Startarrow Etap regionalny arrow lub., małop., podkarp.,świętokrz. arrow Fundacja Mir: Konkurs Lodołamacze obchodzi 15 lat! Wystartowała edycja 2020

Wersja dla osób niedowidzących


Patronat honorowy
Małżonki Prezydenta RP
Pani Agaty Kornhauser-Dudy
Ambasadorzy Konkursu
Stanisława Celińska


Urszula DudziakOgólnopolscy Patroni Medialni
Fundacja Mir: Konkurs Lodołamacze obchodzi 15 lat! Wystartowała edycja 2020
Fundacja Aktywizacji Zawodowej Osób Niepełnosprawnych FAZON, założona przez Polską Organizację Pracy Osób Niepełnosprawnych już od 15 lat przyznaje prestiżowe statuetki dla pracodawców wrażliwych społecznie – Lodołamacze.


Bariery architektoniczne i mentalne, na które natrafiają osoby z niepełnosprawnościami, to nie jedyne przeszkody w życiu codziennym tych osób. Walka jaką muszą stoczyć by zdobyć pracę na poziomie swoich kwalifikacji bywa nierówna. Często wyzwaniem jest zdobycie jakiejkolwiek pracy. W końcu niepełnosprawność wymaga od pracodawców spojrzenia głębiej niż na powierzchowne dysfunkcje.


Kampania na rzecz zatrudniania osób z niepełnosprawnością propaguje ideę likwidacji barier przez przedsiębiorstwa, instytucje, osoby oraz wspiera aktywizację tych osób, celem pełnoprawnego ich funkcjonowania w codziennym życiu.


W ciągu 14 lat trwania konkursu wzięło w nim udział ponad 5000 firm. Kapituły konkursu przyznały 1380 nagród oraz 166 wyróżnień. Na temat kampanii Lodołamacze powstało ponad 4500 publikacji w mediach ogólnopolskich, regionalnych i marketingowych.


Od 15 maja do 15 sierpnia można zgłaszać się do konkursu „Lodołamacze 2020” w następujących kategoriach:

  1. Zatrudnienie Chronione
  2. Otwarty Rynek Pracy
  3. Rehabilitacja Społeczno-Zawodowa
  4. Instytucja
  5. Przyjazna Przestrzeń
  6. Zdrowa Firma
  7. Dziennikarz bez Barier
  8. Lodołamacz Specjalny
  9. SuperLodołamacz

 

Formularze zgłoszeniowe oraz regulamin konkursu można znaleźć na stronie www.lodolamacze.info.pl

 

źródło: https://mir.org.pl/