Startarrow media o nas arrow Miasto Rzeszów: XVI edycja Konkursu Lodołamacze

Wersja dla osób niedowidzących


Patronat honorowy
Małżonki Prezydenta RP
Pani Agaty Kornhauser-Dudy
Ambasadorzy Konkursu
Stanisława Celińska


Urszula DudziakOgólnopolscy Patroni Medialni
Miasto Rzeszów: XVI edycja Konkursu Lodołamacze
Kampania na rzecz zatrudniania osób niepełnosprawnych „Lodołamacze” propaguje ideę likwidacji barier przez przedsiębiorstwa, instytucje, osoby oraz wspiera aktywizację osób z niepełnosprawnością do pełnoprawnego funkcjonowania w codziennym życiu. Istotą Kampanii jest przełamywanie stereotypów i uprzedzeń związanych z zatrudnianiem osób niepełnosprawnych, integracja osób niepełnosprawnych i stworzenie im szansy na pełne uczestnictwo w życiu społecznym, zachęta do tworzenia nowych miejsc pracy dla osób niepełnosprawnych oraz podnoszenia standardu już istniejących stanowisk. Idea Konkursu ma zainteresować również tych pracodawców, którzy z problematyką zatrudniania osób niepełnoprawnych jeszcze się nie zetknęli, by poprzez wymianę doświadczeń mogli się przekonać, że osoby z niepełnosprawnością są wspaniałymi pracownikami zaangażowanymi w sprawy firmy.


Konkurs przez te wszystkie lata pozwolił na docenienie dziesiątek firm, osób i instytucji. Stał się marką, a statuetka Lodołamacza jest symbolem otwartości i zaangażowania. O tym, jak ważny jest to konkurs i jak dużo znaczy w nim udział i nagroda świadczą setki zgłoszeń w każdej edycji.

 

W ciągu 15 lat trwania Konkursu wzięło w nim udział ponad 3000 firm. Kapituły Konkursu przyznały 1450 nagród oraz 181 wyróżnień. Na temat Kampanii Lodołamacze powstało ponad 5000 publikacji w mediach ogólnopolskich, regionalnych i marketingowych.

 

Kandydaci powalczą o tytuł Lodołamacza 2021 w kategoriach:

  • Zatrudnienie chronione
  • Rehabilitacja społeczno-zawodowa
  • Otwarty rynek pracy
  • Instytucja
  • Przyjazna przestrzeń
  • Zdrowa firma
  • Dziennikarz bez Barier

 

Niezależne kapituły wyłonią również laureatów dwóch nagród dodatkowych: Super Lodołamacz dla przedsiębiorcy, instytucji lub zakładu oraz Lodołamacz Specjalny dla osoby o wybitnych dokonaniach na rzecz osób niepełnosprawnych.

 

Na zgłoszenia do konkursu organizatorzy czekają do 15 sierpnia 2021 r.

 

Rozstrzygnięcia regionalne Konkursu odbędą się we wrześniu, natomiast Ogólnopolska Gala Lodołamacze 2021 - 7 października 2021 r. w Zamku Królewskim w Warszawie.

Konkurs Lodołamacze 2021 odbywa się pod Honorowym Patronatem Małżonki Prezydenta RP Agaty Kornhauser-Dudy.

 

Serdecznie zapraszamy do zgłaszania się do Konkursu, wszystkie informacje wraz z formularzami zgłoszeniowymi znajdują się na stronie internetowej Konkursu.

 

źródło: https://www.erzeszow.pl