Startarrow Poprzednie edycje arrow Lodołamacze 2010 arrow Weekendfm: Zakład Aktywności Zawodowej w Tucholi z nagrodą "Lodołamacze"

Wersja dla osób niedowidzących


Patronat honorowy
Małżonki Prezydenta RP
Pani Agaty Kornhauser-Dudy
Ambasadorzy Konkursu
Stanisława Celińska


Urszula DudziakOgólnopolscy Patroni Medialni
Weekendfm: Zakład Aktywności Zawodowej w Tucholi z nagrodą "Lodołamacze"
 
 
Byli pierwsi w regionie, a teraz są trzeci w kraju.
 
Zakład Aktywności Zawodowej w Tucholi otrzymał prestiżową nagrodę "Lodołamacze" - zajął trzecie miejsce w kraju w XV edycji konkursu organizowanego przez Fundację Aktywizacji Zawodowej Osób Niepełnosprawnych, której założycielem i fundatorem jest Polska Organizacja Pracodawców Osób Niepełnosprawnych.


- To najpiękniejsza nagroda, jaka nam się mogła przytrafić w tym trudnym okresie pandemii - mówi Weekend FM szefowa tucholskiego ZAZ Lucyna Karnowska.

 

- My jesteśmy jedynym ZAZ-em wyróżnionym w tym roku w Polsce, z czego jesteśmy szczególnie dumni. Zostaliśmy włączeni do nowej kategorii - zatrudnienie chronione, rehabilitacja zawodowa i społeczna. Konkurujemy z bardzo prężnymi placówkami, bo z warsztatami terapii zajęciowej. Bardzo się cieszymy. To był bardzo trudny rok dla nas i to jest takie wyróżnienie dla wszystkich.

 

Posłucha


Zakład Aktywności w Tucholi, który działa tu od ośmiu lat, zatrudnia 44 niepełnosprawne osoby. Przed sukcesem ogólnopolskim był najlepszy w tegorocznej edycji "Lodołamaczy" w regionie, czyli na terenie województw: kujawsko-pomorskiego, pomorskiego, warmińsko-mazurskiego i podlaskiego.

 
Autor: Aneta Czupryniak
Źródło: https://weekendfm.pl