Startarrow Poprzednie edycje arrow Lodołamacze 2018 arrow TVP Rzeszów: Nagrody dla Podkarpacia w jubileuszowej edycji konkursu Lodołamacze

Wersja dla osób niedowidzących


Patronat honorowy
Małżonki Prezydenta RP
Pani Agaty Kornhauser-Dudy
Ambasadorzy Konkursu
Stanisława Celińska


Urszula DudziakOgólnopolscy Patroni Medialni
TVP Rzeszów: Nagrody dla Podkarpacia w jubileuszowej edycji konkursu Lodołamacze
W Kielcach rozdano nagrody i wyróżnienia w XV jubileuszowej edycji konkursu Lodołamacze. Konkursowa kapituła wyróżniła firmy, stowarzyszenia, instytucje i osoby, które w różny sposób tworzą przyjazną przestrzeń dla ludzi niepełnosprawnych, łamią krzywdzące stereotypy i likwidują bariery. Z Podkarpacia, Małopolski, województw Lubelskiego i Świętokrzyskiego. Lodołamacze to konkurs Polskiej Organizacji Pracodawców Osób Niepełnosprawnych i fundacji FAZON.
 


W kategorii Zakład Pracy Chronionej II miejsce i srebrny medal kapituła przyznała Spółdzielni Inwalidów Rena w Rzeszowie. III miejsce i brązowy medal w kategorii otwarty rynek pracy zdobyła podkarpacka firma Bimex - Bollhoff z Krzemienicy.

Wśród instytucji otwartych na osoby niepełnosprawne wyróżniono Wojewódzki Dom Kultury w Rzeszowie, a w dziedzinie rehabilitacji społeczno-zawodowej na Podkarpacie trafiły aż dwie nagrody. Otrzymały je Warsztaty Terapii Zajęciowej: Polskiego Stowarzyszenia na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną w Krośnie oraz przy Domu Pomocy Społecznej przy ulicy Załęskiej w Rzeszowie.

W kategorii Przyjazna Przestrzeń Lodołamaczem wyróżniono Arboretum w Bolestraszycach a super Lodołamacz trafił w ręce rzeszowskiej drużyny Rugby na wózkach Fying Wings.