Startarrow Etap regionalny arrow kuj.-pom., podl., pom., warm.-mazur. arrow Tuchola Nasze Miasto: Tucholski Zakład Aktywności Zawodowej z regionalną nagrodą Lodołamacze!

Wersja dla osób niedowidzących


Patronat honorowy
Małżonki Prezydenta RP
Pani Agaty Kornhauser-Dudy
Ambasadorzy Konkursu
Stanisława Celińska


Urszula DudziakOgólnopolscy Patroni Medialni

Tuchola Nasze Miasto: Tucholski Zakład Aktywności Zawodowej z regionalną nagrodą Lodołamacze!
 
 
Kolejna tucholska placówka opiekuńcza może poszczycić się tytułem „Lodołamacza Roku”. Ten laur przypadł w udziale Zakładowi Aktywności Zawodowej w Tucholi podczas gali w Gdańsku. Nagroda ta została przyznana w kategorii Rehabilitacja Społeczno-Zawodowa.


Gala przyznania nagród na poziomie regionalnym odbyła się w Filharmonii Bałtyckiej w Gdańsku. Organizatorem wydarzenia jest Fundacja Aktywizacji Zawodowej Osób Niepełnosprawnych "Fazon", której założycielem jest Polska Organizacja Pracodawców Osób Niepełnosprawnych.

- Doświadczenie, fachowość, ale przede wszystkim wrażliwość społeczna, która przekłada się na odpowiedzialne zatrudnianie osób niepełnosprawnych - tym pochwalić mogą się laureaci konkursu Lodołamacze - tak komentuje usatysfakcjonowana Lucyna Kamrowska dyrektor ZAZ w Tucholi. - Konkurs podzielony został na etapy: regionalny i tu mamy złoty medal a już 8 października dowiemy się w Warszawie - jak nas oceniają w kraju. Jestem bardzo dumna z kadry Zakładu Aktywności Zawodowej w Tucholi. Nie odpuszczamy - w tej pracy stajemy się lepszymi ludźmi z ogromną wrażliwością na krzywdę innych osób.

Tucholski ZAZ dba o rozwój osób niepełnosprawnych

Od 15 lat organizatorzy chcą w szczególny sposób uhonorować przedsiębiorców, instytucje oraz osoby wrażliwe na problemy środowiska osób z niepełnosprawnością oraz pokazać nietypowe rozwiązania wspierające niepełnosprawnych w codziennym funkcjonowaniu.

Laureaci byli wybierani w następujących kategoriach : Zatrudnienie Chronione, Rehabilitacja Społeczno-Zawodowa, Otwarty Rynek Pracy, Instytucja, Przyjazna przestrzeń, Zdrowa Firma, Dziennikarz bez barier a także w dwóch kategoriach specjalnych: Super Lodołamacz, Lodołamacz Specjalny.

W ubiegłym roku na podobną nagrodę zasłużyło tucholskie Powiatowe Centrum Pomocy w Rodzinie.

 

autor: Radosław Osiński
źródło: https://tuchola.naszemiasto.pl/