Startarrow Poprzednie edycje arrow Lodołamacze 2017 arrow Polskie Radio Rzeszów: Marek Piechuta zdobył tytuł Lodołamacza

Wersja dla osób niedowidzących


Ogólnopolscy Patroni MedialniPolskie Radio Rzeszów: Marek Piechuta zdobył tytuł Lodołamacza

 

Marek Piechuta prezes Stowarzyszenia Dobry Dom w Woli Zarczyckiej otrzymał tytuł Lodołamacza Specjalne, w etapie regionalnym XVII Edycji Konkursu LODOŁAMACZE.

 

Marek Piechuta 21 lat temu wraz z przyjaciółmi utworzył oddział stowarzyszenia, później został jego prezesem. Dobry Dom od 16 lat prowadzi Zakład Aktywności Zawodowej w Nowej Sarzynie, w którym pracuje prawie 100 osób  z niepełnosprawnością.

 

W kategorii "Instytucja" I miejsce zajął Urząd Gminy w Iwierzycach. Kategorię "Rehabilitacja Społeczno-Zawodowa" wygrał Warsztat Terapii Zajęciowej w Oleszycach prowadzony przez Stowarzyszenie na rzecz Osób niepełnosprawnych "RAZEM".

 

Gala dla województwa: lubelskiego, małopolskiego, podkarpackiego i podlaskiego odbyła się w Krakowie.

 

W kategorii "Zatrudnienie chronione" III miejsce zajęła Cukiernicza Spółdzielnia Roksana w Strzyżowie. Także na III miejscu w kategorii "Otwarty rynek pracy" uplasował się Specjalistyczny Psychiatryczny Zespół Opieki Zdrowotnej w Jarosławiu.

 

Konkurs Lodołamacze to pomysł Polskiej Organizacji Pracodawców Osób Niepełnosprawnych. Chodzi w nim o uhonorowanie i docenienie pracodawców, którzy nie tylko zatrudniają i wspierają osoby niepełnosprawne, ale też przełamują stereotypy na ich temat.