Startarrow Etap regionalny arrow dolnoś., lubus., opol., śląs. arrow Aktualności arrow InfoKatowice.pl: Dziennikarz InfoKatowice.pl nagrodzony. Krzysztof Wostal laureatem Lodołamaczy 2020

Wersja dla osób niedowidzących


Patronat honorowy
Małżonki Prezydenta RP
Pani Agaty Kornhauser-Dudy
Ambasadorzy Konkursu
Stanisława Celińska


Urszula DudziakOgólnopolscy Patroni Medialni

InfoKatowice.pl: Dziennikarz InfoKatowice.pl nagrodzony. Krzysztof Wostal laureatem Lodołamaczy 2020
 
 
Dziennikarz InfoKatowice.pl nagrodzony. Krzysztof Wostal laureatem Regionalnego Konkursu Lodołamacze 2020 w kategorii „Dziennikarz bez barier”. Nagrodę autorowi audycji „Czas na Społeczeństwo” wręczono w Teatrze Korez.


Za nami gala jubileuszowej XV edycji regionalnego konkursu Lodołamacze.

 

Pierwsze miejsce i statuetkę w kategorii “Dziennikarz bez barier” zdobył Krzysztof Wostal, prezes Fundacji Transgresja, członek Stowarzyszenia Aktywności Obywatelskiej Bona Fides i autor książki “Życie w zachwycie”. Laureat jest autorem audycji w InfoKatowice.pl.

 

Krzysztof Wostal jest osobą głuchoniewidomą (całkowicie niewidomą i słabosłyszącą). To jednak nie przeszkadza mu w obsłudze sprzętu audio, nagrywaniu rozmów, obróbce materiałów do emisji, czy nagraniach w terenie.

 

“Takie wyróżnienie bardzo dużo dla mnie znaczy” – mówi. – „Pozwala pokazać innym ludziom z niepełnosprawnością, nawet poważną, że jeżeli chcesz, to możesz. Czasami możesz potrzebować wsparcia, czasami jest ci trudniej, ale możesz” – dodaje.

 

Krzysztof Wostal prowadzi w InfoKatowice.pl audycję “Czas na społeczeństwo”, gdzie zaprasza do rozmowy niezwykłych gości przełamujących stereotypy i bariery dotyczące osób z niepełnosprawnością.

 

“Półtora roku temu wymyśliłem, że zrobię audycję, gdzie będę pokazywać fajne rzeczy o niepełnosprawności, z jednej strony fajnych niepełnosprawnych, z drugiej strony fajnych ludzi, którzy działają na ich rzecz” – mówił podczas gali w Lodołamacze 2020, Krzysztof Wostal. – „Jestem wdzięczny InfoKatowice, gdzie publikowana jest audycja „Czas na społeczeństwo”, za wielką szansę, dzięki której mogę ten świat pokazywać i trochę też go zmieniać” – dodał.

 

“Jesteśmy dumni, że możemy współpracować z kimś takim jak Krzysztof. Robi kawał świetnej roboty promując osoby niepełnosprawne i tworząc dla nich przyjazną przestrzeń do życia” – mówi Grzegorz Wójkowski, prezes Stowarzyszenia Bona Fides. – „Mamy nadzieję, że audycja “Czas na społeczeństwo” będzie ukazywać się jeszcze przez długi czas. Pełni ważną rolę i cieszymy się, że została zauważona.”

 

autor: Katarzyna Medwid / AM
źródło: https://www.infokatowice.pl/