Startarrow Poprzednie edycje arrow Lodołamacze 2011 arrow Mazowiecki Urząd Wojewódzki w Warszawie: XVI edycja konkursu LODOŁAMACZE

Wersja dla osób niedowidzących


Patronat honorowy
Małżonki Prezydenta RP
Pani Agaty Kornhauser-Dudy
Ambasadorzy Konkursu
Stanisława Celińska


Urszula DudziakOgólnopolscy Patroni Medialni
Mazowiecki Urząd Wojewódzki w Warszawie: XVI edycja konkursu LODOŁAMACZE
Już po raz 16-ty Fundacja Aktywizacji Zawodowej Osób Niepełnosprawnych FAZON, której założycielem jest Polska Organizacja Pracodawców Osób Niepełnosprawnych, organizuje konkurs dla pracodawców wrażliwych społecznie „Lodołamacze”. Honorowym Patronem inicjatywy jest Małżonka Prezydenta RP Agata Kornhauser-Duda.


Kampania na rzecz zatrudniania osób niepełnosprawnych „Lodołamacze” propaguje ideę likwidacji barier przez przedsiębiorstwa, instytucje, osoby oraz wspiera aktywizację osób z niepełnosprawnością do pełnoprawnego funkcjonowania w codziennym życiu. Istotą kampanii jest przełamywanie stereotypów i uprzedzeń związanych z zatrudnianiem osób niepełnosprawnych, integracja osób niepełnosprawnych i stworzenie im szansy na pełne uczestnictwo w życiu społecznym, a także zachęta do tworzenia nowych miejsc pracy dla osób niepełnosprawnych oraz podnoszenia standardu już istniejących stanowisk. W ciągu 15 lat trwania konkursu wzięło w nim udział ponad 3050 podmiotów, a Kapituła przyznała 1450 nagród oraz 181 wyróżnień.

 

W ramach tegorocznej edycji można zgłaszać kandydatów w następujących kategoriach:

- Zatrudnienie Chronione,

- Rehabilitacja społeczno-zawodowa,

- Otwarty Rynek Pracy,

- Instytucja,

- Przyjazna Przestrzeń,

- Zdrowa Firma,

- Dziennikarz bez Barier.

 

Termin nadsyłania zgłoszeń upływa 15 sierpnia 2021 r. Rozstrzygnięcia regionalne konkursu odbędą się we wrześniu, natomiast Ogólnopolska Gala Lodołamacze 2021 odbędzie się 7 października 2021 o godzinie 15:00 na Zamku Królewskim w Warszawie.

 

Więcej informacji o konkursie, w tym m.in. regulamin i formularz zgłoszeniowy, można znaleźć na stronie www.lodolamacze.info.pl.

 

źródło: https://www.gov.pl/