Startarrow Poprzednie edycje arrow Lodołamacze 2018 arrow PFRON: 15. edycja Lodołamaczy za nami

Wersja dla osób niedowidzących


Patronat honorowy
Małżonki Prezydenta RP
Pani Agaty Kornhauser-Dudy
Ambasadorzy Konkursu
Stanisława Celińska


Urszula DudziakOgólnopolscy Patroni Medialni

PFRON: 15. edycja Lodołamaczy za nami

 

 

Gdańsk, niezwykle urokliwe miasto nad Bałtykiem, a dokładniej Polska Filharmonia Gdańska im. Fryderyka Chopina – to tu wczoraj odbyła się regionalna gala wręczenia nagród w konkursie „Lodołamacze”, którego organizatorem jest Polska Organizacja Pracodawców Osób Niepełnosprawnych.Udział we wczorajszym wydarzeniu, poza laureatami, wzięli członkowie Kapituły , w tym Dyrektor Oddziału Kujawsko-Pomorskiego Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych Aleksandra Gierej.

Od 15 lat organizatorzy chcą w szczególny sposób uhonorować przedsiębiorców, instytucje oraz osoby wrażliwe na problemy środowiska osób z niepełnosprawnością oraz pokazać nietypowe rozwiązania wspierające niepełnosprawnych w codziennym funkcjonowaniu.

Laureaci byli wybierani w następujących kategoriach : Zatrudnienie Chronione, Rehabilitacja Społeczno-Zawodowa, Otwarty Rynek Pracy, Instytucja, Przyjazna przestrzeń, Zdrowa Firma, Dziennikarz bez barier a także w dwóch kategoriach specjalnych: Super Lodołamacz, Lodołamacz Specjalny. 

Milo nam poinformować, że wśród laureatów i wyróżnionych przez Kapitułę regionu kujawsko-pomorskiego, podlaskiego, pomorskiego i warmińsko-mazurskiego znaleźli się przedstawiciele naszego województwa:

 

W Kategorii Otwarty Rynek Pracy:
- II miejsce i srebrny medal otrzymała WIKA Polska Sp. z o.o. z Włocławka,
- III miejsce i brązowy medal otrzymała Spółdzielnia Socjalna „Perspektywa” z Łasina

 

W Kategorii Rehabilitacja Społeczno-Zawodowa:
- I miejsce i Statuetka LODOŁAMACZ 2020 trafiła do Zakładu Aktywności Zawodowej w Tucholi,
- II miejsce i srebrny medal otrzymał Zakład Aktywności Zawodowej we Włocławku

 

W Kategorii Przyjazna Przestrzeń I miejsce i Statuetkę LODOŁAMACZ 2020 otrzymało Centrum Akceptacji i Aktywności Społecznej w Paterku koło Nakła nad Notecią a Dziennikarzem bez barier został Michał Zaręba z Polskiego Radia PiK  współprowadzący cykl audycji poświęconych osobom z niepełnosprawnościami pn. „Tacy sami”.

 

Ponad to Kapituła przyznała tytuł honorowy, SUPER LODOŁAMACZ 2020 otrzymał Uniwersytet Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy.


W części artystycznej wystąpił zespól Remont Pomp działający od 2004 roku przy Polskim Stowarzyszeniu na Rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną Koło Gdańsku.


Wszystkim nagrodzonym serdecznie gratulujemy i życzymy samych sukcesów w dalszej działalności na rzecz osób z niepełnosprawnościami.

 

Galeria

Źródło: http://www.pfron.org.pl