Prasowy kom. 508-113-203 e-mail:
www.popon.pl, www.lodolamacze.info.pl