Startarrow Etap regionalny arrow lub., małop., podkarp.,świętokrz. arrow Aktualności arrow Dziennik Polski: Kopalnia Soli z Lodołamaczem". To już trzecia taka nagroda dla firmy

Wersja dla osób niedowidzących


Patronat honorowy
Małżonki Prezydenta RP
Pani Agaty Kornhauser-Dudy
Ambasadorzy Konkursu
Stanisława Celińska


Urszula DudziakOgólnopolscy Patroni Medialni

Dziennik Polski: Kopalnia Soli z Lodołamaczem". To już trzecia taka nagroda dla firmy
 
 
Kopalnia Soli otrzymała nagrodę „Lodołamacza2020" w kategorii "Zdrowa firma". To ogólnopolskie laury za ochronę zdrowia pracowników oraz działania i inwestycje zapewniające bezpieczeństwo pracy, a także za programy i akcje edukacyjno-zdrowotne. To już trzeci „Lodołamacz" dla spółki.


Trzy lata temu kopalnia dostała „Lodołamacza" w kategorii „Przyjazna przestrzeń" - za stosowanie najlepszych rozwiązań urbanistycznych i architektonicznych w zakresie dostosowania budynków i przestrzeni do potrzeb osób z niepełnosprawnością. Teraz zasłużyła na laury w innej kategorii.

- Przed laty wielicka kopalnia przełamała bariery, jakie są w obiekcie górniczym i utworzyła podziemną trasę dla osób z niepełnosprawnością ruchową. Natomiast dziś zostaje wyróżniona za ochronę zdrowia pracowników. Nagroda bardzo cieszy, ale też przypomina, że pokonywanie barier jest pracą ciągłą. Lodołamacz motywuje nas.

 

Przedstawiciele wielickiej kopalni z „Lodołamaczem" do konsekwentnego burzenia barier: od architektonicznych po społeczne - zaznacza prezes kopalni Paweł Nowak, który odebrał „Lodołamacza 2020" podczas Regionalnej Gal iw Kielcach wraz z członkiem zarządu Jarosławem Malikiem i dyrektorem Tomaszem Broniewskim.

 

Szeroko pojęte bezpieczeństwo stanowi warunek podstawowy funkcjonowania kopalni, dlatego spółka przywiązuje do tego ogromną wagę.

 

- To tym ważniejsze, że w podziemiach z jednej strony prowadzone są górnicze prace, z drugiej zaś ruch turystyczny i uzdrowiskowy - podaje Biuro Prasowe Kopalni.

 

W2020roku, który przyniósł pandemię Covid-i9, kwestia ochrony zdrowia nabiera szczególnego znaczenia.

 

- Wprowadziliśmy obszerny pakiet medyczny, który gwarantuje naszym pracownikom szybki i komfortowy dostęp do lekarzy oraz badań. Zachęcamy do dbałości o zdrowie i uprawiania sportu, stawiamy na profilaktykę oraz rzetelną wiedzę. Profilaktyka oraz wiedza w ostatnich miesiącach stały się naszą najważniejszą bronią w walce z pandemią. Zareagowaliśmy błyskawicznie, zaś nasi pracownicy ze zrozumieniem podeszli do szeregu obostrzeń -mówi Tomasz Broniewski.

 

Kampania społeczna „Lodołamacze 2020" jest już piętnastą z kolei. Te prestiżowe nagrody przyznaje Fundaci Aktywizacji Zawodowej Osób Niepełnosprawnych (FAZON), założona przez Polską Organizację Pracodawców Osób Niepełnosprawnych (POPON), która została powołana w 1995 roku dla podejmowania różnorodnych działań związanych z zatrudnianiem osób niepełnosprawnych.

 

Autor: Jolanta Białek 
Źródło: Dziennik Polski