Startarrow Poprzednie edycje arrow Lodołamacze 2017 arrow Radio DOXA: Opolanie nagrodzeni za działania na rzecz osób z niepełnosprawnością

Wersja dla osób niedowidzących


Ogólnopolscy Patroni MedialniRadio DOXA: Opolanie nagrodzeni za działania na rzecz osób z niepełnosprawnością

 

Dzisiaj (22.09) odbyła się Regionalna Gala XVII edycji konkursu Lodołamacze 2022. W rywalizacji wzięło udział 112 kandydatów z 4 województw.

 

– Jesteśmy dumni, że działacze z Opolszczyzny zajęli miejsca w tak wielu kategoriach – mówi Mieczysław Wojtaszek, pełnomocnik wojewody opolskiego do spraw osób niepełnosprawnych. – Pod względem opieki i wsparcia osób z niepełnosprawnością, znajdujemy się w czołówce miast Polskich.

 

– Są to naprawdę wspaniałe firmy – stwierdza Barbara Pokorny, przewodnicząca Rady Krajowej POPON. – M.in. jedna z firm z Wrocławia stworzyła laboratorium chemiczne dla osób z niepełnosprawnościami. Jest to pierwszy taki zakład w Polsce.

 

– To wyróżnienie bardzo nas cieszy, bo świadczy o tym, że robimy dobrą robotę – mówi Małgorzata Jagieluk, prezes zarządu Fundacji Dom Rodzinnej Rehabilitacji Dzieci z Porażeniem Mózgowym. – Jesteśmy właśnie od tego, żeby pomagać osobom niepełnosprawnym.

 

– Aktualnie w naszej firmie zatrudniamy ponad 100 osób, wśród nich oczywiście osoby z niepełnosprawnościami – opowiada Monika Majas z firmy Weegree w Opolu. – Posiadamy siłownię, mamy masażystę, fizjoterapeutę, dofinansowania do obiadów dla pracowników oraz dofinansowania za dojazdy na rowerach do pracy. Dlatego śmiało można powiedzieć, że ten zdrowy duch jest obecny w naszej firmie.

 

Pierwsze miejsca zajęły m.in. Fundacja Dom Rodzinnej Rehabilitacji Dzieci z Porażeniem Mózgowym z Opola w kategorii instytucja oraz firma Weegree z Opola w kategorii zdrowa firma. Nagrodę Super lodołamacza otrzymał konwent ojców Bonifratów z Prudnika.

 

Mieczysław Wojtaszek, Barbara Pokorny, Małgorzata Jagieluk, Monika Majas:

 

Posłuchaj

 


Autor: Paulina Lechowska